Hовини

Відбулося щомісячне засідання генеалогічної студії

31 жовтня у змішаному форматі відбулося щомісячне засідання генеалогічної студії. До зустрічі долучилися студенти 1 та 4 курсів, Оксана Миколаївна Меміш, а також учасники онлайн-спільноти “Смолоскип”. Зустріч присвятили обговоренню теми “Черкаси — колиска козаччини”.

Засідання відкрила керівниця студії Лариса Лисиця. В цей час відбулося привітання нового голови студради - А. Захарченка!

Першу доповідь представив Василь Лук’яниця - студент магістратури Національного університету «Києво-Могилянська академія». Він розповів про історію розкопок міста, найцікавіші знахідки, долю Черкаського замку литовського часу.

Детальніше:Відбулося щомісячне засідання генеалогічної студії

Відбулася чергова сесія проєкту “Філософська кав’ярня”

31  жовтня 2024 відбулася чергова сесія проєкту “Філософська кав’ярня” Центру філософсько-теологічних досліджень і когнітивної риторики кафедри філософії, соціальних та політичних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького на майданчику відомого серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE.

Тема: “Українська ідентичність: Захід, Схід чи порубіжжя, або чи був трікстером Івасик-Телесик?”.

Розмова про ідентичність передбачала також ніцшеву ідею вічного повернення та ірраціональність культури та соціополітичних взаємодій, і все це з ароматами кави та у вигідних фотелях Morris`а.

Детальніше:Відбулася чергова сесія проєкту “Філософська кав’ярня”

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулися студентські вибори.

30 жовтня обирали голову студентської ради університету та очільників і виборних представників студенського самоврядування навчально-наукових підрозділів Черкаського національного.

— Виборчі дільниці працювали з 9:00 по 16:00, — повідомила голова Центральної виборчої комісії університету Яна Білокінь. Під час передвиборчої агітації кандидати були дуже активні, гідно провели дебати, відтак  перемогли найсильніші.

На думку Олесі Більніцької, члена дільничної виборчої комісії ННІ української філології та соціальних комунікацій, студенти активно долучалися до виборів. Не нехтували можливістю проголосувати, адже обираючи голів, усвідовлювали, що обирають своє майбутнє в університеті.

Детальніше:Відбулися вибори до студентської ради ЧНУ 2024/2025

Учні та студенти відвідали Черкаську міську раду

У межах профорієнтаційної роботи кафедри філософії, соціальних та політичних наук ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 30 жовтня учні старших класів Черкаської гімназії №9 та студенти спеціальностей 052 «Політологія» й 033 «Філософія» завітали до Черкаської міської ради.

Школярі та студенти мали можливість побачити де приймаються важливі рішення задля оптимального функціонування нашої територіальної громади та поспілкуватись з представниками міської влади.

Детальніше:Учні та студенти відвідали Черкаську міську раду

Запрошуємо на чергове засідання генеалогічної студії

Інститут відвідала делегація Мошнівського ліцею

29 жовтня 2024 р. гостями колективу ННІ міжнародних відносин, історії та філософії стали учні випускних класів Мошнівського ліцею Мошнівської сільської ради Черкаського району. Їхній приїзд, як і програма перебування, були завчасно погоджені керівниками комунального закладу та підрозділу університету. Організаційний супровід від інституту здійснював доцент кафедри історії України Юрій Михайлюк.

Першою локацією зустрічі став музей археології. Директор ННІ МВІФ Андрій Касян провів цікаву екскурсію, під час якої детально зупинився на характері розміщених на стендах експонатів. У процесі спілкування гості виявили інтерес до багатьох пам’яток, що репрезентують археологічні культури на території Черкащини й належать до різних періодів історії – від палеоліту до ранньомодерної (козацької) доби.

Детальніше:Інститут відвідала делегація Мошнівського ліцею

Магістри освітньої програми «Історія, Історична спадщина у публічному просторі» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького прослухали гостьову лекцію головного редактора науково-популярного журналу «Локальна історія» та співзасновника однойменного видавництва Віталія Ляски.

Тема лекції «Публічна історія та мас-медіа: досвід «Локальної історії» та «Історії без брому» викликала неабияке зацікавлення в слухачів.

Детальніше: Головний редактор журналу «Локальна історія» прочитав гостьову лекцію для магістрів істориків ЧНУ

Відбулися дебати кандидатів на посаду голови та виборних представників студентського самоврядування

28 жовтня відбулися дебати кандидатів на посаду голови та виборних представників студентського самоврядування.

Всього на члена студентської ради подалося 22 кандидати. На голову - 3, на виборного представника - 2. 

Учасники дебатів:  на голову студентської ради - Захарченко Андрій, Вдовиченко Анастасія, Малий Ростислав; на виборного представника студентської ради -  Харченко Валерій та Маслова Дар'я.

Модератори дебатів - Репетілова Вікторія та Назаренко Діана-Крістіна. Прес-служба інституту - Дяченко Софія. 

Детальніше:Відбулися дебати кандидатів на посаду голови та виборних представників студентського самоврядування

Про красу недосконалості говорили з Павлом Кретовим та Неонілою Недосенко2

27 жовтня 2024 у відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE   відбулася лекція "ДАО ВЕЛИКОГО НІЩО І МИСТЕЦТВО, ЯКЕ ЗМУШУЄ ГОВОРИТИ ПОРОЖНЕЧУ. КРАСА НЕДОСКОНАЛОСТІ".

Спікерами були викладачка ЧНУ, художниця-монументалістка, членкиня Спілки художників України Неоніла Недосєко та Павло Кретов.

Присутнім вдалося доторкнутися до філософії візуалізації переживань, які неможливо концептуалізувати. Аналіз східного візуального  мистецтва, водночас мистецтвознавчий та філософський було оздоблено традиційною японською музикою та традиційною китайською та японською поезією.

Детальніше:Про красу недосконалості говорили з Павлом Кретовим та Неонілою Недосєко

У центрі уваги українських істориків – тематика Другої світової війни

24 – 25 жовтня 2024 р. у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті ім. В. Винниченка (м. Кропивницький) відбулася Всеукраїнська наукова конференція «1944 Рік: Європейський та український виміри подій (до 80-річчя висадки союзників у Нормандії та деокупації України)». У ній взяли участь науковці нашого інституту – д. і. н., професор Ю. П. Присяжнюк, к. і. н., доцент Г. М. Голиш та к. і. н., доцент Л. Г. Лисиця.

Увага доповідачів пленарного засідання була зосереджена на ключових проблемах геополітики, історіографії, історичних джерел (фотодокументах та ін.), особливостях нацистського окупаційного режиму в Україні, стратегії боротьби ОУН. Тема доповіді проф. Ю. П. Присяжнюка була присвячена деяким аспектам сучасної історіографії військового вишколу в УПА.

Детальніше:У центрі уваги українських істориків – тематика Другої світової війни

Про відому / невідому історію козацтво  поговорили з учнями Єрківського ліцею

25 жовтня 2024 р. відбулася онлайн-зустріч з учнями старших класів Єрківського ліцею ім. Героя України В. Чорновола. Її було організовано з ініціативи учительки історії Л. А. Янворської, за сприяння дирекції та участі всього педагогічного колективу навчального закладу.

Більше години тривала лекція директора Науково-освітнього центру Українського козацтва, професора кафедри історії України Ю. П. Присяжнюка, присвячена проблемам відомого та невідомого козацтва, його минулому й сьогоденню. Основний акцент доповідача було зроблено на пошуках «золотого віку» української історії, що його так чи так прийнято пов’язувати саме зі степовим лицарством.

Детальніше:Про відому / невідому історію козацтво поговорили з учнями Єрківського ліцею