Hовини

2 травня 2025 р. – Студентська секція ІІ Міжнародної конференції «Польща та Україна в геополітичній перспективі: історія та сучасність» II.Międzynarodową konferencje naukową: «Polska i Ukraina w perspektywie geopolitycznej: historia i współczesność» (Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego), в якій взяли активну участь викладачі кафедри ВІМВ та здобувачі освіти ОС «бакалавр» та ОС «магістр» спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії.

5 травня 2025 р., напередодні 8 травня – Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 рр., за ініціативи кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин у стінах Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася публічна лекція відомого українського історика – Олександра Лисенка. Доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України прочитав лекцію на тему: «Незавершена війна за незалежність України: історичні та мнемонічні контексти».

Детальніше:Академічні ініціативи кафедри ВІМВ з нагоди Дня науки

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького набув виключних прав інтелектуальної власності та торговельну марку «Сіяч» на позначення Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії.

У сучасних умовах зростаючої інформаційної конкуренції та комерціалізації наукової діяльності, отримання торговельної марки є стратегічно важливим кроком.

Торговельна марка забезпечує унікальну ідентифікацію інституту в академічному, культурному та публічному середовищі. Наявність зареєстрованої торговельної марки створює правову основу для захисту результатів інтелектуальної діяльності інституту – публікацій, дослідницьких програм, інформаційних ресурсів, брендових заходів, навчальних курсів, культурних ініціатив. Це особливо важливо для захисту від несанкціонованого використання напрацювань інституту іншими організаціями чи комерційними структурами. Торговельна марка дозволяє інституту розширювати свою діяльність у партнерстві з іншими установами, зокрема в межах спільних наукових, освітніх і просвітницьких проєктів. Отримання торговельної марки для Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії ЧНУ ім. Б. Хмельницького – це не лише інструмент захисту назви та репутації, а й потужний ресурс для інституційного розвитку, міжнародного співробітництва та підвищення ефективності комунікації з суспільством.

Детальніше:ЧНУ ім. Б. Хмельницького набув виключних прав інтелектуальної власності на торговельну марку «Сіяч»

21 травня 2025 року в ННІ міжнародних відносин, історії та філософії в рамках роботи Центру тюркологічних досліджень імені Агатангела Кримського відбулося чергове засідання СХОДОЗНАВЧИХ СТУДІЙ під керівництвом доцентки кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Тітіки Олени Олександрівни та старшої викладачки кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Меміш Оксани Миколаївни.

Засідання було присвячене арабо-ізраїльським відносинам сьогодні. Гостем і спікером виступив магістр з міжнародних відносин Черкаського національного університету Газзаві Олексій Омарович, який має арабське коріння, а також чудово орієнтується в ситуації, яка відбувається в Ізраїлі, Палестині та Секторі Газа сьогодні та в причинах і витоках багатолітнього конфлікту в цьому регіоні.

Детальніше:Арабо-ізраїльським відносинам було присвячене чергове засідання Сходознавчих студій

У ННІ міжнародних відносин, історії та філософії продовжується проведення заходів в рамках проєкту «Дипломатичний фронт» за ініціативи Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції й Інформаційного центру ЄС. 

Маємо за честь представити спікерку даного заходу —  Анна Тертична, радниця-посланниця Посольства України в Болгарії .

Захід відбудеться:

•Четвер, 22 травня 

•14-00 

•Онлайн-формат

Скористайтеся унікальною можливістю розширити свої знання про сучасну українську дипломатію!

Детальніше:У ННІ МВІФ продовжується проведення заходів в рамках проєкту «Дипломатичний фронт»

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії щороку активно долучаються до відзначення важливих для кожного українця Днів пам'яті жертв політичних репресій та жертв депортації кримсько-татарського народу. У цьому році це один день - 18 травня. Напередодні пам'ятних дат на кожній кафедрі у межах викладання спеціальних дисциплін обговорювалися зі студентами історичні контексти, причини та наслідки цих трагічних подій. 

Кожен з наукових напрямків роботи інституту так або інакше висвітлює Дні пам'яті. І не лише у статтях та монографіях, але й у роботі гуртків, студій, круглих столів, конференцій. 

Детальніше:До Днів пам'яті жертв політичних репресій та жертв депортації кримсько-татарського народу

ХІІІ Всеукраїнський симпозіум з аграрної історії відбувся у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Тема засідання — «Аграрна історія як результат наукового осмислення: історіографія, джерелознавство, методологія історико-аграрних досліджень, політика пам’яті».

Учасників заходу привітав ректор університету Олександр Черевко.

— Українські архетипи — не лише козацькі, а передовсім селянські, хліборобські. І аграрна історія — це великий пласт історії України, — сказав він.

Детальніше:Симпозіум з аграрної історії відбувся в університеті

16 травня в університеті з нагоди Дня науки відбулося урочисте нагородження наукових та науково-педагогічних працівників.

Подяками за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток університету, популяризацію науки та освіти ректором Олександром Черевком відзначені молоді науковці нашого інституту: викладач кафедри історії України Денис Хоменко та молодша наукова співробітниця Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Надія Компанієць.

Бажаємо колегам подальших плідних наукових звершень та нових перспективних проєктів!

З 19 травня по 30 червня 2025 року для студентів 4 курсу ЧНУ імені Богдана Хмельницького відділом освітніх вимірювань за підтримки навчально-методичного відділу, відділу цифрової трансформації та інформаційно-обчислювального центру організовується онлайн-тестування у сервісі «Освітні тестування» з метою підготовки до вступу в магістратуру.

Тестування є тренувальним і базується на матеріалах єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) 2024 року. Воно дозволяє студентам ознайомитися зі структурою, форматом та рівнем складності завдань, які очікують їх під час реального іспиту. Усім студентам-бакалаврам 4 курсу розіслано інструкції на університетську електронну пошту з доступом до тестування.

Детальніше: Підготовка до вступу в магістратуру: онлайн-тестування на основі ЄФВВ 2024

18 травня Україна вшановує День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — одну з найтрагічніших сторінок у сучасній історії.

Саме цього дня у 1944 році сталінський режим розпочав масову депортацію кримських татар з їхньої історичної батьківщини — Криму. Цей злочин, який за своєю суттю та наслідками відповідає міжнародному визначенню геноциду, став спробою знищити кримськотатарську спільноту як корінний народ, стерти її присутність з півострова, викорінити культуру, мову, традиції.

Однак попри надзвичайні втрати, насильство й десятиліття вигнання, кримські татари не припинили боротьбу за право жити на своїй землі.

Детальніше:Підготовлено інформаційні матеріали до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії ЧНУ імені Богдана Хмельницького взяли активну участь у дні Спільнодії, який розпочався з привітань з днем Вишиванки та днем сім'ї. Долучилися до заходів центру Ментального здоров'я, "Простору сенсів"#тияк, де облаштували власну локацію науково-освітнього центру Українського козацтва. На ній було представлено діяльність центру за 2 роки, адже він власне існує з 21 березня 2023 року.

Директор НОЦУК - професор Юрій Присяжнюк.

Детальніше:ННІ МВІФ взяв активну участь у дні Спільнодії

У межах заходів до Тижня науки в Черкаському національному університеті імені Богдан Хмельницького Науково-дослідним інститутом селянства та вивчення аграрної історії проведено науковий семінар для вчителів історії міста Черкаси на тему: «Аграризм: невідомий феномен української історії другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.».

Директор науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Сергій Корновенко прочитав лекцію, в якій зосередив увагу на європейському аграризмі загалом і українському зокрема, розумінні його сучасниками і сучасними дослідниками; причинах появи європейського та українського аграризмів; характеристиці селянства як носія аграристських цінностей, активний суб’єкт історії; основних ідеологемах європейського та українського аграризмів.

Детальніше:Проведено науковий семінар для вчителів історії шкіл міста Черкаси у межах Тижня науки