Hовини

21 жовтня у межах роботи Центру філософсько-теологічних досліджень та когнітивної риторики кафедри філософії та релігієзнавства  відбулася друга (ІІ) сесія філософської кав’ярні на тому ж майданчику.

Тема сесії: “Ескапізм: втеча чи порятунок?”

Спільнота розглянула поняття ескапізму та різні парадигмальні підходи до нього – філософський, (акцентовано метафізичний, за наполяганням спікера Павла Кретова), психологічний, (представлений співмодераторкою Оксаною Пушонковою), та соціологічний.

Слід зауважити, що уже друга сесія демонструє потенціал формату та ідеї назагал, оскільки наочно складається певний осередок людей, об’єднаних філософуванням.  Автор ідеї, координатор акції та модераторка Марія Боковня відзначила, що спільнота, скоріше, тяжіє до формату філософського клубу.

Величезна подяка усім Людям (саме так, з великої літери) що долучилися до мислення – різного віку, статі, професій, вони своїм існуванням дають надію на те що наш вид має шанси на виживання та генерацію смислів в нових умовах та за нових життєвих форм.

Окрема подяка філософській гвардії – Марії, Естер, Поліні, Олексію, Єгору, Антону. Особлива подяка та шана аспіранткам, друзям, симпатикам та симпатикиням, дітям та дорослим. Радості!

Детальніше:Про ескапізм дискутували із відвідувач(к)ами філософської кав’ярні

У п’ятому випуску відеопроекту “Археологи-професіонали про наукові проблеми та роботу зі студентами ЧНУ” студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії представили результати спілкування з директором Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини Михайлом Павловичем Сиволапом. Вчений-археолог не лише розповів про археологічний потенціал та особливості археології Черкащини, а й провів хронологічно-територіальний екскурс найвизначнішими та найцікавішими археологічними пам’ятками краю. М. П. Сиволап також повідомив про останні археологічні знахідки в Черкаській області і пояснив специфіку формування не тільки археологічних, а й палеонтологічних, етнографічних, нумізматичних, боністичних фондів та експозицій очолюваного ним музею. Мета музею та його директора – цілісне відображення історії Черкащини крізь призму речових джерел.

Детальніше:Новий випуск відеопроекту “Археологи-професіонали про наукові проблеми та роботу зі студентами ЧНУ”

Кафедра філософії та релігієзнавства запрошує долучитись до міжнародного проєкту-марафону “Шлях до прощення”, який організований низкою провідних закордонних університетів, зокрема, Гарвардським, Стенфордським, Гонконзьким, а також кількома українськими університетами, включаючи ЧНУ імені Б.Хмельницького.

Щоб стати учасником цього проєкту, необхідно протягом 20-21 жовтня зареєструватися на сайті  https://forgive.org.ua/ і пройти пре-тестування.

Далі на вас чекає чотиритижнева програма лекцій та тренінгів від знаних у світі фахівців-гуманітаріїв у цій царині і заключне тестування.

Усім, хто стане учасником марафону, гарантований гарний настрій, поглиблення знань про себе та свою моральну вдачу, а також покращення свого духовного і фізичного самопочуття.

Детальніше:Запрошуємо долучитись до міжнародного марафону “Прощення”