Hовини

Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  12 квітня 2024 відбулася п'ята лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей "Філософія hic-nunc- sic:  візія в часі і просторі культури".

Тема п'ятої лекції: "Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології."

Було проблематизовано наступні питання:

1.  Рання творчість Ф. Ніцше: концепції «Вічного повернення», «Аполонійського-Діонісійського» та культурна есхатологія.

2.  Пізня творчість: Імморалізм, надлюдина, ідеологія. Радикальні тлумачення. Стилістика дискурсу.

3.  Ф. Ніцше: персональний міф та рецепція в  масовій та елітарній культурах. Ніцше в коханні та мистецтві.

4.  М. Гайдеггер: буття, час, екзистенціали існування. Стилістика дискурсу.

5.  Пізня творчість: гуманізм, техніка, річ. Стилістика та граматика дискурсу.

6.  Рецепція Гайдеггера сучасною філософією та ідеологічні інваріанти гайдеггеріанства. «Чорні зошити» (1-13, 1931-1941). Гайдеггер та Ганна Арендт.

Детальніше:Відбулася чергова лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей

12 квітня відбудеться черговий захід із циклу "Жінка в дипломатії: виклик чи місія?".

Цього разу йтиметься про кулінарну та культурну дипломатію. Подія є частиною реалізації проєкту Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин "Жіноче обличчя дипломатії" (автор і куратор – доктор історичних наук, професор Ірина Матяш).

Детальніше:Запрошуємо на другий захід у межах циклу "Жінка в дипломатії: виклик чи місія?"

В ННІ міжнародних відносин історії та філософії відбувся міжкафедральний  науковий семінар на тему: "Аграрна історія України ХІХ - першої половини ХХ ст. в науковому виданні "Український селянин".

Говорили про  важливість наукових досліджень в аграрній сфері, їх актуальність і необхідність для розуміння процесів не лише економічної історії, а й для розуміння впливу аграрних перетворень в царині суспільних відносин. В дискусії взяли участь проф. Морозов А.Г., Присяжнюк Ю. П., Корновенко С.В., Івангородський К.В., доц. Захарченко М.В., викл.Касян А.І.

Детальніше:Вібувся міжкафедральний науковий семінар

Філософська кавʼярня 09.04.2024

У рамках роботи Центру когнітивної риторики та філософсько-теологічних досліджень кафедри філософії, соціальних та політичних наук ННІ міжнародних відносин, історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького 9 квітня 2024 року  на майданчику відомого серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE відбулася чергова сесія проєкту «Філософська кав’ярня».

Темою сесії була: "Технології контролю масової свідомості: політичний та філософський виміри".

В акції взяли участь професори і доценти кафедри Зоя Шевченко, Богдан Калініченко, студенти ЧНУ, небайдужа молодь, містяни.

Детальніше:Відбулася чергова сесія проєкту «Філософська кав’ярня»

Студенти 4-го курсу ННІ МВІФ взяли онлайн-участь у круглому столі «Україна у переговорному процесі щодо вступу в ЄС: виклики та перспективи імплементації європейського законодавства». Він був проведений кафедрою міжнародних відносин та зовнішньої політики Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

Відомі українські науковці Г. Перепелиця, В. Копійка, В. Константинів, К. Смірнова, І. Нагорняк, В. Галайчук, В. Мовчан обговорили питання стану переговорів і загальнополітичної ситуації в ЄС напередодні  виборів до Європарламенту, інституційну готовність України,  економічні виклики та перспективи для країни, імплементація Плану для Ukraine Facility.

Детальніше:Студенти ННІ МВІФ взяли участь у круглому столі «Україна у переговорному процесі щодо вступу в ЄС»

0

Оголошується прийом наукових статей з актуальних питань історії України, всесвітньої історії, етнології, методології, історіографії, джерелознавства та спеціальних галузей історичної науки до журналу «Вісник Черкаського університету. Серія Історичні науки» (№ 1, 2024 р.). Видання включено до Переліку наукових фахових видань України категорії «Б» (наказ МОН України від 17.03.2020 № 409).

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зверніть увагу на зміни до вимог подання публікацій до друку!

З умовами подання та новими вимогами до оформлення матеріалів можна ознайомитися за посиланням

https://history-ejournal.cdu.edu.ua/information/authors

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького продовжує допомагати військовим. Дякуючи їм за те, що стримують московську орду, постійно збираємо кошти на їхні потреби. 

Надійшли звіти про спорядження, придбане на зібрані в університеті кошти. Воно вже успішно служить нашим військовим і допомагає нищити ворога.

102 230 гривень вдалося зібрати усього за 23 дні у межах акції «24 гривні на перемогу».

80 тисяч гривень було передано на два засоби радіоелектронної боротьби «Купол». Нині таке необхідне обладнання вже на передовій.

«30-та бригада дякує за допомогу у придбані РЕБ "Купол" Черкаському національному, будемо боронити Україну, будемо боротися за  життя українців!», — пишуть військові

Підрозділу, де служить студент третього курсу ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Назар Радкевич, придбали маскувальні халати на 36289 гривень. Кошти зібрано у межах студентської акції «Кава на ЗСУ».

Детальніше:«Кава на ЗСУ»: надходять звіти від військових

9 квітня, о 13.00, MORRIS-SPACE,  сесія Філософської кав'ярні.

Тема: "Технології контролю масової свідомості-політичний та філософський виміри".

 

Закінчилася 6 тижнева виробнича педагогічна практика студентів спеціальності "Середня освіта (Історія)". За її підсумками 28 березня було проведено підсумкову конференцію на якій підбили підсумки та поділилися враженнями керівники та безпосередні учасники практики – студенти 4-А курсу. Практикантів гостинно прийняли 11 черкаських шкіл (№ 2, 6, 10, 17, 19, 20, 25, 27, 31, 34), Черкаське вище професійне училище та школи Сміли (№ 7, 11), Шполи (№ 2), Золотоніська гімназія імені Скляренка, Ковтунівський навчально-виховний комплекс. У студентів були чудові вчителі-наставники, які протягом практики ділилися з ними секретами професії та допомагали у перших кроках у професії.

Детальніше:Закінчилася виробнича педагогічна практика студентів спеціальності "Середня освіта (Історія)"

Комісія з академічної доброчесності та корпоративної етики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького продовжує інформувати здобувачів вищої освіти, інших учасників освітнього і наукового процесів в університеті про необхідність дотримання принципів академічної доброчесності та корпоративної етики, проводячи внутрішні тренінги.

20 березня 2024 року голова Комісії, доцентка Анжела Іржавська у співпраці з керівницею Центру дистанційної освіти ЧНУ, професоркою Галиною Луценко провели тренінг на тему: «Дотримання принципів академічної доброчесності у ЗВО» для студентів 1-3 курсів ННІ інформаційних та освітніх технологій.

Детальніше:Анжела Іржавська провела тренінг «Дотримання принципів академічної доброчесності у ЗВО»