Hовини

Конкурс великодніх інсталяцій стартував у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Напередодні Великодня за ініціативи студради ЧНУ у кожному інституті та на факультеті облаштовано великодні композиції. Вони створюють святковий настрій у навчальних корпусах та гуртожитках університету.

— Готуємося до Великоднього ярмарку, відроджуємо та бережемо свої національні традиції, віру у весняне пробудження землі, про невмирущість вічно живого духу нашого народу, і водночас плекаємо ментальне здоровʼя. Адже університет — дійсно другий дім для студентів. Цьогоріч ми оберемо й відзначимо найкращу з-поміж великодніх інсталяцій, — говорить проректорка з освітньо-виховної та іміджевої діяльності Галина Гаврилюк.

Детальніше:Проголосуй за найкращу великодню інсталяцію

До Великодніх свят студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії  підготували інсталяцію, у яку вклали знання національних традицій, уявлення про сакральність та значущість свята Великодня для кожної людини, свої відчуття весняного пробудження природи. Робота була колективною, тому кожному хотілося зробити свій внесок, покласти свою гілочку, свій сувенір, власноруч зроблену свічку, великоднє яйце в авторському стилі або паску, виготовлену за старовинним бабусиним рецептом...

Підготовка інсталяції перетворилась у творчий майданчик, де доводилося домовлятися, що залишаємо, а що - ні. Саме тому в композиції присутні як мінімум кілька концепцій. Але вони гармонійно поєдналися у єдине ціле та теплі вогники свічок додали урочистості та відчуття наближення свята. Показовим є те, що забували робити фото, настільки захопив сам процес творчості!

Усіх учасників об'єднала дружба та бажання відтворити разом атмосферу свята, українську естетику натуральних матеріалів, розкрити зв'язок традиційного і сучасного у єдиному просторі інсталяції. 

Набуваємо досвіду спільної праці та готуємось до Великоднього ярмарку!

                                        Оксана Пушонкова 

Детальніше:До Великодніх свят студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії підготували інсталяцію

Великодній тиждень розпочався в ЧНУ. 

Тиждень перед Великоднем — це час оновлення і надії, добрих справ і підтримки ближнього. І це нагода засвідчити нашу вдячність і повагу захисникам.

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького в ці дні завжди проводять благодійні акції. А тематичні інсталяції, створені викладачами та студентами, створюють великодній настрій.

Цього тижня завершується благодійний збір «Ви — для України. Ми — для вас!», оголошений студентською радою ЧНУ.
Великий благодійний ярмарок буде проведено 17 квітня на Університетській площі. Продаватимуть смаколики та речі, виготовлені власними руками, а також університетський мерч.

Детальніше:До благодійного ярмарку запрошуємо Асоціацію випускників

Відбулася зустріч здобувачів вищої освіти, професорсько-викладацького складу кафедри філософії, соціальних та політичних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького, гаранта, членів проєктної групи зі стейкхолдерами – Київським національним університетом культури і мистецтв та Радою конкурентноспроможності України, які представляла Алла Міщенко – доцентка КНУКіМ та виконавча директорка ССU.

У ході зустрічі було обговорено пропозиції та зауваження від стейкхолдерів щодо ОПП «Політологія»,  детально проаналізовані обов’язкові та вибіркові компоненти освітньої програми. Особлива увага була приділена можливостям працевлаштування випускників кафедри за спеціальністю 052 «Політологія».

Детальніше:Відбулася чергова зустріч зі стейкхолдерами

Нещодавно студенти 4–го курсу успішно завершили важливий етап своєї професійної підготовки – виробничу педагогічну практику, яка проходила в закладах загальної середньої освіти Черкаської області.

Практика проходила на базі таких закладів освіти: Черкаська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №4, Черкаська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №6, Черкаська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №7, Черкаська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №8, Черкаська гімназія №9 ім. О. М. Луценка, Черкаська гімназія №31, Черкаський НВК «ЗОШ І–ІІІ ст. – ліцей спортивного профілю №34», Рацівський ліцей Чигиринської міської ради.

Детальніше:Педагогічна практика – крок до професії вчителя

Учитель — це завжди творець!

Випускник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Владислав Кронгауз (2018 р.) працює вчителем у Харківському ліцеї №3. Він викладає інтегровані курси: «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти», «Історія: Україна і світ», «Харківщинознавство», «Історія України», «Всесвітня історія».

Щороку Владислав вражає нас своїми професійними здобутками. Лише в 2024 році він увійшов до десятки фіналістів престижного конкурсу Global Teacher Prize Ukraine серед 3369 учасників! Тоді ми всією спільнотою підтримували його під час загальнодержавного голосування.

І знову — перемога! Нещодавно мер Харкова Ігор Терехов привітав Владислава з перемогою в міському конкурсі в номінації «Кращий вчитель року – 2025».

Пишаємося нашими випускниками, щиро радіємо їхнім здобуткам і бажаємо нових професійних висот!

Детальніше:Вітаємо Владислава Кронгауза з перемогою в міському конкурсі в номінації «Кращий вчитель року –...

Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького вже другий рік поспіль є співорганізатором циклу заходів "Жінка в дипломатії: виклик чи місія?" (https://sshdir.org.ua/finalna-zustrich-u-mezhah-tsyklu-zhinka-v-dyplomatiyi-vyklyk-chy-misiya), які відбуваються в межах реалізації проєкту  Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин "Жіноче обличчя дипломатії" (автор і куратор –проф. Ірина Матяш) у співпраці з Фондом Ганнса Зайделя в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН.

Детальніше:Розпочався цикл заходів "Жінка в дипломатії: виклик чи місія?"

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у IV Всеукраїнській науково-практичній конференції "Археологічні дослідження на Черкащині останніх років: підсумки та перспективи", що відбудеться 2 травня 2025 р. на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Також передбачена можливість участі онлайн.

Очікуємо на ваші заявки та матеріали.

Детальніше:Запрошуємо до участі у IV Всеукраїнській науково-практичній конференції "Археологічні дослідження...

9 квітня в межах проєкту "Аграрна історія України для проактивної учнівської молоді" відбулася четверта зустріч співробітників Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії зі старшокласниками Черкаського гуманітарно-правового ліцею.

На презентації говорили про "матеріальний світ" селянських республік 1918 - 1922 рр., а саме:

1) про використання атрибутів влади, зокрема, прапорів та "державних печаток" у Висунській, Гуцульській, Східнолемківській, Гуляйпільській, Холодноярській, Чорноліській, Медвинській селянських республіках;

Детальніше:Відбулася четверта зустріч зі старшокласниками Черкаського гуманітарно-правового ліцею

10 квітня  на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулась  Міжнародна науково-практична конференція «Українська дипломатія: становлення, розвиток та перспективи» серед організаторів  Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, який був представлений викладачами та студентами ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

Мета конференції: обговорити поточні виклики та можливості вітчизняної дипломатії в умовах російсько-української війни; окреслити стратегічні пріоритети світової та європейської дипломатії в контексті сучасних глобальних викликів і загроз; з’ясувати місце та роль різних форм дипломатії в сучасних міжнародних відносинах і розвитку міждержавної взаємодії.

Детальніше:Викладачі та студенти взяли учать у Міжнародній науково-практичній конференції «Українська...