Hовини

The Kyiv School of Diplomatic Arts has the honour to invite you to the book-presentation lecture by Dr. Christopher Miller Chip War: The Fight for the World's Most Critical Technology.

Dr. Miller is Associate Professor of International History at the Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University, Jeane Kirkpatrick Visiting Fellow at the American Enterprise Institute, and Eurasia Director at the Foreign Policy Research Institute.

The event will be held in the Zoom-webinar format on Thursday, February 9.

The start of the lecture will be at 6 p.m. EET (Kyiv), 11 a.m. EST (Boston), 5 p.m. CET (Berlin), 7 p.m. TRT (Istanbul), 9:30 p.m. IST (New Delhi).

Детальніше:Invitation to the book-presentation lecture by Dr. Christopher Miller "Chip War: The Fight for the...

На базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбудеться 19 – 20 квітня 2023 року XII Всеукраїнський симпозіум з аграрної історії (форма участі: дистанційна).

Тематичні напрями:

— аграрна історія як результат наукового осмислення: історіографія, джерелознавство, методологія історико-аграрних досліджень, політика пам’яті;

— етнокультурне буття, духовність і світогляд українського селянства;

— аграрна історія в іменах;

— аграризм: «селянський світ»/«селянська культура»; аграристські практики;

— селянство як об’єкт і суб’єкт суспільно-політичних, соціально-економічних та соціокультурних трансформацій від середньовіччя до постмодерну;

— сучасні проблеми екологічної та продовольчої безпеки людства за умов «ідеального шторму» і «мережі фортець»;

— постіндустріальні перспективи аграрного сектора, сільських населених пунктів та їх мешканців.

Детальніше:На базі ЧНУ відбудеться XII Всеукраїнський симпозіум з аграрної історії

17

На кафедрі філософії, соціальних та політичних наук діє Інтерактивна сертифікована програма у форматі лекторію.

Це спільна робота з нашими стейкхолдерами:

У грудні 2020 року було проведено  лекторій «Актуальні проблеми візуальної культури та гендеру: соціальні практики» (30 годин), у листопаді 2022 – “Медіація як соціокомунікативна практика: освіта, культура, мистецтво” (14 годин).

Детальніше:На базі ННІ МВІФ працює Інтерактивна сертифікована програма у форматі лекторію

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького оголошує великий збір для потреб ЗСУ.

Багато наших випускників, студентів та їхніх батьків нині захищають незалежність України. Університетська спільнота в міру своїх сил і можливостей допомагає тим, хто про це просить.

Нещодавно до університету надійшли кілька звернень щодо допомоги військовим підрозділам.

Військова частина А 3335 просить допомогти придбати генератори для радіоелектронної техніки.

Детальніше:Оголошується великий збір коштів на потреби ЗСУ

Шановні абітурієнти та абітурієнтки!

Хочете дізнаватися про новини вступу першими?

Реєструйтеся за QR-кодом!

Віталій Масненко

Черкаси активно змінюють свою топонімію. Один з авторів цих змін, член топонімічної комісії, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Віталій Масненко розповів кореспондентам «Суспільне: Черкаси», як в радянські часи уніфікували топонімічні назви в містах і чому саме зараз на часі позбуватися російського сліду в українському просторі.

Перейменування сотні вулиць, провулків та скверів вже схвалені депутатами напередодні нового року. Ще три десятки — топонімічна комісія ухвалила 5 січня вже цього року.

Детальніше:Віталій Масненко про зміну топонімії Черкас

Конкурс учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини»

З 25 січня 2023 р. по 23 березня 2023 р. відбувається VІІ Обласний та Х Міський конкурси учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини» на тему: «Людина, громадянин, патріот: портрети сучасних українців». Серія: «Українці у війні: героїчне повсякдення».

Цьогорічний конкурс присвячений співвітчизникам, які зробили і роблять свій внесок у Перемогу України в російсько-українській війні: воїнам, волонтерам, громадським, політичним та культурним діячам, дипломатам, цивільним громадянам, що перебувають в тилу і на тимчасово окупованих територіях, вимушеним переселенцям, біженцям.

Детальніше:Триває конкурс учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини»

Концерт для підтримки Збройних Сил України організовує Благодійний фонд «Молодь make Ukraine», створений студентами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Концерт відбудеться у п’ятницю, 3 лютого, о 18:00 в Черкаському міському будинку культури імені Івана Кулика.

Черкасцям та гостям міста пропонують приємно провести час, завітавши на концерт «Черкаси — місто відважних». І водночас зробити добру справу: благодійний внесок на потреби ЗСУ.

Вхід на концерт вільний, а зібрані під час виступу кошти будуть спрямовані на підтримку воїнів-черкащан, які зараз воюють у Бахмуті.

Детальніше:Запрошуємо на благодійний концерт «Черкаси — місто відважних»

Богдан Калініченко

Викладач кафедри філософії, соціальних та політичних наук Богдан Калініченко взяв участь у дводенному «Тренінгу про інструменти для протидії дезінформації». Захід відбувся в Києві 30-31 січня. Його організував Український кризовий медіа-центр за сприяння Atlantic Council і Digital Forensic Research Lab (DFRLab).

Богдан Калініченко спільно з політтехнологинею, експерткою з комунікацій вищого рівня Ларисою Мудрак та професоркою НТУУ «КПІ», політичним аналітиком Лідією Смолою обговорили інформаційні компоненти російської гібридної війни проти України і намагалися знайти шляхи нівелювання її негативного впливу на наше суспільство.

Джерело: http://philosophy.ck.ua/ 

Павло Кретов

28 січня 2023 року кафедра філософії, соціальних та політичних наук продовжила участь у спільному освітньо-комунікаційному проекті ТРК ІЛЬДАНА та ННІ міжнародних відносин, історії та філософії ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

У передачі “Якщо чесно” взяли участь студент IV курсу (спеціальність “Конфліктологія”) Олексій Величко та доцент кафедри Павло Кретов.

Модерувала розмову пані Валентина Рабцун.

Розмова цього разу була про феномен ідентичності – без зайвої теоретизації, прямо і відкрито.

Долучайтесь до мислення з нами!

Детальніше:Павло Кретов та Олексій Величко у передачі “Якщо чесно”

Щороку 29 січня в Україні відзначають День пам’яті Героїв Крут. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Випускник, а нині аспірант Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, член Національної спілки краєзнавців України Олексій Компанієць дослідив участь черкащан у тих доленосних для українського народу подіях.

Детальніше:Науковець Черкаського національного дослідив долю черкащан — учасників бою під Крутами