Hовини

Лекторій поєднав різні освітні практики та навчальні стратегії стосовно актуальних проблем сучасної візуальної культури та гендеру. Його метою стало вивчення змін у методології викладання гуманітарних дисциплін, проведення інтерактивних онлайн-проєктів та майстер-класів в умовах дистанційного спілкування зі студентами. Важливим завданням лекторію стало дослідження форм впровадження актуальних напрацювань у сфері філософських, культурологічних, музеєзнавчих, мистецтвознавчих, соціологічних розвідок у творчі проєкти для молоді. Контекстом виступили візуальна культура та поширені на початку ХХІ століття соціальні практики.

Детальніше:​Підведено підсумки роботи Інтерактивного лекторію «Актуальні проблеми візуальної культури та...

 

27 лютого в 14.00 Черкаському обласному музеї відбулася інтерактивна зустріч, присвячена архетипам Чоловічого-Жіночого та їх образним репрезентаціям у художній творчості та у власних малюнках. Платонівський міф про Андрогіна, юнгівська теорія Аніми-Анімуса та новітні концепції гендеру стали теоретичною основою для арт-практики, в якій через графічне зображення розкривали творчий потенціал «внутрішньої жінки» і «внутрішнього чоловіка».

Говорили про гендерні ролі в історії культури, гендерні особливості вираження агресії, баланс чоловічого та жіночого на трьох рівнях самосвідомості.

Детальніше:Музейна Арт-терапія "Чоловіче-Жіноче: моя візуальна історія"

Запрошуємо прийняти участь у засіданні філософського наукового ґуртка, яке відбудеться 03.03.2021 р. о 15.00 в режимі онлайн (посилання: meet.google.com/ecv-jfzo-oik) на тему "Природа гри і сутність людини".

Людина є собою тільки тоді, коли грається, казав Шиллер. А видатний український і російський вчений-психолог і філософ С. Рубінштейн писав, що гра – одне зі знаменних явищ життя, немовби безкорисна й водночас потрібна. Мимовільно зачаровуючи і привертаючи до себе увагу як життєве явище, гра виявилася серйозною і складною проблемою для наукової думки.

Детальніше:Оголошення для поціновувачів філософських розмислів!

У 2019 році започатковано спільний проєкт телестудії «Ільдана» та навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії.

У його межах у програмі «Історичні четверги» викладачі, студенти спілкувалися з телевізійною аудиторією області. Це були цикли передач про актуальні проблеми української історії та реалій сучасної суверенної України, краєзнавчі студії із історії рідного краю, про відомих особистостей Черкащини, презентації наукових доробків науковців тощо. Організатори та модератори цих зустрічей — керівник телестудії Валентина Рабцун та професор університету Анатолій Чабан — залучали до спілкування із телеглядачами провідних вчених-істориків краю, а також відомих науковців — гостей університету.

Детальніше:Стартує новий сезон "Історичних четвергів"