У відповідності із планом співпраці Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та телестудії «Ільдана» протягом березня–квітня  2021 року на телестудії «Ільдана» було проведено вісім телевізійних передач присвячених столітній історії Черкаського університету. Цього разу головними дієвими особами циклу щотижневих телепередач стали студенти ННІ міжнародних відносин, історії та філософії. Тому цей цикл і названий як «Черкаський національний очима студентів».

Передачі виходили у найбільш рейтинговий час щопонеділка о 19.30 та 22.00 у рубриці «У фокусі подій». Всі вони були продубльовані у соціальних мережах – Facebook, YouTube, на сайтах університету та ННІ міжнародних відносин, історії та філософії. Всього їх переглянуло більше тисячі користувачів.

Головними темами стали найбільш актуальні проблеми життя сучасної студентської молоді, роль і місце навчального закладу у становленні громадянської позиції молодих людей, формування високих якостей спеціаліста, активної соціальної активності.

Зокрема, значний резонанс викликали телепередачі про усвідомлену участь студентів університету у створенні обстановки студентоцентризму у ЗВО, у науковій діяльності, можливості реалізації навчальних та наукових амбіцій, міжнародні зв’язки студентської громади, особливості дистанційного навчання, філософське осмислення дійсності, участь студентів у формуванні навчальних планів, вибору дисциплін, історичний шлях Черкаського національного університету тощо.

Проведенню телеефірів передувала значна підготовча робота. Студенти глибоко і всебічно вивчали історію питання, проводили дискусії, тренінги. Варто зазначити, що переважна більшість інтерв’юерів вперше виступали в телевізійних передачах.

Важливою складовою всіх телепередач постало питання про усвідомлений вибір студентами фаху історика, археолога, філософа, міжнародника, а також звернення до майбутніх абітурієнтів.

Протягом ефірів із телеглядачами зустрілися студенти Юлія Дзюра, Олександр Гриценко, Іванна Капустинська, Ярослав Римарчук, Віталіна Постоєнко, Єлизавета Циганник, Марія Боковня, Олексій Величко, Анна Сіредніченко, Максим Попов, Ілля Опарін. Аспірант Я. Л. Платмір, викладачі: О. М. Абразумова, В. М. Мельниченко, А. Ю. Чабан, Н. І. Земзюліна.

Учасники телеефірів завдячують успіху циклу передач  працівникам телестудії «Ільдана», насамперед, Валентині Іванівні Рябцун, а також Миколі Григоровичу Дубовому, режисеру телепередач Максиму Олексійовичу Маслаку, звукорежисерам, освітлювачам, технічним працівникам телестудії.

18 травня у конференц-залі головного корпусу університету на підсумковій зустрічі учасників телепередач, яку вів один із організаторів цього циклу телепередач професор Анатолій Чабан, прозвучали думки, що  цей цикл міг би бути продовжений студентами ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, які відзначилися  у спортивному житті університету, художній самодіяльності, доброчинності, гуртковій роботі, зв’язками із підшефними закладами. Це був би повний і завершений портрет сучасного студентства, яке живе повнокровним життям сучасної молодої людини.

Підводячи підсумки здійснення спільного проєкту телестудії «Ільдана» та ННІ міжнародних відносин, історії та філософії «Черкаський національний очима студентів» проректор з наукової, міжнародної та інноваційної роботи Сергій Валерійович Корновенко підкреслив актуальність і важливість участі студентів у досконалому вивченні столітньої історії Черкаського національного, а також профорієнтаційну направленість таких заходів.

На звершення зустрічі всім учасникам циклу телевізійних передач «Черкаський національний очима студентів» директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Н.І. Земзюліна вручила відповідні сертифікати.

Професор Анатолій Юзефович Чабан