- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 11 грудня 2018
До участі в конкурсі на здобуття стипендій у рамках дворічної магістерської програми «Східні студії» запрошують кандидатів зі Східної Європи, Балканських країн, Кавказу та Середньої Азії. Навчання триватиме з 1 жовтня 2019 р. до 30 червня 2020 р. ПРОГАМА навчання охоплює проблематику історії та сучасності Центральної та Східної Європи, Росії та всього посткомуністичного простору, зосереджена на історії, національних і політичних питаннях, також включає елементи історії мистецтва, літератури, культури, соціології, географії, демографії, права, економіки тощо. Програма включає теж вивчення однієї регіональної мови.
Про це повідомляє Центр східноєвропейських студій Варшавського університету.
І. КАНДИДАТИ
1. КАНДИДАТИ можуть походити з усіх країн Східної Європи та Балкан, які не належать до Європейського Союзу, а також Кавказу та Центральної Азії. Для кандидатів із Росії, яка не є офіційним бенефіціаром польської програми розвитку співпраці, навчання проводиться на платній основі.
2. ПЕРЕВАГУ надаватимуть кандидатам, які вже мають наукові досягнення або проявляють організаційну активність, чия діяльність дасть можливість використовувати здобуту спеціалізацію у своїх країнах у різних сферах наукового та суспільного життя.
ІІ. УМОВИ СТИПЕНДІЇ
1. НАВЧАННЯ триватиме 2 роки (4 семестри), стипендію виплачуватимуть 9 місяців протягом навчального року. Після виконання всіх умов, детально описаних у договорі зі стипендистом, стипендію можна продовжити максимально на 1 місяць на першому та другому курсі.
2. ПРОГАМА навчання охоплює проблематику історії та сучасності Центральної та Східної Європи, Росії та всього посткомуністичного простору, зосереджена на історії, національних і політичних питаннях, також включає елементи історії мистецтва, літератури, культури, соціології, географії, демографії, права, економіки тощо. Програма включає теж вивчення однієї регіональної мови.
3. НАВЧАННЯ проходить за шістьма спеціальностями:
а) Східна Європа;
б) Центральна Європа;
в) Балкани;
г) Росія;
д) Кавказ;
е) Центральна Азія.
4. У РАМКАХ «Східних студій» заняття проводять польські викладачі (працівники Центру східноєвропейських студій) і запрошені спеціалісти.
5. СТИПЕНДІЯ ПОКРИВАЄ:
а) Соціальна стипендія для іноземних стипендіатів, які мають диплом про повну вищу освіту (1500 злотих на місяць);
б) Курс польської мови (2 семестри);
в) Курс регіональної мови (4 семестри);
г) Оплата частини коштів для наукових поїздок (на першому році навчання).
6. УМОВОЮ отримання стипендії є виконання вимог, передбачених правилами стипендії і навчальною програмою, а також написання письмової випускної магістерської роботи польською мовою.
7. У ВИПАДКУ невиконання умов стипендії або відсутності прогресу в навчанні виплата стипендії може бути припинена.
ІІІ. ДОГОВІР ЩОДО СТИПЕНДІЇ
1. На початку навчального року стипендист підписує договір із Центром східноєвропейських студій Варшавського університету.
2. Договір підписують на весь період навчання.
3. У договорі описано принципи та умови виплати стипендії та права й обов’язки сторін.
4. У випадку незарахування першого (зимового) семестру виплата стипендії може бути призупинена як на першому, так і на другому курсі навчання.
IV. ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ
1. ДИПЛОМ про повну вищу освіту (магістра або спеціаліста), перевага надаватиметься гуманітарному профілю. Бажаною є наукова робота або організаційний досвід і практика у сфері зацікавлень «Східних студій».
2. ВІК до 30 років.
3. Загальна обізнаність із проблематикою Східної та Центральної Європи, Росії, Середньої Азії та Кавказу, зокрема періоду XX ст. і сучасності, передусім після Другої світової війни, а особливо після 1991 р.
4. ПОЗИТИВНИЙ результат письмового тесту на визначення рівня загальних знань (проблематика окреслена в п. 3) та кваліфікаційної співбесіди.
5. ЗНАННЯ польської, англійської та російської мов на рівні, що дозволяє розуміти лекції та наукову літературу.
V. ДОКУМЕНТИ
1. КОПІЯ диплому про повну вищу освіту (див. IV-1).
2. Правильно заповнена анкета кандидата «Східних студій» (доступна тут).
3. СТИСЛИЙ (до 2 сторінок) мотиваційний лист польською мовою щодо причин подання заявки на стипендію, в якому містяться плани, пов'язані із завершенням «Східних студій» Варшавського університету, з вказаною спеціалізацією, на якій хотів би навчатися кандидат (відповідно до переліку спеціалізацій (див. II-3).
4. CURRICULUM VITAE з фотографією англійською мовою, написане, починаючи від найновіших подій.
5. ПЕРЕЛІК усіх професійних публікацій (для науковців) або список робіт, досягнень, проектів (для осіб, які не займаються наукою).
6. СЕРТИФІКАТИ, іспити чи довідки, що підтверджують знання польської мови кандидата.
7. Інші дані, документи чи інформація, які, на думку кандидата, могли б допомогти комісії правильно оцінити його кандидатуру.
VІ. ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
1. КОМПЛЕКТ документів необхідно надіслати електронною поштою не пізніше 15 березня 2019 р. на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2. До 30 квітня 2019 р. кваліфікаційна комісія Центру східноєвропейських студій ухвалить рішення щодо першого етапу конкурсу та визначить учасників другого та третього етапів; обидві групи будуть негайно повідомлені про результати електронною поштою.
3. УЧАСНИКИ наступних етапів конкурсу, другого (письмовий тест) і третього (співбесіда), проходитимуть подальший відбір комісією або її представниками в період із 1 травня до 15 червня 2019 р. Кваліфікація проходитиме в дипломатичних представництвах Республіки Польща або, у виняткових випадках, у Польщі. Детальний графік буде оголошено окремо.
4. ОСТАТОЧНЕ рішення на підставі результатів кваліфікації комісія прийме до 15 липня 2019 р. та оголосить список відібраних стипендіатів XVIIІ стипендійного конкурсу «Східні студії».
5. Кандидати з низьким рівнем знань польської мови, які, однак, досягнуть хороших результатів на іспитах, будуть зобов'язані самостійно вивчати мову, як такі, що відібрані умовно. Потім їх запросять на додатковий іспит у другій половині листопада.
VII. НАВЧАННЯ
1. ЗАНЯТТЯ розпочнуться 2 вересня 2019 р. адаптаційним/вступним курсом «Східні студії» Варшавського університету.
2. Іноземні СТИПЕНДИСТИ матимуть канікули, відпустки та перерви в навчанні, так само, як польські студенти.
3. СТИПЕНДИСТИ, які виконають усі вимоги програми, зарахують всі семестри та презентують і захистять випускну роботу, отримають диплом про закінчення 2-річної магістерської програми «Східні студіїї» Варшавського університету.
4. Цей ДИПЛОМ є повноцінним документом про закінчення вищої освіти в Польщі, який визнають відповідно до законів в інших країнах Європейського Союзу.