- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 07 грудня 2018
Напередодні навчальної педагогічної практики студенти 4 курсу відвідали надзвичайно цікавий майстер-клас заслуженого вчителя України, викладача Городищенського економічного ліцею Бурлаки Олени Вікторівни, який відбувся 4 грудня 2018 р. на базі ННІ історії і філософії. Метою майстер-класу був розгляд інтерактивних методів викладання історії.
Спочатку Олена Вікторівна запропонувала відгадати загадку, відповідь на яку студенти мали знайти через QR-коди. В залежності від розгадки команди отримували наступні завдання, розраховані на розгляд різних методів інтерактивного навчання. Однією із найбільш перспективних сучасних методик є навчання через Facebook. Завдяки цьому методу вчитель швидко встановлює контакт з дітьми, може дистанційно давати, перевіряти чи контролювати виконання завдань навіть на канікулах.
У ході майстер-класу студенти ознайомилися також із методом «Хмаринок» або ребусів. Його суть полягає у тому, що викладач формує ребуси на уроки як завдання або квести на «День історії» та викладає їх на спеціальний сайт. Наступним розглянутим методом став BYOD. Завдяки йому учні мають швидкий доступ до потрібних джерел через використання власних гаджетів на уроках історії. У випадку необхідності швидко знайти додаткову інформацію на уроці або навіть провести перевірку домашнього завдання, учасники навчального процесу можуть скористатися сервісом Kahoot.
Наприкінці заняття студенти проаналізували спільні та відмінні риси представлених інтерактивних методів навчання. Майстер-клас був дійсно захоплюючим, залишив позитивні емоції та був надзвичайно корисним як напередодні проходження педагогічної практики, так і для подальшої професійної діяльності.
Костюкевич Аліна, Пацян Дарія,
студентки 4 курсу ННІ історії і філософії