- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 16 квітня 2018
В рамках організованих ННІ історії і філософії Днів культурної спадщини в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 12 квітня у холі центрального корпусу розгорнув виїзну виставку експонатів Черкаський обласний краєзнавчий музей – один з найстаріших музеїв України, який цього року відзначає своє 100-річчя. В експозиції музею в хронологічній послідовності розміщено близько 12 тисяч експонатів, які висвітлюють історію, культуру та природу Черкащини. Заклад є одним з найбільших серед подібних у державі.
Музейні пересувні виставки – дуже ефективна форма популяризації знань про історію і культуру, природну унікальність рідного краю. В цьому переконалися студенти і викладачі університету, ознайомившись з експонованими матеріалами музею.
Представлені і коментовані працівниками музею експонати дали змогу скласти уявлення про багату історію Черкащини від найдавніших часів до сьогодення.
– Мене дуже зацікавили давні знаряддя праці, військове спорядження та зброя, листівки і газети. З дитинства приваблюють такі речі, тому з радістю відвідав виставку, яка дуже сподобалася, – поділився враженнями студент ННІ історії та філософії Титаренко Сергій.
Заступник директора музею з наукової роботи Тетяна Григоренко зазначила:
– Ми хотіли показати свої доробки і невеликі колекції, які формують різні відділи. Метою заходу була презентація найбільш оригінальних предметів експозиції і фондів нашого музею. Завдяки виставці хочемо певним чином розширити історичний кругозір не лише студентів-істориків, які часто бувають в музеї, а й студентів інших інститутів і факультетів університету. Показати, що музей – це цікаво і пізнавально.
Цього ж дня перший проректор університету професор Василь Мойсієнко і директор обласного краєзнавчого музею Ірина Собко підписали договір про співпрацю.
Дні культурної спадщини в університеті засвідчили інтерес студентів і викладачів до історії та культурних надбань українського народу і Черкащини. Вони стали важливою складовою університетських заходів, що проводяться в рамках Року культурної спадщини в Європі.
Презентація музейних закладів в університеті дала змогу студентам, передусім майбутнім історикам, спілкуючись з музейними працівниками, почерпнути чимало інформації про практику організації роботи музеїв. Тим самим поповнивши свої теоретичні знання досвідом практичної роботи.
Василь Мельниченко, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки