У Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка в межах бібліотечного проєкту «Говоримо українською про Україну» на платформі ZOOM вчергове пройшла зустріч з доктором історичних наук, професором, завідувачем кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Віталієм Масненком.
Захід відбувся у рамках спільного проєкту ЧНУ та обласної книгозбірні. Послухати лекцію професора Віталій Масненка «Українська етнічна територія: історичний огляд і сучасний стан», присвячену Дню Соборності України, виявили бажання працівники публічних бібліотек територіальних громад, користувачі бібліотеки, студенти та всі, хто цікавиться історією України.
Особливу увагу було сфокусовано на деконструкцію міфів історичної пропаганди країни-агресора рф щодо так званих «русских исторических территорий». Насправді це землі різних народів, які свого часу були окуповані Російською імперією та Радянським Союзом.
Натомість українська етнічна територія була природним простором формування українського етносу. Саме українці перетворили ці землі на осередок високорозвиненого землеробства та інших видів господарства. Розглянута постійна тенденція розширення української етнічної території, яка досягла свого максимуму на початок XX ст.
Також проаналізовано становище тих українських земель, які опинилися за межами державного кодона України й стали об’єктами тривалої деукраїнізації (депортацій українського населення, його асиміляції, штучного розділення тощо).
З’ясовано значення етнічної території для становлення української державності.
Переглянути запис онлайн-зустрічі можна тут.
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького