Випускники та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького мужньо захищають Україну з перших днів російсько-української війни — з 2014 року. Держава відзначила їх за мужність і героїзм нагородами. Декого, на жаль, посмертно.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну перелік нагороджених воїнів стрімко збільшується. Ми зібрали тих, хто отримав високі державні чи військові нагороди за бойові заслуги, хоча цей список далеко не повний. Сьогодні, у День Збройних Сил України, згадуємо ці імена. А поряд з ними і всіх героїв та героїнь цієї війни, незалежно від того, чи отримали вони нагороди.

БІЛЯЄВ Олександр Ігорович, сержант (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії)  — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

БОНДАР Сергій Миколайович, майор (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії) — нагороджений медаллю «За військову службу Україні».

ВИНІЧЕНКО Анатолій Анатолійович, лейтенант (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії)  — нагороджений Орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

ГАГА В'ячеслав Олегович, солдат (випускник ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я) — нагороджений орденом «За мужність»III ступеня; орденом «За мужність» II ступеня (посмертно); нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

ГАЛКА Дар’я Василівна (студентка психологічного факультету) — нагороджена медаллю «Незламним героям російсько-української війни».

ГРИЦАЧЕНКО Андрій Петрович, старший сержант (випускник ННІ економіки і права) — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

ДОРОШКО Євгеній Михайлович, сержант (студент ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я) — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

ЄПІФАНОВ Сергій Петрович, старшина ДПСУ (випускник ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я)   — нагороджений орденом «За мужність» III ст. (посмертно).

КАРАКАЙ Віталій Сергійович, сержант (наш випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії) — нагороджений медаллю «За військову службу Україні».

КОЦУКОНЬ Олександр Олександрович, старший солдат (випускник ННІ української філології та соціальних комунікацій)  — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

КУЗЬМЕНКО Олександр Юрійович, молодший сержант (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії)   — нагороджений орденом «За мужність» ІІ ступеняорденом «За мужність» III ступенямедаллю «За військову службу Україні».

КУЧУГУРНИЙ Євгеній Володимирович, молодший лейтенант (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії) — нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІII ступеня (посмертно)

МОРОЗ Вадим Анатолійович, сержант (випускник ННІ економіки і права) — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

НАДТОЧІЙ Микита Дмитрович, майор (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії)  — нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

ПЛАТМІР Ярослав Леонідович (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії) — нагороджений орденом «За мужність» IIІ ступеня.

ПРЯДКА Сергій Вікторович, солдат (студент ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я)  — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

СЕКРЕТ Ярослав Володимирович, капітан (випускник ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва) — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ст.орденом Богдана Хмельницького II ступеня

СЕМЕНЮК Олексій Миколайович, молодший сержант (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії)  — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. (посмертно).

ТАРАНУШЕНКО Віталій Вікторович молодший сержант, командир відділення, заступник командира взводу —  (ННІ української філології та соціальних комунікацій) нагороджений відзнакою Президента України за участь в АТО, нагрудним Знаком Пошани Міністерства оборони України, нагрудним знаком «За взірцевість у військовій службі» 3-го ступеня від головнокомандувача ЗСУ; орденом «За мужність» ІІІ ступеня (Указом Президента 376/2022 від  22 травня 2022 року; нагрудним знаком Міністерства оборони України «За зразкову службу» ІІІ ступеня.

ТЕРЕЩЕНКО Дмитро Анатолійович, сержант (випускник ННІ міжнародних відносин історії та філософії) —  нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно)орденом «За мужність» ІІ ступеня.

ХИЖНЯК Іван Олегович, молодший сержант (випускник ННІ природничих та аграрних наук) — нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

ЧЕРВ’ЯЦОВ Сергій Вікторович, сержант (випускник ННІ економіки і права) — нагороджений медаллю «За військову службу Україні».

ЩЕРБАТЮК Роман Валерійович, бронзовий призер Всесвітніх ігор з кікбоксингу WAKO (випускник ННІ фізичної культури, спорту та здоров’я) — нагороджений медаллю «За працю і звитягу».

Джерело: https://cdu.edu.ua/