Hовини

Відбулося чергове засідання студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв». «Франц Петер Шуберт – видатний композитор-романтик (до 220-річчя від дня народження)» – саме таку тему обрали учасники гуртка ННІ історії і філософії. Вкотре студенти продемонстрували зацікавленість і обізнаність обраної теми. Зокрема були підготовлені інформативні та пізнавальні доповіді.

Вразила учасників гуртка інформація про те, що Шуберт жив надзвичайно скромно, досить часто йому не вистачало грошей навіть на нотний папір. Також цікавою видалася дискусія студентів стосовно музичної творчості одного з найвидатніших представників раннього романтизма.

Студентка Анна Орловська підготувала доповідь «Симфонія № 8», яка увійшла в історію мистецтв як «Незакінчена». І нині залишається таємницею, чому Шуберт не завершив цю симфонію. З іншої точки зору, коло образів і їх розвиток вичерпує себе в межах двох частин симфонії, тому її можна вважати цілком завершеним твором. Так, свого часу Бетховен створив сонати з двох частин, а пізніше у композиторів-романтиків подібного роду твори стали звичайним явищем.

Вразила доповідачів Анну Бас і Юлію Єрмоленко інформація про те, що всього за своє коротке життя Франц Шуберт склав понад тисячу різних творів. А єдиний концерт з творів Шуберта, і за його життя, відбувся в 1828 році в австрійській столиці. Він пройшов тихо, без висвітлення у пресі, і на гроші, виручені з вищезгаданого концерту, Шуберт придбав собі рояль.

Друзі Шуберта і колеги-музиканти збиралися разом і виконували його музику – ці зустрічі отримали назву «Шубертіади» – зазначила студентка другого курсу Костюкевич Аліна.

Булатецька Юля розповіла про музу Шуберта – Кароліну Естергазі. 

В підсумку хотілися б зазначити, що твори Шуберта досі не втратили популярності і належать до найвідоміших зразків класичної музики.