Hовини

Учасники «Археологічного клубу» (ННІ історії і філософі)  протягом лютого – березня 2019 р. знайомили студентів перших курсів навчально-наукових інститутів іноземних мов, інформаційних та освітніх технологій і економіки і права з експонатами Музею археології Інституту історії і філософії. Екскурсії були проведені з метою кращого засвоєння  давньої та середньовічної історії Черкащини з навчального курсу «Історія і культура України».

Вони були проведені  президентом  клубу Максимом Поповим і активним його учасником Віталіною Постоєнко. Майбутні економісти, організатори туристичної справи, філологи, фізики і математики ознайомились зі знаряддями праці, одягом, посудом населення археологічних культур Черкащини. Студенти отримали можливість безпосередньо побачити і доторкнутися до багатьох унікальних експонатів з історії та культури України. Краще говорять про екскурсії  враження студентів.

Аня Гуреля  (ННІ іноземних мов) : «Ви знаєте, що таке відчуття гордості за свою Батьківщину? Сьогодні я відчула це всім серцем. Ми відвідали невеличкий, але вагомий за своєю цінністю музей нашого університету. Музей, де представлені археологічні пам'ятки тих давніх часів, які були знайдені на рідній землі. Перше, що відразу кинулось в очі – гарне підсвічування експонатів, що створює особливу атмосферу і налаштовує увагу. Мабуть найбільше, мене вразили кістки мамонта, а ще колекція монет. Я, як студентка кафедри німецької філології, одразу відшукала очима монети Німеччини. Неочікуваною приємністю був особливий підхід до студентів ННІ іноземних мов: екскурсія  велася англійською мовою. Було надзвичайно цікаво побачити і дізнатись щось нове про те, що ми раніше бачили тільки в підручниках, а дещо й взагалі ніколи не бачили.

Найвдаліший підсумок цієї екскурсії зробила наша викладач історії культури України Олена Вікторівна: «Ми повинні мати повагу до історичних пам’яток нашої землі. Вони повинні оберігатись та передаватись нащадкам, як безцінний скарб».

Ігор Ченчик (ННІ інформаційних та освітніх технологій ) : «Особливе враження ми отримали від інформації наскільки багата на археологічні знахідки Черкаська область та її історичне минуле. Неймовірне враження на нас справили рештки мамонта, а саме його зуб. Після побаченого ти можеш нарешті уявити насправді розмір мамонта. Хотілося б, відзначити кераміку та інструменти трипільської культури. Просто неймовірні на той час технології в питанні кераміки та використання інструментів для отримання муки. Вражає колекція монет минулого і сучасного».

Тетяна Ткаченко  (ННІ іноземних мов): «Історія народу – це те мірило кожного етносу, що визначає його ідентичність та самобутність.  Важко перелічити всі ті фактори, через які кожен повинен знати історію своєї країни, краю та  міста. Тож ми, студенти ННІ іноземних мов, мали змогу більш детальніше зануритися в світ не тільки історії нашої держави, а й Черкащини.

Для початку хотілось би відзначити, що не всі студенти-першокурсники знали той факт, що в Черкаському національному університеті імені Б.Хмельницького є  археологічний музей, в якому зберігаються  експонати від найдавніших часів. На нашу думку, його родзинкою є те, що майже всі рештки були знайдені саме на території Черкащини,  що ще раз дає нам змогу переконатися в тому, що саме наш край відігравав величезну роль у формуванні та становленні нації та всієї держави.

Похід до музею викликав тільки позитивні емоції, а також відчуття гордості. Вражаючим є те, що майже вся колекція була зібрана викладачами університету, що ще раз доводить неперевершеність ЧНУ ім. Б.Хмельницького та всього професорського-викладацького складу.

Особливі слова вдячності хотілось би висловити екскурсоводу Віталіні, котра всіма зусиллями намагалась зробити наше перебування в музеї цікавим (її методика «діалогу: запитання-відповіді» допомогла нам освіжити нашу пам’ять). Знання Віталіни ми не мали змоги поставити під сумнів, адже вона відповідала точно і доречно на наші численні запитання. Також екскурсовод здивувала нас багатьма фактами з історії.

 Окрему увагу варто приділити експонатам. Ми були дійсно вражені від віку деяких з них (особливо від зубів мамонта, до яким ми мали змогу навіть ДОТОРКНУТИСЯ), а також від їхньої численності!

Отже, похід до музею викликали в нас найкращі емоції та змусив нас знову замислитися про важливість вивчення історії. Ми вдячні нашому викладачу, Сухушиній О. В., котра дала нам таку чудову можливість доторкнутись до частинки історії нашого краю».

Анастасія Стеценко  (ННІ економіки і права): «Археологічний музей ННІ історії і філософії має багато цікавих експонатів. Але більше всього нас вразили експонати VII–IV ст. до н. е., а саме посуд та вироби на яких залишились надписи звідки вони. А колекції давніх монет просто зачаровують своїм виглядом. Вважаємо, така форма заняття покращить вивчення курсу «Історія та культура України» і відвідувач музею відкриє для себе багато нового про Черкаський край.  

Для нас, майбутніх організаторів туристичної справи та екскурсоводів гарним прикладом вміння фахово розповісти про експонати музею стала екскурсія Максима Попова. 

Валентина Сенатор (ННІ іноземних мов) : «Екскурсія справила на нас фантастичні враження. Зустрів нас справжній фахівець, який добре володіє інформацією – Максим. Але що найцікавіше – екскурсія була проведена англійською мовою. У музеї багато незвичайних та цікавих експонатів, які приковують ваш зір та увагу. Тут можна побачити від незрозумілих наконечників списів до прасок, колекція яких особливо чудова! Одним із нових відкритих для себе фактів стало тлумачення історичними особами малюнків Черняхівської археологічної культури. Ми були зацікавлені в історію Черкащини, задавали безліч питань, ділилися своїми враженнями від почутого і побаченого. Отже, хотілося б відвідати цей маленький та затишний музей ще і ще, але побачити там більше цікавих речей, які б розповіли нам незвичайну, а часом жорстоку історію нашого рідного краю».