Стажування в Польщі – це не лише навчання у академії Яна Длугоша, а й можливість подорожувати!  17 жовтня студенти-стажисти ННІ історії і філософії відвідали Варшаву. На нас чекали море вражень та знайомство із новою архітектурою, а краса столиці викликала захоплення. Наша прогулянка містом почалася зі знайомства з «Палацом культури та науки» – він вразив своєю висотою та красою. Ми були просто у захваті від Старого міста! Кожний будинок, кожна вулиця – це частина історії. Аж не віриться, що під час Другої Світової війни майже вся Варшава була зруйнована, однак згодом місто було ретельно реконструйоване за старими фотографіями, малюнками та архітектурним кресленнями. Гуляючи Варшавою ми задивлялися на кожен будинок, ми не минули ні жодної вулиці, адже, у кожній ховається шматочок історії.

Як і у Львові, у центрі знаходиться Ринкова площа – це і є серце Варшави! На ній знаходиться неймовірна кількість архітектурних пам’яток, пам’ятників, затишних кафе та сувенірні лавки.

На північ від Ринкової площі вулиця Нововейска, яка веде до оборонних стін, здебільшого реконструйованим, і напівкруглому готичному Барбаканом, який піднімається над ровом поряд з колишніми північними воротами міста. Цей район – улюблене місце вуличних художників і артистів. Тут ми і зустріли українця, який співав «Рідна мати моя…» та іще декілька українських хітів. Це була неймовірна радість почути рідний голос так далеко від дому. За ринковою площею вимощені бруківкою вулиці ведуть до милих маленьких куточків, тихих двориків і вузьких провулках.

Річка Вісла ділить місто навпіл. На західному, лівому березі розташовані центр і Старе місто, історичне серце Варшави. Практично все, що може привабити туристів, як і всі необхідні мандрівникам заклади та установи, знаходяться тут.

У Старому місті ми побачили такі пам’ятки: Королівський палац, Варшавська сирена, Парк і палац «Лазенки», Костел Святої Анни, Національний музей, Музей Марії Кюрі, Музей Шопена, Уяздовський замок, Варшавський Барбакан. Ми були у захваті від такого різноманіття!

Ми дуже вдячні нашому університету за можливість пізнавати світ!

Надія Коваленко,

студентка 4 курсу ННІ історії і філософії