Hовини

Вже стало традицією, що вручення щорічної обласної краєзнавчої премії імені нашого славного земляка Михайла Максимовича відбувається в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Це символічно, адже університетська книгозбірня носить ім’я Михайла Максимовича.

Присудження та вручення щорічної обласної краєзнавчої премії не тільки підбиває підсумки подвижницької праці дослідників Черкащини впродовж року, а й відкриває нові грані краєзнавчих пошуків.

Не стали винятком і цьогорічні праці лауреатів, які засвідчили невичерпний потенціал для краєзнавчих досліджень рідного краю. Особливо приємно, що серед них — творчий доробок колишніх випускників історичного факультету нашого університету, а нині докторів історичних наук, професорів Оксани Силки та Лариси Синявської. Їхня книга «Бандури пісня недоспівана…» стала переможцем у номінації колективних праць. У ній на основі кропіткої роботи з архівними документами, науковою літературою, спогадами та іншими джерелами авторам вдалося відтворити віхи життя і подвижницької діяльності Михайла Злобинця — бандуриста, педагога, організатора просвітницької роботи на Золотоніщині у 1917–1921 роках. Завдяки книзі із забуття повернуте ім’я нашого земляка, який був репресований і розстріляний у 1937 році.

Автори книги коштом своєї премії вирішили встановити меморіальну дошку на приміщенні колишньої гімназії у Золотоноші, де працював Михайло Злобинець.

У номінації праць окремих авторів лауреатом став журналіст газети «Нова доба» Борис Юхно. У своїй книзі «Ретроград» він відобразив перші десятиліття Черкас як центру утвореної у 1954 році Черкаської області. Відійшовши від усталених шаблонів, автор показав ще не далеку в часі історію міста крізь призму повсякденного життя містян.

У притаманній йому невимушеній манері Борис Юхно в логічно пов’язаних розділах книги висвітлив не тільки події історії міста, а й характерні риси побуту, господарства, культурних традицій його жителів. Дохідлива, колоритна мова викладу і насиченість книги цікавими фотоілюстраціями зробили її своєрідним бестселером з історії Черкас.

Під час вручення премії лауреати презентували учасникам заходу свої здобутки, поділилися творчими задумами на майбутнє. Їх вітали проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Б. Хмельницького Сергій Корновенко, голова конкурсної комісії Валентин Лазуренко, голова облорганізації Національної спілки журналістів України, редактор газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська, редактор газети «Нова доба» Тетяна Очеретяна, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Перехрест, директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко, директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Григорій Голиш. Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко вручив Борисові Юхнові квиток Спілки.

На врученні були присутні представники громадськості міста, викладачі та студенти навчально-наукового інституту історії та філософії.

Тепло зустріли лауреати і учасники заходу музичні вітання тріо бандуристів «Вербена» у складі народної артистки України Лідії Зайнчківської, Олесі Бойко та Людмили Квартальової.

 

Професор ННІ історії і філософії Василь Мельниченко

 Фото: Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького