- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 02 листопада 2018
25 жовтня 2018 р. у рамках діяльності туристичного гуртка (керівник доц., к.і.н. Гальченко С. І.) відбулася поїздка студентів І і ІІ курсу ННІ історії і філософії до столиці нашої держави – м. Київ. У ході екскурсії студенти слухали захопливу розповідь екскурсовода про історичні події, визначні місця та видатних діячів Черкащини і Київщини.
Надзвичайно цікавим і пізнавальним для студентів стало відвідування Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс музею сьогодні є всесвітньо відомим об’єктом історичної спадщини та невід’ємним складником архітектурного ландшафту Києва, який трансформувався на потужний науково-дослідний, освітньо-комунікативний та методичний центр, єдину музейну інституцію в Україні, яка висвітлює події Другої світової війни у глобальній площині. З перших хвилин перебування на території музею учасників поїздки вразила велич монументу Батьківщина-мати, який видно практично з будь-якого куточка Києва. Не залишили байдужими студентів і скульптурні композиції «Форсування Дніпра», «Передача зброї» та чаша «Вогонь слави». Головний експозиційний музей розкрив всю історію Другої світової війни. Учасники подорожі з цікавістю розглядали фото, документи та інші музейні реліквії, розміщені в 16 залах загальною площею 5 тис. кв. метрів, що налічують понад 15 тисяч музейних експонатів.
Крім екскурсії та споглядання музейних експонатів, студенти отримали унікальну можливість відвідати лекцію-презентацію Ігора Щупака, кандидата історичних наук, директора Всеукраїнського центру вивчення Голокосту «Ткума» (м. Дніпро), директор Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м. Дніпро), експерт ОБСЄ, який досліджує проблему міжнаціональних стосунків періоду Другої світової війни, Голокосту єврейського народу і «праведників народів світу» – людей, які рятували євреїв від нацистських переслідувань. Також у коло його наукових досліджень входять питання українсько-єврейських взаємин, нацистської антиєврейської пропаганди та ін. Студенти-історики активно задавали питання лектору, дискутували з актуальних питань даної проблематики.
В столиці багато визначних місць, які варто побачити, але звичайно ж все за один день обійти неможливо. Київ немислимий без Хрещатика та Майдану Незалежності – головної вулиці та площі міста, де студенти провели свій вільний час і насолодилися можливістю неспішно прогулятися Хрещатиком, відчути атмосферу міста. Прогулянка центральною частиною міста чудово поєдналася з невеличкими «посиденьками» в кав'ярнях Хрещатика і фотографуванням на згадку. Дехто зі студентів уперше милувався Дніпром-Славутою. Київ привітав подорожуючих усміхненими обличчями мешканців, грандіозними будівлями і затишними вуличками!