- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 26 листопада 2017
Студент 4 курсу Ярослав Бондарчук взяв участь у ІІ Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко. Тема конкурсу: «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу в приватних історіях і просторі культури». Ярослав і його науковий керівник професор Юрій Присяжнюк темою конкурсної роботи обрали «Кати і жертви: антропологічний вимір Голодомору 1932–1933 років».
Підведення підсумків і оголошення результатів відбудеться у останній тиждень листопада 2017 року. Бажаємо Ярославу і Юрію Присяжнюку стати переможцями конкурсу!
А поки декілька положень конкурсної роботи, що чітко свідчать про геноцид Українського народу: «Від уже помираючих від недоїдання українців вимагалося одне: негайно виконати план хлібозаготівлі. Оскільки цього не вдавалося (здебільшого через відсутність зерна), то 23 червня Політбюро ЦК ВКП(б) почало реалізацію сталінської директиви, сутність якої була жорстокою й цинічною: «додаткового хліба в Україну не завозити».
У листі Сталіна до Кагановича від 18 червня визнавалася правильною тактика зменшення плану хлібозаготівлі винятково для того, аби стимулювати селянина України до посівних робіт. Здавалося, що «батько народів», розчулений трагедією, скасує форсування темпів хлібозаготівель, але насправді все виявилося навпаки: він запропонував скликати наприкінці червня 1932 р. нараду секретарів і голів республіканських урядів із питань організації та «безумовного виконання плану хлібозаготівель». Отже, вождь фактично визнавав голодування людей в Україні, але зі зневагою поставився до вмираючих: «…Кілька десятків тисяч українських колгоспників все ще пересуваються по всій європейській частині СРСР і негативно впливають на колгоспи своїм ниттям і скаргами». При цьому союзний план постачання міст України хлібом також не виконувався, про що свідчить лист наркома постачання УСРР від 25 грудня 1932 р. до союзного наркома А. Мікояна».