- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 24 листопада 2017
24 листопада за ініціативи дирекції навчально-наукового інституту історії та філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького відбулася зустріч викладачів, магістрів, студентів істориків та студентів-першокурсників спеціальності «Міжнародні відносини, соціальні комунікації та регіональні студії» із доктором наук, професором Кентерберійського університету (Нова Зеландія) Наталією Чабан.
Наталія Чабан закінчила факультет іноземних мов з відзнакою у 1993 році тоді ще Черкаського державного педагогічного інституту. Ступінь магістра отримала у Нью-Йоркському університеті (США) у 1996 році. Після завершення аспірантури блискуче захистила кандидатську дисертацію під керівництвом доктора філологічних наук, професора С. А. Жаботинської у Київському національному лінгвістичному університеті. Її дослідження “Образ суверенної України у вербальному втіленні (на матеріалах газети Нью Йорк Таймc)” викликало значну зацікавленість серед наукової громадськості України та за її рубежами. Після завершення навчання працювала викладачем Черкаського національного університету, координатором тренінгу Корпусу Миру США в Україні, дослідником у Лундському університетi (Швеція) та Мерілендському університеті (США).
За пропозицією керівництва Кентерберійського університету (Нова Зеландія) була запрошена на роботу до Національного наукового центру з дослідження впливу Європейського Союзу в країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону. Нині вона доктор наук, професор, заступник керівника Центру, голова департаменту університету. Має більше 100 наукових публікацій. Є науковим керівником проекту, до якого входять науковці 27 країн світу. У 2011 році Європейською комісією їй було присвоєно почесне звання Jean Monnet Chair.
Виступає з науковими доповідями в провідних університетах США, Австралії, Японії, Китаю, Сінгапуру, Таїланду, Швеції, Бельгії, Нідерландів, Великобританії, Німеччини, Нової Зеландії, європейських структурах Брюсселю, Відня, Берліну, Лондона. Бере активну участь у діяльності українських діаспорних організацій Австралії та Нової Зеландії. Обрана президентом Асоціації україністів Австралії та Нової Зеландії.
Під її керівництвом захистили наукові дисертації понад двадцять аспірантів та пошукачів, в тому числі і вихідці з України. Коло наукових інтересів стосується дослідження політичного дискурсу, факторів впливу на імідж держав, міждержавних формувань серед світової громадськості, ролі і місця політичних та громадських організацій, засобів масової інформації на позитивне сприйняття образу країн, міждержавних союзів.
Вважає, що базові знання, які дають їй змогу самореалізуватися у надзвичайно динамічному і конкурентному сучасному науковому середовищі, вона отримала саме в стінах Черкаського національного університету і з вдячністю згадує всіх викладачів, особливо, С.А. Жаботинську, С.Г. Смірнову, Н.П. Поліщук, Г.Л. Лук’янову, В.Ф. Велівченко, Л.В. Швидку.
На зустрічі, яка символічно називалася «Від Черкас – до самого «низу», адже Нова Зеландія на глобусі знаходиться майже на його краю – внизу, йшлося про перспективи і можливості українських студентів знайти себе, творчо зростати у нинішньому глобалізованому світі. Були розкриті шляхи і методи участі у міжнародних грантових проектах, важливість опанування знаннями іноземних мов, необхідність наполегливої і послідовної діяльності на шляху становлення конкурентно-здатного фахівця.
Особливий інтерес учасників зустрічі викликали враження гості від спілкування із представниками керівництва Європейського Союзу, держав, дипломатичних установ, наукових кіл, української діаспори, студентських громад багатьох країн світу.
ННІ Історії та філософії