Hовини

16 листопада студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького відвідали у виставку Олега Слєпцова «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ», яка проходила у Черкаському обласному художньому музеї.

Олег Слєпцов - автор більше 80 проектів православних храмів та комплексів в Україні та за кордоном. Його роботи бачили, більш ніж на 40 виставках, зокрема в Оксфорді. З його роботами також знайомі поціновувачі мистецтва Великобританії, Польщі, Китаю. Олег Слєпцов – заслужений архітектор України, художник, музикант, композитор. 

Основна тематика робіт – архітектурні пейзажі, храми, історичні міські ансамблі. Автор багато подорожує Україною та світом, надихаючись архітектурною спадщиною. Особливостями творів є висока майстерність, мальовничість, експериментальні колористичні і композиційні рішення з використанням новітніх комп’ютерних технологій. Гобелени Олега Слєпцова надзвичайно динамічні, випромінюють теплу енергетику і романтизм.

Олег розповів, що давно розробляє тематику Києва. І гобелен, центральною темою якого стала столиця України, був витканий ще у 2000 р. Через чотири роки митець написав пісню «Києве мій». У відеокліпі на цю пісню можна побачити пам’ятки архітектури Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Витвори декоративно-ужиткового мистецтва Олега Слєпцова зберігаються в Національному заповіднику «Софія Київська», Черкаському обласному художньому музеї, картинній галереї Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, Чернігівській галереї сучасного мистецтва «Пласт-Арт», приватних колекціях України та зарубіжжя.

Як зауважила студентка Марина Кононенко: «Це багатогранна особистість, так як в собі поєднала багато захоплень, серед яких архітектура, музика, навіть східні єдиноборства …. Талановита людина, в якої  гармонійно поєднані правопівкульна і лівопівкульна стратегії творчості, адже, як нам відомо, ліва півкуля відповідає за раціональне мислення і математичні здібності, підтвердженням цього є те, що в автора, як відомого архітектора розвинуте проектне мислення. Та права - відповідає за образне мислення, поетичні та музикальні здібності, про реалізацію яких сам художник наголосив в одному з інтерв’ю. Хтось з філософів (Ф.Шеллінг) казав, що архітектура – застигла музика, тому це вже передбачає, що в архітектора особливий стиль мислення і світосприйняття. Виставка  «З Україною в серці»  досить різноманітна. Художник поєднує форми архітектури з природою, та разом з чіткою деталізацією пропонує нам художньо окреслені образи…».