Hовини

Традиційно, з початком осені в ННІ історії і філософії розпочинається активна наукова діяльність студентів. Зокрема, знаковими є презентації наукових здобутків молодих істориків на міжнародних заходах. Так, студент 4 курсу інституту Денис Хоменко з 26 по 28 вересня взяв участь у роботі семінару Німецько-української комісії істориків для молодих науковців, організований німецькою службою академічних обмінів та Фундацією Роберта Боша спільно з інститутом історії Академії наук України. Модераторами заходу виступили д-р Ярослав Грицак (Український католицький університет) та д-р Таня Пентер (Гейдельбергський університет, Німеччина).

 Тема цьогорічного Семінару - «Війна, революція і державність в Україні (1914-1923)». Протягом трьох днів розгляду різновекторних проблем пов’язаних із запропонованою тематикою учасниками заходу була обговорена тема представлена Д. Хоменком «Діяльність Софії Федорівни Русової в період української національно-демократичної революції (1917–1921 рр.)». У ході дискусії було наголошена на важливості розгляду гендерної тематики у вітчизняній історіографії та висловлено побажання для подальшого розгляду запропонованого питання. Зокрема, Юта Шерер (Вища Школа соціальних наук, Франція) зазначила, що вивчення ролі жіноцтва в історії є надзвичайно актуальним у світовій історичній науці та потребує детального аналізу та студіювання.

Позааудиторним аспектом Семінару було відвідання історичних місць Києва, що безпосередньо пов’язані з подіями 1917–1921 рр. Цікавою та змістовною була екскурсія до київського Будинку Вчителя – колишнього місця засідання першого українського парламент - Центральної Ради та огляд експозиції присвяченої подіям столітньої давності.