У межах просвітницької кампанії, що триває в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького й спрямована на збереження та зміцнення української державності, а також загального підвищення рівня безпеки, 31 березня 2025 року викладачі й здобувачі вищої освіти денної форми навчання ННІ міжнародних відносин, історії та філософії взяли участь відразу у двох заходах.
Спочатку гості університету, представники громадської організації «Асоціація саперів України», презентували присутнім уже напрацьований досвід захисту мирного населення в зоні ведення бойових дій. Мету спілкування вони визначили як попередження ризиків, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами.
Спираючись на статистичні дані за 11 років російської агресії, спікери розповіли про зростаючі загрози для цивільних осіб, зокрема, від випадково знайдених боєприпасів (у цій війні кожний третій снаряд, міна чи дрон відразу не вибухають). Особливу увагу звернули на пастки, що приховують протипіхотні міни, детонатори, саморобні вибухові пристрої. Головним принципом запобігання лиха тут має стати три «золотих правила» поведінки: «Не підходь!», «Не чіпай!», «101 повідомляй!»
У другій частині зустрічі з доповіддю «Сучасна війна й Україна: тернистий шлях до перемоги» виступив директор Науково-освітнього центру Українського козацтва Юрій Присяжнюк. Він предметно зупинився на проблемах розуміння нових геополітичних реалій, наукової та альтернативної (маніпулятивної) інтерпретації минувшини, сучасної історіографії, історичної пам’яті, проаналізував поняття «гібридна війна», «рашизм», окреслив завдання, що в контексті нинішніх викликів постають перед демократичним світом, Українською державою, кожним її громадянином. Крім іншого, наголосив на позитивних результатах викладання студентам університету навчальної дисципліни «Історія українського державотворення».
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького