Hовини

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  17  листопада 2024 відбулася лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей "Свобода сюрреалізму: раціональність мистецтва та ірраціональність філософії, або постання імаго з лялечки".

Було проблематизовано наступні питання:

  1. Підстави появи сюрреалізму – культура, політика, соціальність.
  2. Дадаїзм і сюрреалізм: Enfant terrible ллє нове вино у нові бурдюки.
  3. Філософія сюрреалізму: маніфести А. Бретона. Репрезентативність та візуальність.Сновидіння реального та візії підсвідомого.
  4. Філософія сюрреалізму: впливи С. К’єркегора, А. Бергсона, Ф. Ніцше, К. Маркса, З. Фройда.
  5. Мистецтво сюрреалізму як тотальний парадокс карти і території. Абсурдизм.

Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького.

Спеціальні подяки пані Неонілі Недосєко, відомій художниці, викладачці ЧНУ , Тарасу Бойко за аналіз та коментарі.

Всіх присутніх  об'єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ.

Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай,  smm-менеджерці проекту Дар'ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space.

В розмові про  сюрреалістичну оптику реальності було використано відео та фотоматеріали, музичні фрагменти, сучасні моделі сюрреалістичного (зокрема, модельовані ШІ). Спроба співставлення символів, механізмів символічного у свідомості людини, в чуттєво сприйманій реальності, філософському дискурсі, візуальних мистецтвах та музиці не залишила байдужим нікого.

 Контакти щодо участі на майданчику instagram.

Більше фото за посиланням: http://surl.li/meegvu