Hовини

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького активно співпрацює з польськими вищими навчальними закладами.

Нещодавно було підписано Меморандум про співпрацю між Історичним факультетом Ягеллонського університету в Кракові (пол. Uniwersytet Jagielloński) та Навчально-науковий інститутом міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Заклади погодилися встановити робочі відносини для сприяння дружбі, культурним освітнім зв'язкам та заохоченню обміну ідеями та інформацією між двома сторонами. Співпраця буде здійснюватися на засадах рівноправності та взаємної вигоди з урахуванням сучасних можливостей.

Метою укладеного документу є консолідація зусиль, спрямованих на обмін інформацією та досвідом щодо програм освітнього обміну та вжиття спільних зусиль для їх просування; короткостроковий і довгостроковий обмін викладачами, неакадемічним персоналом і аспірантами, обмін студентами (бакалаврат та магістратура). Очікується, також що заходи, які відбуваються в рамках цього Меморандуму, будуть спрямовані на реалізацію інноваційних освітніх заходів (майстер-класи, практичні семінари, відкриті лекції, тренінги тощо).

Від Ягеллонського університету в Кракові документ підписали професор, декан історичного факультету Станіслав Срока, від Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького професор, директор навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Наталка Земзюліна. Слід зазначити, що цій події передували робочі поїздки професорки Наталії Земзюліної до Польщі у 2018 р. http://surl.li/umtjk  та 2023 р. http://surl.li/umtjdhttp://surl.li/umtjahttp://surl.li/umtiw.

Наші навчальні заклади вже мають тривалий успішний досвід наукової співпраці. Так, наприклад, професорка Ольга Морозова працювала запрошеним професором факультету політології та міжнародних відносин Ягеллонського університету та доцентом кафедри історичної антропології та теорії історії Інституту історії Ягеллонського університету. За її ініціативи спільно з нашим ННІ було організовано та проведено 28 березня 2023 р. Міжнародний науковий студентський семінар «Życie codzienne pod czas wojny na Ukrainie» (Щоденне життя молоді під час війни в Україні) для студентів-істориків України та Польщі (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, Національний університет біоресурсів та природокористування України, Ягеллонський університет, Університет ім. Адама Міцкевича в Познані) та 8–9 червня 2023 р. Міжнародну наукову конференцію «Wojna na Ukrainie wobec Polaków i Ukrainców» (Війна в Україні очима поляків і українців). Краків, Ягеллонський університет.

Професорка Валерія Цубенко ініціювала і провела на базі нашого ННІ спільно з Ягеллонським університетом 26 квітня 2024 р. Міжнародну студентську наукову конференцію «Україна і Польща: історія, діалог культур».

Активна співпраця українського та  польських університетів відбувається на різних напрямках. Студенти та викладачі обмінюються досвідом, проводять спільні наукові дослідження та проекти, беруть участь у міжнародних конференціях та стажуваннях. Такі партнерства сприяють розвитку освіти та науки в обох країнах, сприяють культурному обміну та сприяють побудові дружніх відносин між українцями та поляками.