Hовини

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  29  березня 2024 відбулася четверта лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей "Філософія hic-nunc- sic:  візія в часі і просторі культури".

Тема четвертої лекції: "Жінки в філософській традиції Заходу  від Аспазії до Ганни Арендт та Люс Ірігаре: практики любові та man's, man's, man's world".

Було проблематизовано наступні питання:

1.Жіноче та чоловіче. Соціальність гендеру. Філософія відмінності та інакшості.

2. Жіночий досвід та візія реальності. Фрейми «жіночої» науки, філософії, історії. Д. Батлер, Л. Ірігаре,С. де Бовуар.

4. Політична та етична теорія Ганни Арендт. Постать і спадок.

5. Жіноче і чоловіче: рецепція, цінності, сфера когнітивного та емоційно-афективного. Філософія присутності та фало-логоцентризм. Традиція філософії жінок від античності до сьогодення. Наслідувати  філософію чи творити філософію?

6. Парадигма феміністичної філософії – специфіка та ознаки.

Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького. Подяки пані Тетяні Кас'ян, заслуженій художниці України, доцентці, завідувачці кафедри дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу, відомій художниці, викладачці кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  ЧНУ Неонілі Недосєко,  доцентці  кафедри педагогіки і психології ЧНУ та підприємиці Ірині Лещенко, спікеру Morris space,  доктору історичних наук та антропологу Андрію Темченку (ЧНУ),   викладачці бізнес-коледжу, Членкині  Національної спілки художників України Оксані Сірій, підприємиці Олені Васько, (CASATI Україна),  підприємцю, CEO Manezh Solar Володимиру Дяченко  за точні та тонкі коментарі та самобутній внесок в інтелектуальну співтворчість. Окрема подяка панові Дмитру (Дімі) Черченку, актору, режисеру і продюсеру за виважені тлумачення та зауваження. Всіх присутніх  об'єднав спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ.  Спеціальна подяка баристі Дмитру Ліхідченку за перфектний чай,  фотографині Дар'ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, усьому персоналу Morris space.

В розмові про жінок у філософії Заходу було використано синестетичні елементи -  класичний живопис та полотна прерафаелітів, духовну музику, пісні-гімни  маскультури, поезію Лесі Українки та Оксани Забужко.

В умовному спільному інтелектуальному просторі Morris space та ЧНУ відбувся посутній  філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого.

Наступна зустріч з філософією у затишному просторі арт-кафе, в якому згідно філософії Вільяма Морріса та естетизму прерафаелітів, предметність інтер'єру уречевлює думку, а деталі формують настрій, відбудеться в квітні.

Тема 5 лекції нового циклу: "Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології.".

 Контакти щодо участі на майданчику instagram.