Hовини

Відбулися спільні поїздки студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв» (керівник доц. Марина Захарченко) та туристичного клубу ННІ історії і філософії (керівник доц. Світлана Гальченко).

Пізнавальна подорож Києвом залишила по собі позитивні враження, зокрема, студенти відвідали Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та міжнародний центр сучасного мистецтва XXI сторіччя — PinchukArtCentre.

Учасники поїздки отримали безліч незабутніх вражень, а також побачили та почули багато цікавої інформації. Вразила наших студентів екскурсія Євгена Осауленка — одного з найдосвідченіших екскурсоводів музею, людини енциклопедичних знань та риторичного хисту, блискучого знавця художньої культури Заходу (Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків).

Також студентів не залишила байдужими експозиція Future Generation Art Prize 2017 (PinchukArtCentre), яка дає глибоке розуміння найбільш актуальних художніх позицій нового покоління художників.

Історики вкотре з задоволенням занурилися у величний і загадковий світ мистецької світової минувшини та намагалися осягнути сучасне модернове мистецтво.

Олександр Кузьменко, студент 3-го курсу, розповів: «Мої враження від відвідання музею Ханенків просто неможливо передати словами. Бачити на фотографіях це одне, а бачити в живу — це зовсім інше. Музей вражає своєю насиченістю картинами та скульптурами. Кожен зал дав змогу ознайомитись з тією чи іншою культурною епохою. Що ж до PinchukArtCentrе, то це моє перше ознайомлення з сучасним мистецтвом і, можна сказати, досить успішне. Після відвідування центру залишається культурно-шоковий післясмак, побачене змушує задуматися над різними аспектами нашого життя».

Поїздка видалася досить цікавою і на думку Дарини Жупинас, студентки 1-го курсу: «Ми відвідали два зовсім різні музеї. Сучасне мистецтво цікаве, але не завжди зрозуміле. Мені більше сподобався музей Ханенків, що вразив своєю величністю та вишуканістю. Час в Києві минув дуже швидко, але враження залишились приємними)».

Подякувала за поїздку й Катерина Соляник, студентка 3-го курсу: «На мою думку, це була чудова поїздка з дивовижним поєднанням культури та мистецтв різних епох, представлених в музеї Ханенків та сучасності. Вона наштовхує на проведення деяких паралелей між цими двома епохами та на певне осмислення і співвідношення досить популярних та модних речей тоді і зараз».

А добрим гаслом всіх подорожей ННІ історії і філософії є слова Анатоля Франса: «Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома».

 

ННІ історії і філософії, доцент Марина Захарченко