Hовини

20 лютого в Черкасах вшанували пам’ять учасників Революції Гідності, які загинули від рук силовиків і їхніх найманців, котрих у народі та зі сцени Майдану назвали Небесною Сотнею. Колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучився до заходів з ушанування Героїв Небесної Сотні.

Разом із керівництвом області й міста поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю України».

Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.

Більше інформації про цей день, хронологію подій, повний список Героїв Небесної Сотні та їхній героїчний чин у інформаційних матеріалах Українського інституту національної пам’яті.


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького