Hовини

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  1 грудня відбулася п'ята, завершальна лекція Павла Кретова в межах запланованого циклу "PHILOSOPHY: RELOADING, АБО НАВІЩО ФІЛОСОФСЬКА РЕФЛЕКСІЯ У ХХІ СТОЛІТТІ".

Тема п'ятої лекції: "Символічний ландшафт реальності. Діалогізм та самість".

Було проблематизовано наступні питання:

  • Чому символ та символічні форми культури є суто людським способом рецепції реального.
  • Чому поняття ландшафту є універсальною філософською категорією.
  • Символіка реальності та реальність символіки: горизонт смислів.
  • Чому філософія діалогу є відповіддю на виклики дегуманізації культури. Поняття Іншого.
  • Архетип самості як гранична спроба самоосмислення у традиції ХХ ст.
  • Чому концепти символу, ландшафту, діалогу та самості окреслюють «людське, занадто людське» (Ф. Ніцше)

Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького. Спеціальна подяка CMM - менеджерці проекту Надії Грабовській, фотографині Дар'ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, персоналу Morris space. Окрема подяка знаній художниці Неонілі Недосєко,  відомій дизайнерці та мисткині Мірі Матчиній , відомому правнику Олексію Кузьмінському, , яких об'єднує спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ. Відбувся посутній  філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого. Ця зустріч стала підсумком, в якому навколо понять символу, ландшафту та емерджентності було сформульовано смисловий меседж циклу.

Прийняте спільне рішення продовжити співпрацю в новому циклі лекцій-зустрічей "Філософія hic-nuncsic:  людиномірність візії сенсів в часі і просторі".

Зустрічі нового циклу будуть більшою мірою зосереджені на локалізації з'ясування представлення філософських смислів у феноменах культури.

Наступна зустріч з філософією у затишному просторі арт-кафе, в якому згідно філософії Вільяма Морріса та естетизму прерафаелітів, предметність інтер'єру уречевлює думку, а деталі формують настрій, відбудеться 21 грудня.

Тема 1 лекції нового циклу: "Український філософський кордоцентризм в музиці та живописі: віднайдення ідентичності. П. Юркевич, Д. Бортнянський, К. Білокур, Т. Галькун".

Контакти щодо участі на майданчику instagram.