- Деталі
- Автор: Шевченко Зоя
- Опубліковано: 02 грудня 2023
У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE 1 грудня відбулася п'ята, завершальна лекція Павла Кретова в межах запланованого циклу "PHILOSOPHY: RELOADING, АБО НАВІЩО ФІЛОСОФСЬКА РЕФЛЕКСІЯ У ХХІ СТОЛІТТІ".
Тема п'ятої лекції: "Символічний ландшафт реальності. Діалогізм та самість".
Було проблематизовано наступні питання:
- Чому символ та символічні форми культури є суто людським способом рецепції реального.
- Чому поняття ландшафту є універсальною філософською категорією.
- Символіка реальності та реальність символіки: горизонт смислів.
- Чому філософія діалогу є відповіддю на виклики дегуманізації культури. Поняття Іншого.
- Архетип самості як гранична спроба самоосмислення у традиції ХХ ст.
- Чому концепти символу, ландшафту, діалогу та самості окреслюють «людське, занадто людське» (Ф. Ніцше)
Уклін і шана пані Марині Дяченко, культуртрегерці та меценатці проекту та арт-директорці проекту, знаній мисткині Асі Козіній (Чуприні), випускниці університету ім. Б. Хмельницького. Спеціальна подяка CMM - менеджерці проекту Надії Грабовській, фотографині Дар'ї Василенко за прикметну увагу та фаховість, персоналу Morris space. Окрема подяка знаній художниці Неонілі Недосєко, відомій дизайнерці та мисткині Мірі Матчиній , відомому правнику Олексію Кузьмінському, , яких об'єднує спільний інтелектуальний простір Morris space та ЧНУ. Відбувся посутній філософський полілог, як спроба у зіткненні філософського, мистецького, соціального та екзистенційного контекстів осягнути лакуни смислів навколо сказаного і помисленого. Ця зустріч стала підсумком, в якому навколо понять символу, ландшафту та емерджентності було сформульовано смисловий меседж циклу.
Прийняте спільне рішення продовжити співпрацю в новому циклі лекцій-зустрічей "Філософія hic-nunc- sic: людиномірність візії сенсів в часі і просторі".
Зустрічі нового циклу будуть більшою мірою зосереджені на локалізації з'ясування представлення філософських смислів у феноменах культури.
Наступна зустріч з філософією у затишному просторі арт-кафе, в якому згідно філософії Вільяма Морріса та естетизму прерафаелітів, предметність інтер'єру уречевлює думку, а деталі формують настрій, відбудеться 21 грудня.
Тема 1 лекції нового циклу: "Український філософський кордоцентризм в музиці та живописі: віднайдення ідентичності. П. Юркевич, Д. Бортнянський, К. Білокур, Т. Галькун".
Контакти щодо участі на майданчику instagram.