- Деталі
- Автор: Шевченко Зоя
- Опубліковано: 02 листопада 2023
На кінолекторії Інтерактивної платформи занурились в особливості німецького експресіонізму у німому кіно. Німі кінострічки столітньої давнини вражають своєю естетикою, темами, виразними засобами, ідеями.
На тлі політичних процесів, що відбувались у Німеччині періоду Веймарської республіки, з'являються шедеври кіноекспресіонізму, такі як "Кабінет доктора Калігарі" Роберта Віне, "Голем" Пауля Вегенера, "Носферату" Фрідріха Мурнау, "Нібелунги" Фріца Ланга тощо. Притаманна цим творам невловима спільність передає власне дух цієї доби, страхи, потаємні бажання, інтуїції тотального зла і майбутнього приходу диктатора.
Візуальну кіномову розглядали зокрема на рівні символічних засобів передачі страхітливої атмосфери, тому зверталися також до міфологічних і літературних джерел сценаріїв, логіки режисерських рішень, емоційної культури людини-angor першої третини ХХ століття.
Вадим Жбанников розкрив у перфоменсі знаменитий образ сомнамбули Чезаре зі стрічки Роберта Віне, чим спонукав до обговорення самоідентифікації сучасної людини, її ставлення до власних тіньових якостей.