Hовини

Конкурс студентського популярного викладу про історію України – Українська революція: свіжий погляд. Спільний проект Радіо Свобода та громадського просвітницького проекту «LikБез. Історичний фронт».

ІДЕЯ ПРОЕКТУ

Конкурс студентських робіт про Українську революцію з акцентом на популяризацію науки з метою пошуку молодих талановитих авторів для подальшої співпраці.

Умови конкурсу:

УЧАСНИКИ. Допускаються студенти різних спеціалізацій, які вже мають досвід публікацій (історичного або іншого характеру) у газетах, Інтернет-ресурсах, участі у медіа-проектах. Наявність наукових публікацій вітається, але не є обов’язковою. Головне: популярно, але достовірно.

ТЕМАТИКА КОНКУРСУ

– доленосні моменти Української революції – чи могло бути інакше?

– через що і як сварилися українські лідери сто років тому?

– чому балтійські держави та Фінляндія сто років тому відстояли свою незалежність, а Україна – ні?

– як співвідносяться українські національно-визвольні змагання та російська громадянська війна?

– про що і як писала преса доби Української революції?

А також на інші актуальні теми пов’язані із Українською революцією 1917-1921 років.  Може є цікаві ідеї?

ТЕРМІН ПОДАННЯ РОБІТ ТА ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Роботи подаються до 1 червня 2017 р., результати оголошуються до 15 вересня 2017; твори-переможці публікуються на сайтах LikБезта Радіо Свобода.

КРИТЕРІЇ КОНКУРСУ

Кожен учасник вже повинен мати публікації у якихось медіа або досвід участі у медіа-проектах до 22 березня 2017 р., про що окремо має зазначатися у поданій роботі.

На конкурс приймаються популярні тексти, написані легкою мовою, розраховані на широку аудиторію, але які не викличуть заперечень в експертного журі щодо використаних наукових фактів. Бажано цікаво і доступно окреслити певну історичну тему. Не приймаються роботи, що мають акцентований ідеологічно-пропагандистський характер або спрямовані на міфологізацію чи перекручення історії. Також не приймаються роботи виключно краєзнавчого або біографічного характеру, бо бажано ширше бачення теми.

Не приймаються роботи, які мають вторинний характер (взяті з рефератів або цілком переписані з книжок інших авторів). Метою конкурсу є пошук творчих самостійних молодих авторів у жанрі якісної науково-популярної історичної літератури та історичної публіцистики, які мають амбіції реалізуватися у цьому жанрі. Можлива подальша співпраця з ініціаторами конкурсу.

Використання наукових робіт авторами є необхідним (посилання на них в кінці тексту) і є вагомим для журі, але шукається підхід, який би давав відомим фактам цікаву інтерпретацію, опис, інтригу, важливі для широкого сприйняття.

ВИМОГИ ОФОРМЛЕННЯ ДО РОБІТ

Уся робота подається в 1 файлі Word, який надсилається на адресу журі (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з темою: «на конкурс»)

Структура роботи:

Початок: тематика, назва, відомості про автора (ПІБ, місце навчання/роботи, телефон, мейл, контакт у соцмережах, бажано Facebook), фото автора, посилання на попередні публікації / участь у медіапроектах, дуже бажані гіперпосилання. Останні дозволять членам журі ознайомитися з творчим доробком автора. Якщо автор має досвід громадської роботи, активності, волонтерської діяльності, про це також бажано згадати. Якщо в автора є наукові здобутки, публікації, наукові постійні інтереси, перемоги на конкурсах та ін., це також обов’язково треба зазначити. Необов’язковим, але можливим є додача рекомендації – на розсуд автора, але вона також вноситься у той же файл, з інформацією про та контакти рекомендувача.

Сама робота: стаття на умовному науково-популярному ресурсі на певну історичну тему з виразною назвою, обсягом не більше 10 тисяч знаків з пробілами. Бажані ілюстрації, розміщені у тексті, з підписами. В кінці подається список використаної літератури, який не має бути формально великим, якщо це не постійна тема авторських досліджень (це тоді треба вказати). Може бути достатньо і 2-3 позицій як джерел фактичної інформації.

ЖУРІ КОНКУРСУ

Журі складатиметься з журналістів – представників Радіо Свобода та експертів-істориків проекту LikБез. До останнього входять учені з Інституту історії України НАН України, історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, інших наукових та освітніх установ різних міст України.

ПРИЗИ ПЕРЕМОЖЦЯМ

Буде відзначено дипломами організаторів 1 переможця першого місця та 3 переможців, авторів найкращих робіт. Окрім відповідних грамот/дипломів/відзнак/подарунків 1 місце отримує додаткову стипендію на навчальний рік, 3 переможця – на семестр. Переможні/кращі роботи будуть опубліковані організаторами конкурсу. Можлива подальша творча співпраця з найкращими авторами.

 

Джерело: http://likbez.org.ua/ua/ukrayinska-ogoloshuyetsya-konkurs-studentskih-robit-ukrayinska-revolyutsiya-svizhij-poglyad.html