У Черкаському національному університеті відбулася презентація книги «Археологія України за роки незалежності».

Організатори заходу — Центр вивчення пам'яток археології ЧНУ ім. Б. Хмельницького та кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки. Директор Центру Андрій Касян та відома черкаська археологиня Тетяна Нераденко теж були серед учасників.

Модерував зустріч завідувач кафедри професор Анатолій Морозов.

Презентація зібрала викладачів та студентів ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

Усіх присутніх привітала директорка інституту Наталка Земзюліна.

Видання представив старший науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук України, провідний науковий співробітник Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини, голова Черкаського відокремленого регіонального підрозділу ВГО «Спілка археологів України», кандидат історичних наук Дмитро Куштан.

Презентована книга пропонує читачу в досить доступній формі ознайомитися зі здобутками археологічної науки України за роки незалежності. Це колективне видання, що містить найцікавіші результати археологічних досліджень на пам'ятках від найдавніших часів до ранньомодерного часу на території нашої країни.

Книга містить шість основних розділів, які вміщують майже півсотні нарисів.

Пам'ятки Черкащини займають помітне місце в книзі.

Беззаперечною археологічною візитівкою нашої області є трипільські поселення-гіганти на Тальнівщині.

Окрема стаття присвячена скарбам Рижанівського кургану на Звенигородщині.

Всесвітньо відоме Пастирське городище та пам'ятки Канівщини також гідно представлені на сторінках видання.

Джерело: https://cdu.edu.ua/