Сьогодні 9 грудня відбулася вже традиційна для нашого ННІ Всеукраїнська науково-практична дистанційна студентська конференція. Започаткована вона була з ініціативи Наукового товариства студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького і, зокрема, його очільника, Іллі Опаріна, нині студента 4 курсу.

В цьому році конференція була присвячена широкій темі: «Сучасна студентська історична наука: візії та напрями», що дозволило об’єднатися багатьом студентам різних спеціальностей. Понад 50 студентів з 12 ЗВО України змогли, попри серйозні труднощі, приєднатися і взяти участь у заході.

Модератором цьогоріч був в. о. голови Наукового товариства студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, аспірант Денис Хоменко. Відкрила конференцію Наталія Земзюліна – докторка історичних наук, директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професорка.

З вітальними словами до студентства звернулися докторка історичних наук, директорка Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», професорка Алла Киридон та доктор історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова спеціалізованої вченої ради Д 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, професор Сергій Корновенко.

Також участь у роботі взяли Олена Бундак (кандидатка історичних наук, заступник директора з науково-методичної роботи Відокремленого структурного підрозділу ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»» Луцький інститут розвитку людини, доцентка); Олена Сухушина (кандидатка історичних наук, доцента кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцентка), Тетяна Терещенко (заступниця директора з наукової роботи Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидатка історичних наук, доцентка), Яніна Федоренко (докторка історичних наук, професорка кафедри суспільних наук Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, доцентка), Олена Юшкевич (доцентка кафедри теорії та історії держави і права факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ).

Сучасна студентська 7

З ґрунтовними, актуальними доповідями виступили студенти: Катерина Гноєва – студентка 3 курсу спеціальності 014 «Середня освіта (Історія. Правознавство)» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини; Максим Зайцев – студент 2 курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Василь Лук’яниця – студент 3 курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Ростислав Мірошніченко  – магістр І курсу Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. Фейкові новини як засіб інформаційної війни; Сергій Овдій – студент 4 курсу спеціальності 014 «Середня освіта (Історія)» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Владислава Пащенко – староста групи Ф4-22-101 спеціальності 081 «Право» Харківського національного університету внутрішніх справ; Андрій Пойдюк – курсант групи Ф1-22-104 спеціальності 081 «Право» Харківського національного університету внутрішніх справ; Юлія Присяжнюк – студентка 4 курсу спеціальності 014.03 «Середня освіта (Історія)» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;  Марія Сівчук – магістрантка 1 курсу спеціальності 081 «Право» Відокремленого структурного підрозділу ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» «Луцький інститут розвитку людини»; Олександр Сопілко – магістрант 2 курсу спеціальності 032 «Історія та археологія», Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Віолета Стороженко – курсант групи Ф1-22-104 спеціальності 081 «Право» Харківського національного університету внутрішніх справ; Евеліна Харчук – студентка 2 курсу спеціальності 054 «Соціологія» Державного торговельно-економічного університету; Тетяна Цап – студентка 4 курсу спеціальності 014 «Середня освіта (Історія)» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

З доповідями цих та інших студентів можна буде ознайомитися у збірці матеріалів (Сучасна студентська історична наука: візії та напрями : зб. матер. Всеукр. наук.-практ. студ.конф., 9 грудня. 2022 р. Черкаси : ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2022.), що буде оприлюднена на сайті нашого ННІ найближчим часом.

Тетяна Терещенко