- Деталі
- Автор: Олена Абразумова
- Опубліковано: 01 березня 2017
Бажаєш навчатись, стажуватись за кордоном , тоді ми чекаємо на тебе!!!
6.03. 17 (понеділок) - 14.3
ауд.518
/додаткова інформація в дирекції ННІ/
Зустріч з представниками Центру міжнародних зв’язків ЧНУ ім. Б. Хмельницького по питанню навчання за програмою подвійного диплому та стажування в Польщі (інших країнах Євросоюзу). Групи формуються до 10.03.
Досвід колег , що вже там побували…
Після стажування в Польщі студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка отримали дипломи Академії ім.Яна Длугоша
Міжнародна співпраця та програми обміну студентів є важливим аспектом у підготовці висококваліфіков
Своїм досвідом про програму студентської мобільності діли
- Коли і як у Вас виникла ідея поїхати на навчання у Польщу? - У вересні цього навчального року проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва ТНПУ ім. В. Гнатюка Богдан Богданович Буяк запропонував нам, студентам-істори
- Які застереження Ви мали під час прийняття рішення? - Спершу ми вагалися, чи варто на четвертому курсі переривати навчання, адже нас чекала педагогічна практика та підготовка до складання державних екзаменів. Проект реалізовувався вперше, тож ми не мали змоги почути жодних вражень від колег. Непокоїла і думка про недостатнє знання польської мови… Але інтерес до нового, ще не пізнаного взяв гору.
- Як Ви адаптовувалися в новому місті? Чи комфортно було налагоджено Ваш побут?-23 жовтня нас гостинно зустріло тихе затишне містечко Ченстохова. Перші враження – незабутні… Місто затишне та комфортне, як і Тернопіль, створене для студентського життя. Озера, парки, гармонійне поєднання історичної частини з сучасними будинками… Уже в перший день ми відвідали перлину місцевості – Ясну Гуру. Відчуття переповнювали: неповторна архітектура старовинних костелів просто перехоплювала подих! А якщо підійнятися на верхівку, то можна побачили прекрасну панораму усього міста.
У студмістечку кожному студенту надали окрему кімнату. Умови хороші: у кімнаті проведено Інтернет, є холодильник, робочий стіл, шафа; кожен поверх облаштовано з усіма зручностями (декілька душових, туалетів, пральних машин тощо). Гуртожиток охайний, прибирання проводиться кожного дня.
- Як проходив навчальний процес в Академії Яна Длугоша? - Викладачі зустріли нас привітно. Запам’яталося перше заняття –семінар із політології: викладач познайомив нас зі студентами та відразу запропонував взяти участь в обговоренні політичної ситуації у США. Ми добре розуміли польську мову, але не мали практики її застосування, тим більше у висловлюванні власних думок. На наше здивування, професор запропонував нам спілкуватися англійською: семінар пролетів дуже швидко, у невимушеній обстановці, і залишив по собі чудові спогади.
Першого дня після занять нам повідомили, що ми маємо змогу пройти курс польської мови. Ми невимовно зраділи! Це була хороша можливість вивчити нову іноземну мову і швидко адаптуватися у новому середовищі. Заняття проходили пізнавально: постійно обговорювали цікаві події, дивилися фільми, слухали аудіо, виконували різноманітні вправи. Врешті нам вручили сертифікат про проходження базового курсу із вивчення польської мови.
Слід згадати, що нам дали можливість побачити, як відбувається навчальний процес у загальноосвітніх школах Польщі. Ми відвідали різноманітні уроки, виховні заходи, мистецькі вечори. Навіть спробували провести уроки для польських учнів!
- Як Ви проводили дозвілля?- Час пролетів дуже швидко… Три місяці, які ми провели далеко від дому, були яскравими і неповторними. У вільний час ми гуляли вуличками Кракова, Варшави, Вроцлава та інших старовинних містечок. Мали змогу подорожувати в інші країни Євросоюзу.
- Як закінчилося навчання? - Наприкінці завершення нашого навчання адміністрації Академії імені Яна Длугоша та ТНПУ ім. В. Гнатюка організували конференцію, на якій ми змогли поділитися враженнями, обмінятися думками. Ми отримали дипломи про успішне завершення навчання в межах програми академічної мобільності. Дуже приємно, що на цих урочистостях були присутні викладачі з нашого рідного університету. Після повернення додому ми продовжили педагогічну практику у школах Тернополя. Врешті всі успішно завершили сесію.
- Які основні досягнення, переваги такого навчання?- Подорож до Польщі стала важливим кроком для розширення світобачення, адже ми зустрічалися і спілкувалися з активними і прогресивними представниками різних країн (Росії, Білорусі, Польщі) та й різних регіонів України. Це водночас обмін досвідом та ідеями, налагодження дружніх стосунків і, звичайно, контактів з метою майбутньої співпраці. Це був неповторний шанс спробувати студентське життя в Польщі, ближче познайомитися із культурою сусідньої держави. І ми раді, що скористалися ним.
Загалом можу сказати, що це хороша можливість для саморозвитку. Стажування в Академії ім. Яна Длугоша – чудовий шанс навчатися у Польщі і подорожувати. Участь у подібних програмах – цінний життєвий досвід, тому не втрачайте свій шанс!
Спілкувалася Наталія Морська