Hовини

26 лютого 2014 р. біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим відбувся багатотисячний мітинг кримськотатарських активістів на підтримку територіальної цілісності України, яким протистояли прибічники входження півострова до складу Росії. Після анексії Криму російські правоохоронці почали переслідувати кримськотатарських активістів, які 26 лютого 2014 року брали участь у мітингу. За даними російського слідства, того дня внаслідок тисняви та сутичок загинули двоє мітингувальників, 79 осіб дістали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. На сьогодні окупаційна влада не припиняє здійснювати репресії проти проукраїнських та кримськотатарських активістів, нині відомо про 17 зниклих безвісти, 12 загиблих, 39 політв'язнів, 10 з яких вже засуджено. Також у Криму заборонена діяльність Меджлісу кримськотатарського народу як «екстремістської» організації.

Днями в державі стартувала кампанія "Крим - це Україна. 1096 днів опору". Колектив ННІ історії і філософії висловлює свою солідарність з кримськотатарським народом, українцями і представниками інших національностей, що проживають у тимчасово окупованому Криму. Ми підтримуємо корінне населення Криму в боротьбі за право бути господарем на власній землі, право на безпечне життя, рідну мову, право продовжувати традиції пращурів, право вибору майбутнього.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію Криму незаконною й засудили дії Росії. Західні країни запровадили низку економічних санкцій.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/1796227-sogodni-vidznachaetsya-den-sprotivu-okupatsiji-krimu.html