Hовини

17.05.2022 р. в ННІ міжнародних відносин, історії та філософії відбулося засідання студентської наукової проблемної групи «Історія країн Азії, Африки та Латинської Америки» на тему: «Проблема південних Курильських островів у японсько-російських відносинах». Захід був зорганізований кафедрою всесвітньої історії та міжнародних відносин і відбувся у рамках тижня науки, який стартував у ЧНУ ім. Б. Хмельницького з 16.05.2022 р.

Керівники групи доц. Іржавська А. П. та доц. Терещенко Т. В. ініціювали розгляд актуальної проблеми сьогодення, а саме проблему спірних територій у японсько-російських відносинах ХІХ-ХХІ ст. Студенти активно долучилися до обговорення низки питань з даної проблематики і виявили неабиякий інтерес до заяв уряду Японії щодо визнання Курильських островів (Кунашир, Хабомай, Ітупур, Шикотан) окупованими росією територіями та оголошення суверенітету над ними. 

З повідомленнями виступили студенти 3 курсу ННІ Олександр Петрик «Маньчжурський інцидент 1931 р.», Тетяна Цап «Дипломатичні відносини під час російсько-японської війни»,  Сергій Овдій «Спроби дипломатичного вирішення проблеми островів Курильської гряди». Стверджувальною тезою засідання прозвучало, що «саме український спротив викликав ланцюгову реакцію відновлення територіальної цілісності інших держав». 

 

Анжела Іржавська, доцентка кафедри ВІМВ