15 грудня викладачі кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та студенти Навчально-наукового інституту міжнародних відносин історії та філософії долучилися до онлайн-заходу «Музика та культурна дипломатія» в межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі» (кураторка Ірина Матяш).

Організатор заходу – Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин та Фонд Ганнса Зайделя в Україні. Інформаційний партнер – Дирекція «Медіацентр» Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Науковий партнер – Інститут історії України НАН України.

Серед учасників представники МЗС України, представники українських закордонних дипломатичних установ; експерти з дипломатичних відносин та культурної дипломатії;  студенти та викладачі Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»; Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія»; Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Одеського національного університету імені І.І. Мечникова; Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Батумі, Грузія); Грузинського авіаційного університету; Інституту україністики та психолого-педагогічного факультету Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі (Тбілісі, Грузія); Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія); факультету міжнародних відносин, політичних та адміністративних наук Державного університету Молдови; факультету міжнародних відносин Міжнародного незалежного університету Молдови; Тараклійського державного університету імені Григорія Цамблака.

З вітальним словом виступили Ореста Старак – начальниця відділу публічної дипломатії МЗС України, Леван Цурцумія – Заступник Посла, Радник-Посланник Посольства Грузії в Україні, Іон Стевіле – дипломат, історик, Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні (2010–2011), Олена Максимова – заступниця директора Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

З змістовними доповідями виступили: Тетяна Гомон – піаністка, кандидатка мистецтвознавства, хранителька Кабінету-музею Бориса Лятошинського; Віктор Рекало – віолончеліст, учасник кількох ансамблів сучасної та барокової музики, учасник музичних фестивалів і проєктів в Україні та за кордоном, запрошений професор Молодіжного симфонічного оркестру України (з 2018 р.); Ганна Нікітіна – артистка театру «Дах», гурту Dakh Daughters і гурту Ragapop; Івері Кекенадзе – спеціаліст Департаменту міжнародних відносин Тбіліської державної консерваторії, координатор програм ERASMUS+; Ніні Кутеліа – помічник Ректора Тбіліської державної консерваторії, координатор програм ERASMUS+; Васіле Мереуца – співак, актор, виконавець народної пісні, ведучий передач Національного радіо Республіки Молдова; Валі Богян – композитор, аранжувальник, керівник групи Valі Boghean Band; Іон Варта – доктор історичних наук, член Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин.

Докторка філологічних наук, професорка Індіра Дзаганія представила презентацію студентів Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія).

В рамках заходу також були представлені і обговорені аматорські відео «Музична візитівка країни і рідного краю: як через музику/пісню розповісти про свою країну за 5 хвилин», що взяли участь у конкурсі. Проєкт  ННІ міжнародних відносин історії та філософії посів впевнене перше місце в конкурсі представлених робіт серед 5 вищих навчальних закладів України, учасників міжнародного форуму, отримавши  41.7% глядацьких симпатій та 100% підтримку журі!

Тетяна Терещенко, заступниця директора з наукової роботи