30 листопада 2021 року вкотре відбулося засідання Генеалогічної та літературної студії на тему "Колабораціонізм: проблематика вивчення і трактування". Відкрив цей захід модератор і очільник студії студент 3 курсу Опарін Ілля, який наголосив і обґрунтував значення об'єктивності під час розгляду цієї проблематики, її всеохопності. До нашого заходу вдруге долучився професійний генеалог і дослідник Анатолій Шостопал, який підготував доповідь щодо трактування й інтерпретації теми колабораціонізму в сучасній українській науці та її дослідження у відповідних інституціях. Крім цього, як досвідчений дослідник джерел, Анатолій навів і декілька прикладів колаборації в часи Другої світової війни на території України, Франції, Росії та інших країн. Значно конкретизувала і доповнила тему колабораціонізму кандидатка історичних наук, доцентка Сухушина Олена, яка також приєдналася до зустрічі. Зокрема, Оленою Вікторівною було розглянуто питання колабораціонізму в Сербії в часи Другої світової війни, а також її неоднозначного ставлення до неї в сучасній Сербії. Доповіді наших гостей вкотре не могли наштовхнути учасників студії на дискусії та міркування, які вони оголосили під час зустрічі. Крім цього, до заходу долучився і кандидат історичних наук, доцент Десятніков Іван. Слухачем нашого засідання була також директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Земзюліна Наталія Іванівна, яка подякувала організаторам за проведення цього заходу. В кінці зустрічі свої міркування навів і студент 3 курсу Кузьменко Ярослав, який розповів про колабораціонізм в Україні, а студентка 2 курсу Дмитренко Сніжана продекламувала власну поезію, додавши романтичності та естетичності засіданню. Як завжди, під час заходу вирувала тепла і дружня атмосфера. Зустріч відбулася за головування кандидатки історичних наук, доцентки Лариси Лисиці.

Ілля Опарін, студент 3-А