Hовини

 1-3 грудня відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція  з міжнародною участю "Соціальні практики формування гендерної чутливості й толерантності", співорганізаторами якої виступили Центр гендерних досліджень і комунікацій Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна», Опольський університет (м. Ополє, Польща), Європейський гуманітарний університет (м. Вільнюс, Литва), Європейський навчальний університет (м. Тбілісі, Грузія), Чорноморський національний університет ім. П. Могили, Черкаське регіональне відділення Соціологічної асоціації України.
В ході насичених пленарного та секційних засідань учасники конференції обговорили правовий нігілізм, суспільну культуру, гендерну освіту, відомих українців, силові загрози для суспільства, перспективи українського соціумі у розвитку гендерної культури тощо.

Варто зазначити, що Центр гендерних досліджень та комунікацій приєднався до низки державних програм, присвячених соціальним проектам із попередження насилля та боротьби з дискримінацією за статтю.

Підсумком проведення конференції стала резолюція щодо організації інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на формування у молоді стійких переконань щодо норм культури миру, толерантності, протидії конфліктам. Повний текст резолюції далі:

Резолюція

Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю

«Соціальні практики формування ґендерної чутливості й толерантності»

 Україною ратифіковано Конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Цим самим держава взяла зобов’язання щодо втілення міжнародних стандартів відносно дотримання рівних прав жінок та чоловіків у суспільстві. Цей міжнародно-правовий документ є базовим та регламентує діяльність держав у сфері формування та реалізації політики рівних можливостей для жінок і чоловіків.

Учасники конференції відзначають, що в умовах сучасного розвитку людства, коли прискорюються процеси глобалізації, полікультурності, ідеї конструктивної співпраці влади і соціуму на засадах гендерного паритету стають найважливішим імперативом подальшого сталого розвитку громадянського суспільства України. Керуючись високими ідеалами гендерної рівності, нормативно-правовими актами ООН, усвідомлюючи роль і значення наукової громадськості щодо забезпечення прав людини, учасники конференції вважають за необхідне:

 

  1. Реалізовувати послідовні комплексні заходи, спрямовані на підвищення ролі Центру гендерних досліджень та комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького (далі Центру) в житті українського суспільства на основі поглиблення гендерної складової загальної і вищої освіти, посилення зв'язку змістового компоненту навчальної підготовки з практичними результатами гендерних досліджень, координація спільної діяльності Центру і Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти.
  2. Конференція підтримує зусилля учасників щодо підготовки, поширення та експертизи практичних інструментальних засобів, рекомендацій і контрольних переліків на допомогу державним органам і фахівцям, які займаються урахуванням аспектів гендерної рівності у своїй діяльності, зокрема у сфері загальної освіти, участі в економічному житті, соціального захисту та соціального діалогу.
  3. Зміцнювати потенційні можливості співробітництва Центру гендерних досліджень та комунікацій ЧНУ ім. Б. Хмельницького з відповідними структурами Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, виконавчого комітету Черкаської міської ради з метою впровадження гендерно чутливих інформаційних систем у сфері освіти, соціального захисту і праці, які можна було б використовувати для прийняття оптимальних управлінських рішень на регіональному рівні.
  4. Розглядати як важливе завдання Центру інноваційну діяльність з упровадження гендерночутливого підходу у сферу соціальних практик. Забезпечити розширення програми пошукових робіт щодо збору даних, більш повно орієнтованих за ознакою статі, і проведення їх аналізу, з тим щоб науково обґрунтовані аргументи можна було застосовувати при провадженні просвітницької діяльності із забезпечення гендерної толерантності та культури.
  5. Розвивати спільну наукову, просвітницьку й експертну діяльність Центру з державними структурами, освітніми закладами, громадськими інституціями і підприємницькими структурами міста й області щодо імплементації стратегії упровадження гендерної рівності та недискримінації у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір – 2020».
  6. Посилити аналітичну і дослідницьку роботу Центру в сфері міжнародного співробітництва з питань ґендерної рівності. Активізувати співпрацю з національними центрами гендерних досліджень, профільними інститутами і відділами в структурі НАН України і НАПНУ.
  7. Запровадити практику підготовки щорічних аналітичних доповідей Центру з актуальних проблем упровадження ґендерної толерантності і чутливості у всіх сферах життєдіяльності сучасного українського суспільства до підготовки якої запрошувати представників влади, бізнесу, громадськості й освітян регіону.

  

 

 

Переглянути фотографію в повідомленніІз програмою конференції можна ознайомитися тут