Указом Президента України №336/2016 від 19 серпня 2016 року «за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу» групу черкащан нагороджено відзнкою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

Серед нагороджених – Мельниченко Василь Миколайович,  професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців. Медаль вручена 11 листопада 2016 р. на урочистостях з нагоди Дня працівників культури.

Вітаємо нашого колегу з державною нагородою та бажаємо нових здобутків і плідної праці на науково-педагогічній та краєзнавчій ниві на благо народу України!