Hовини

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії щороку активно долучаються до відзначення важливих для кожного українця Днів пам'яті жертв політичних репресій та жертв депортації кримсько-татарського народу. У цьому році це один день - 18 травня. Напередодні пам'ятних дат на кожній кафедрі у межах викладання спеціальних дисциплін обговорювалися зі студентами історичні контексти, причини та наслідки цих трагічних подій. 

Кожен з наукових напрямків роботи інституту так або інакше висвітлює Дні пам'яті. І не лише у статтях та монографіях, але й у роботі гуртків, студій, круглих столів, конференцій. 

Детальніше:До Днів пам'яті жертв політичних репресій та жертв депортації кримсько-татарського народу

ХІІІ Всеукраїнський симпозіум з аграрної історії відбувся у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Тема засідання — «Аграрна історія як результат наукового осмислення: історіографія, джерелознавство, методологія історико-аграрних досліджень, політика пам’яті».

Учасників заходу привітав ректор університету Олександр Черевко.

— Українські архетипи — не лише козацькі, а передовсім селянські, хліборобські. І аграрна історія — це великий пласт історії України, — сказав він.

Детальніше:Симпозіум з аграрної історії відбувся в університеті

16 травня в університеті з нагоди Дня науки відбулося урочисте нагородження наукових та науково-педагогічних працівників.

Подяками за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток університету, популяризацію науки та освіти ректором Олександром Черевком відзначені молоді науковці нашого інституту: викладач кафедри історії України Денис Хоменко та молодша наукова співробітниця Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Надія Компанієць.

Бажаємо колегам подальших плідних наукових звершень та нових перспективних проєктів!

З 19 травня по 30 червня 2025 року для студентів 4 курсу ЧНУ імені Богдана Хмельницького відділом освітніх вимірювань за підтримки навчально-методичного відділу, відділу цифрової трансформації та інформаційно-обчислювального центру організовується онлайн-тестування у сервісі «Освітні тестування» з метою підготовки до вступу в магістратуру.

Тестування є тренувальним і базується на матеріалах єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) 2024 року. Воно дозволяє студентам ознайомитися зі структурою, форматом та рівнем складності завдань, які очікують їх під час реального іспиту. Усім студентам-бакалаврам 4 курсу розіслано інструкції на університетську електронну пошту з доступом до тестування.

Детальніше: Підготовка до вступу в магістратуру: онлайн-тестування на основі ЄФВВ 2024

18 травня Україна вшановує День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу — одну з найтрагічніших сторінок у сучасній історії.

Саме цього дня у 1944 році сталінський режим розпочав масову депортацію кримських татар з їхньої історичної батьківщини — Криму. Цей злочин, який за своєю суттю та наслідками відповідає міжнародному визначенню геноциду, став спробою знищити кримськотатарську спільноту як корінний народ, стерти її присутність з півострова, викорінити культуру, мову, традиції.

Однак попри надзвичайні втрати, насильство й десятиліття вигнання, кримські татари не припинили боротьбу за право жити на своїй землі.

Детальніше:Підготовлено інформаційні матеріали до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

ННІ міжнародних відносин, історії та філософії ЧНУ імені Богдана Хмельницького взяли активну участь у дні Спільнодії, який розпочався з привітань з днем Вишиванки та днем сім'ї. Долучилися до заходів центру Ментального здоров'я, "Простору сенсів"#тияк, де облаштували власну локацію науково-освітнього центру Українського козацтва. На ній було представлено діяльність центру за 2 роки, адже він власне існує з 21 березня 2023 року.

Директор НОЦУК - професор Юрій Присяжнюк.

Детальніше:ННІ МВІФ взяв активну участь у дні Спільнодії

У межах заходів до Тижня науки в Черкаському національному університеті імені Богдан Хмельницького Науково-дослідним інститутом селянства та вивчення аграрної історії проведено науковий семінар для вчителів історії міста Черкаси на тему: «Аграризм: невідомий феномен української історії другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.».

Директор науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Сергій Корновенко прочитав лекцію, в якій зосередив увагу на європейському аграризмі загалом і українському зокрема, розумінні його сучасниками і сучасними дослідниками; причинах появи європейського та українського аграризмів; характеристиці селянства як носія аграристських цінностей, активний суб’єкт історії; основних ідеологемах європейського та українського аграризмів.

Детальніше:Проведено науковий семінар для вчителів історії шкіл міста Черкаси у межах Тижня науки

Напередодні Дня Вишиванки та Міжнародного дня сім'ї студенти ЧНУ імені Богдана Хмельницького, зокрема ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, завітали у Черкаський обласний художній музей та взяли участь в артмедіації «Сакральні коди декоративно-прикладного мистецтва», яку провела Оксана Пушонкова на матеріалі Французько-українського культурного проєкту ART PARADISE. Проєкт вперше відбувся у Франції у 2024 році, у місті Лімож.

Завдяки його кураторці – черкаській дизайнерці Ірині Дикій – українське декоративно-прикладне мистецтво не просто продовжує демонструватися та популяризуватися у полі європейської культури, а й розкривається як сукупність культурних практик, які вкорінені у традицію та родинну творчість.

Детальніше:Студенти ННІ МВІФ взяли участь в артмедіації «Сакральні коди декоративно-прикладного мистецтва»

 У Черкаському  національному університеті імені Богдана Хмельницького 15 травня відбудеться захід «Віднайди свої сенси».

Проводиться він у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Упродовж травня триває Місяць обізнаності про ментальне здоров'я.
15 травня — усеукраїнський день спільнодії, і обрано цю дату невипадково. Це Міжнародний день сім’ї та День вишиванки в Україні. День, коли університет стане місцем зустрічі поколінь, турботи про себе й одне одного — коли разом із близькими ми вчимося бути поруч у найважливіших життєвих темах.

Детальніше:Запрошуємо на день спільнодії!

Науково-дослідний інститут селянства та вивчення аграрної історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького оголошує Всеукраїнський (національний) конкурс наукових та навчально-методичних видань з аграрної історії «Сіяч».

Конкурс спрямований на виявлення та відзначення кращих видань, які відповідно до сучасних вимог забезпечують потреби освітнього процесу в закладах середньої, професійно-технічної, передвищої та вищої освіти з аграрної історії.

Мета конкурсу – популяризація наукових і навчально-методичних видань з аграрної історії в освітньо-науковому просторі України, заохочення наукової та навчально-методичної роботи здобувачів вищої освіти, наукових, педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів середньої, професійно-технічної, передвищої та вищої освіти України, академічних установ.

Детальніше:Оголошено Всеукраїнський (національний) конкурс наукових та навчально-методичних видань з аграрної...

Студенти та викладачі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії 13 травня 2025 року зустрілися з Сергієм Жаданом — відомим українським письменником, музикантом, військовослужбовцем бригади "Хартія".

Вже вкотре зустрічі з відомими  та впливовими українцями ініціює член асоціації випускників ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, випускник 2005 року, військовослужбовець бригади "Хартія" Сергій Семенченко. Пишаємось дружбою і плідною співпрацею з нашим  талановитим випускником!

Детальніше:Студенти та викладачі ННІ МВІФ зустрілися з Сергієм Жаданом