30 березня учні Черкаського гуманітарно-правового ліцею під керівництвом вчителя історії, випускника ННІ історії і філософії, а нині аспіранта Карабіна О. стали гостями викладачів і студентів Інституту. В ліцеї запроваджено поглиблене вивчення таких предметів, як англійська мова, історія, правознавство і тому колектив Інституту в рамках заходів тижня  відкритих занять «Стань студентом ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького на один день» запропонував школярам насичену програму.

Знайомство почалось із зустрічі директора ННІ історії і філософії проф. Земзюліна Н. І., яка розповіла учням і вчителям про особливість вступної кампанії 2018 року, спеціальності та спеціалізації Інституту, можливості стажування та здобуття подвійного диплому (за програмою студентської мобільності в Європі), співпрацю з іноземними університетами-партнерами.

Учні відвідали лекцію проф. Драч О. О. студентам 1 курсу спеціальності «міжнародні відносини» з курсу «Історія та культура України» та тему «Освіта України в ХVІ-ХVІІ ст.» і з задоволенням її прослухали.

Послухати і оцінити рівень самих студентів-істориків учні змогли на засіданні студентської проблемної групи «Актуальні питання світових війн» (керівники доценти Овчаренко О. І., Сухушина О. В.). Студенти обговорювали тему «Міжнародні відносини в Європі напередодні Першої світової війни».

Доцент кафедри археології і спеціальних галузей історичної науки Абразумова О. М. гостинно запросила учнів до археологічного музею Інституту і ознайомила з його експонатами. Дітям було цікаво слухати історію Черкащини в доісторичні часи, до того ж екскурсія була насичена емоційними оцінками з боку учнів.

Традиційним вже стало відвідування за допомогою студентів-істориків кафедрі військової підготовки. Виноградова І. й Каракай В.  поділились враженнями від процесу і форм навчання та провели екскурсію військовими кабінетами.

Після трьох годин спілкування зі колективом Інституту школярі стали майже студентами, трохи втомилися і тому із задоволенням попили каву і чай в кафе «Затишок».

Інтелектуально-розважальною частиною прийому гостей стала їх участь у грі-реваншу між студентами 1 курсу «Історичне лото», організоване членами студради ННІ історії і філософії Р. Травкіним і А. Ціко Учні стали активними вболівальниками, питання конкурсів їм були близькі і вони намагалися допомагати студентам. Виробнича необхідність змусила деяких студентів-членів команд покинути гру. Організатори гри не розгубилися і запропонували школярам створити команди і вже за їхньої участі продовжили змагання. Друга частина гри проходила дуже жваво і емоційно. Турнір завершився перемогою хлопців.

Бесіда доц. кафедри філософії і релігієзнавства Пушонкової О. А. щодо  безкоштовних соціологічних студій «Школа інтерв’юерів» викликала у школярів зацікавленість. Вони ознайомились із різними платформами цього проекту.

На завершення відвідування ЧНУ ім. Б. Хмельницького школярі висловили бажання ознайомитися з гуртожитком, подивиться на умови  студентського самостійного життя. Член студради Інституту А. Ціко зробив екскурсію по студмістечку.

Учні і О. Карабін висловили подяку за насичену програму зустрічі, побажали колективу Інституту успіхів і зазначили, що мріють поповнити ряди студентської родини Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Олена Сухушина,

заступник директора з виховної роботи ННІ історії і філософії