Абітурієнту

 

Особливості вступу 2020 року

Сертифікати ЗНО для вступу на бакалавра

У 2020 році на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4-х років: 2017-го (крім іноземних мов), 2018-го, 2019-го та 2020-го з усіх предметів.

Вступник матиме змогу подати сертифікати у будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018-го та 2019 років, або ж усі одного року).

Електронний кабінет вступника та подання заяв

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв та документів – 13 липня.

Подання заяв закінчується:

 • 22 липня о 18:00 – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО;
 • 16 липня о 18:00 – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

 

Проведення широкого конкурсу

У 2019 році вперше відбувся єдиний широкий конкурс, коли бюджетне місце в закладах МОН і МОЗ на медичні спеціальності йшло за вступником з найкращими балами.

У 2020 році широкий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою та Міністерством культури, молоді та спорту.

Порогові бали на деякі спеціальності

Для вступу на низку спеціальностей встановлені порогові бали.

Цього року діятиме поріг - 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

У 2020 році 150 балів ЗНО з другого та третього конкурсних предметів треба мати вступнику для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

Також підвищився конкурсний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» – з 130 до 140 балів.

Творчі конкурси

Минулоріч творчі заліки та творчі конкурси обов’язково відбувались перед подачею документів у виші. У такий спосіб уникнули будь-якої можливості маніпулювати результатами творчих конкурсів, підганяючи їх під результати ЗНО. Тому ця практика продовжиться і у 2020 році.

Крім того, буде перенесено і вступні іспити для певних категорій вступників (учасники АТО, вступники із захворюваннями, які є перешкодою для складання ЗНО тощо) до початку подання заяв.

 ЗНО для молодших спеціалістів

Вступникам на бакалаврат на основі молодшого спеціаліста потрібно обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Також для навчання за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» додатково потрібно подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Держзамовлення на молодших бакалаврів

Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти.

Важливо: для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

Поширення ЗНО для вступу у магістратуру

2020 року також планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО на магістратуру. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для понад 80 спеціальностей.

На спеціальності «Право» та «Міжнародне право» вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Реєстрація та проведення ЗНО у магістратуру

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 6 травня до 18:00 3 червня.

 • 1 липня – відбудеться єдиний вступний іспит;
 • 2 липня – відбудеться єдине фахове вступне випробування.

Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 5 липня і триватиме до 22 липня. Для всіх інших вступників у магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів.

 

Перелік предметів ЗНО необхідних для вступу за спеціальностями

Середня освіта. Історія/ Історія та археологія

 1. Українська мова та література
 2.  Історія України (профільний)
 3. Іноземна мова або Географія (за вибором абітурієнта)

Філософія

 1. Українська мова та література)
 2. Історія України (профільний)
 3. Математика або Іноземна мова (за вибором абітурієнта)

Міжнародні відносини

 1. Українська мова та література
 2. Іноземна мова (профільний)
 3. Історія України або Математика (за вибором абітурієнта)

 

Звертаємо увагу абітурієнтів!

 

Альтернативою до контрактної форми навчання є небюджетна конкурсна пропозиція. Вступники, що бажають навчатися за даною конкурсною пропозицією, будуть мати змогу замінити предмети сертифікатів ЗНО!

 Відтак, актуальними будуть сертифікати ЗНО з наступних предметів:

 

 014 Середня освіта (історія, географія), 032 Історія та археологія

 1. Українська мова та література
 2. Історія України
 3. Математика / Географія

 

033 Філософія (Прикладна конфліктологія; Соціологічні студії)

 1. Українська мова та література
 2. Історія України
 3. Математика / Географія

 

291 Міжнародні відносини, соціальні комунікації та регіональні студії

 1. Українська мова та література
 2. Історія України (профільний)
 3. Іноземна мова / Географія

 

 

 До уваги абітурієнтів, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра,

освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та бажають продовжити навчання

 

     Абітурієнти, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та бажають продовжити навчання в університеті, мають пройти співбесіду та скласти іспит з фаху. Перелік спеціальностей та вступних випробувань для прийому на навчання на перший курс (зі скороченим дворічним, (трирічним) терміном навчання) осіб, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, для здобуття освітнього ступеню бакалавра  (термін навчання 3 роки):

 

014 Середня освіта. Історія  –  Фаховий іспит ( історія України), співбесіда *; 

 032 Історія та археологія  –  Фаховий іспит ( історія України), співбесіда*;

 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії  – Фаховий іспит  (історія України+країнознавство), співбесіда*;

 033 Філософія  –  Фаховий іспит (філософія), співбесіда*.

 

* програми співбесід розміщено на сайті Черкаського національного університету ім. Б.  Хмельницького.

 

Прийом до магістратури ("Історія", "Філософія", "Архівознавство", "Етнологія") здійснюється на базі освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр" або спеціаліст" за напрямом підготовки Історія" і "Філософія" та інших спеціальностей, здобутих в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького або іншому вищому навчальному закладі України.

Інформацію про умови вступу та навчання можна також отримати в дирекції навчально-наукового інституту  історії і філософії (телефон 8(0472) 35-52-37) за адресою: місто Черкаси, бульвар Шевченка 81, навчальний корпус № 1 (центральний), 5-й поверх, кабінети 508, 509. E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідільний секретар - Тітіка Олена Олександрівна (067 -77-68-787)

 

Чекаємо!   Бажаємо успіху!

 

Консультації з питань вступу, правил прийому до університету надає 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ ЧНУ ім. Б. Хмельницького: 

http://www.cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam.html

 

 

 

 

 

 Шановні абітурієнти!

Зараз ви стоїте перед важливим і відповідальним кроком – гідним початком Вашого професійного шляху, здобуттям якісної вищої освіти, яка стане підґрунтям для подальших успіхів і перемог.

Обравши професію історика, філософа, політолога, вчителя – ви вирішили присвятити себе великій справі служіння людям. У сучасному динамічному світі інновацій історична освіта надає людині можливість не лише пізнати світ, але й розвинути власні аналітичні здібності, віднайти своє місце в динамічному вирі життя.

Ми – велика дружня родина, у якій навчання та наука поєднуються з численними можливостями особистого та професійного розвитку. У нелегкий для країни час йдемо уперед, знаходимо прогресивні методи навчання, дбаємо про обмін досвідом із авторитетними освітніми установами України та зарубіжжя. Вся наша команда – колектив Навчально-наукового інституту історії і філософії переконані, що інтелект та професіоналізм – це найцінніший скарб держави, її реальний золотий резерв.

Чекаємо вас у провідному вищому навчальному закладі європейського зразка. Впевнена, вже незабаром ви неодмінно станете студентами, а згодом поповните лави найкращих випускників нашого університету!

З повагою,

директор ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталія Земзюліна

 
 
 

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН, ІСТОРІЇ ТА ФІЛОСОФІЇ

 

 (до вересня 2008 року – історико-філософський факультет) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – добре знаний в Україні центр підготовки фахівців історичного та філософського профілів. За 20 років існування інституту (факультету) в ньому здобули вищу освіту близько двох тисяч юнаків і дівчат з Черкащини та інших областей України.

У складі інституту – 4 кафедри, на яких працює 12 докторів наук, професорів і понад 40 кандидатів наук. Діють аспірантури з історії та філософії, спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій. До послуг студентів – навчальні аудиторії, комп’ютерний клас, мережа Інтернет, наукова бібліотека, спортивні зали та майданчики, профілакторій, сучасні гуртожитки, кафе та їдальні.

Випускники інституту (факультету) успішно трудяться не тільки на освітній та науковій ниві, а й на державній службі, в правоохоронних органах, архівах, музеях, історико-культурних заповідниках, засобах масової інформації, а також працювати фахівцями посольств, місій та апарату відомств закордонних справ, візових центрів; консультувати представників центральних та місцевих органів державної влади з питань, пов’язаних зі сферою міжнародних відносин та зовнішньої політики.

В університеті запроваджено навчання за програмою підготовки офіцерів запасу з присвоєнням первинного офіцерського звання.

 Інститут має музей Богдана Хмельницького, археологічний кабінет-лабораторію, кабінет етнографії, комп’ютерний клас з можливістю користуватися мережею Internet. Цілеспрямовано здійснюється придбання нових підручників та навчальних посібників, наукової та методичної літератури.

Колектив інституту історії і філософії докладає багато зусиль щодо удосконалення навчально-виховного процесу, розв’язання відповідальних завдань, які стоять сьогодні перед викладачами і студентами, усією освітою та наукою держави.

Характерною особливістю стала активна науково-дослідна робота викладачів кафедр та студентів. В рамках програми академічної мобільності, студенти  беруть участь у вітчизняних та зарубіжних наукових конференціях, симпозіумах, літніх школах. Мають можливість стажування та отримання подвійного диплому як в Україні так і в європейських вузах (програма Еразмус+). Викладачі інституту активно співпрацюють і обмінюються досвідом з провідними вченими Інститутів НАН України, вищих навчальних закладів Києва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Кіровограда, Луцька, Чернігова та багатьох інших міст України, науковцями країн СНД, Німеччини, Нідерландів, Польщі та інших зарубіжних країн.

Вагомою складовою студентського життя є наукові та виробничі практики: археологічна, музейна, педагогічна, архівна.

Уже декілька років поспіль на базі ННІ історії і філософії активно діє туристичний гурток. Студенти інституту щорічно подорожують містами та цікавими місцями України, отримуючи нові враження та знання з історії нашої держави.

На базі ННІ активно діє поетична студія «Вірші з ароматом кави», яка розпочала свою діяльність у 2009 р. та об’єднала однодумців – студентів, які закохані в поезію і самі складають вірші та прозові твори.

Щорічно студенти ННІ історії та філософі приймають участь у творчих конкурсах у рамках всеуніверситетського конкурсу "Алло, ми шукаємо таланти". І незмінно радують глядачів запальними, цікавими, патріотичними і веселими шоу-програмами.

Студенти заснували та видають студентську історичну газету «СтудОК», присвячену актуальним питанням Редколегія намагається максимально сприяти тому, щоб ця газета гідно представляла елітність спеціальностей інституту і була гарною рекламою нашого інституту.

 

  

 "Чому я люблю ЧНУ"

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначає ось як 95-річний ювілей. Багато це чи замало казати досить важко. У порівнянні із Харківським (відкритий у 1804 році), Київським відкритий у 1834 році), здавалось би наш – досить молодий юнак. Однак майже за ціле століття він зумів перетворитися із педагогічної школи та ІНО у флагман Шевченківського краю.

Університет не лише спрямовує свою діяльність на підготовку майбутніх спеціалістів, але й закладає та формує у студентів сталі традиції. Зокрема, проводячи в своїх стінах тематичні заходи, святкові концерти тощо. Він надає всебічний розвиток своїм вихованцям, допомагаючи усім охочим віднаходити та розвивати таланти…а це так важливо.

Недарма наші студенти призери, лауреати регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад, турнірів. Ти бажаєш танцювати – йди у «Черкащанку», хочеш співати – тебе люб’язно зустрінуть у «Живій музиці», мрієш про спорт – іди до «Богдана».

Та не лише цим багаті наші надбання. На науковій ниві при кафедрах та навчально-наукових інститутах університету сформувалося багато наукових студентських товариств, працює телестудія, дослідні лабораторії і навіть…є телескоп для романтиків, що вивчають небесні зірки.

Беручи участь у багатьох конкурсах, турнірах я відчуваю підтримку наукових керівників, які із повагою та натхненням беруться допомагати у підготовці наукових робіт. І це прекрасно…працюючи в архівних установах, наукових бібліотеках усієї України в руках ти тримаєш сторінки історії твого народу…а як це важливо для історика…!

Не обов’язково навчатися на філолога або педагога для того, щоб приймати участь та займати призові місця зі спеціалізованих конкурсів…і я тому яскравий приклад. Лише за підтримки друзів, керівників та свого натхнення можна долати гори. Не залишається це осторонь і адміністрації університету. Зокрема, приємною несподіванкою стала традиція нагороджувати «Відзнакою ректора» активних та ініціативних студентів і викладачів.

Звичайно, 95 років це замало для великої історії, однак вже не одне покоління вийшло із стін цього навчального закладу, які успішно працювали і працюють за омріяними спеціальностями, даруючи людям тепло. Цю традицію підтримаємо і ми, покоління студентів, які ось вже скоро вийдуть із стін рідної alma mater немов пташенята із гнізда через все життя….через все життя пронесемо чарівну мить студентства.

Кронгауз Владислав, випускник ННІ історії і філософії

Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Юлія Бессараб: “Навчання в університеті для мене – приємний час, який хочеться використати максимально успішно”

 

“Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома”. Ця фраза Анатоля Франца пройшла червоною лінією крізь незабутнє стажування в Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (AJD) аж на 3 місяці.

Ченстохова — невеличке місто в Польші, відоме на увесь світ, адже це – культурний та релігійний центр країни, а також одне з найвідоміших міст паломництва в Європі...

Детальніше: https://histfilos.cdu.edu.ua/hovyny/640-yuliia-bessarab-navchannia-v-universyteti-dlia-mene-pryiemnyi-chas-iakyi-khochetsia-vykorystaty-maksymalno-uspishno.html

 

 

 

 

 

  

 Бакалаврська освітня програма «Прикладна конфліктологія»

 Термін навчання на денній та заочній формі навчання – 4 роки

 Прийом на освітню програму «Прикладна конфліктологія» здійснюється на базі повної загальної середньої освіти

 Абітурієнти подають сертифікат ЗНО з таких предметів:

Українська мова та література;

Історія України;

Іноземна мова або математика (за вибором абітурієнта)

 Після завершення навчання випускники отримують кваліфікацію «бакалавр філософії, конфліктолог».

 

Врегулювання конфліктів в будь-якому суспільстві – завжди актуальна сфера професійної діяльності. Попит на фахівців даної спеціалізації невпинно зростає, що зумовлено загостренням політичних, соціальних та міжособистісних конфліктів у сучасному світі, особливо  в Україні, де окрім згаданих процесів триває збройне протистояння, врегулювання  якого потребує фахових знань та навичок.

Програма зорієнтована на підготовку експертів-практиків з вирішення соціальних конфліктів і базується на новітніх дослідженнях в галузі соціальної філософії, соціології, публічного управління, психології, політології, педагогіки та публічного права. В межах програми студенти отримають компетенції з дисциплін: «Філософія та соціологія конфлікту», «Конфлікти в світовій політиці і сталий розвиток», «Моделювання та прогнозування соціальних конфліктів», «Теорія і практика ведення переговорів», «Політичні інструменти соціального примирення», «Теорія і методологія сучасної конфліктології», «Психологія конфлікту та медіаційні практики», «Основи відновного правосуддя».

Випускники зможуть успішно працювати у державних органах, військових та правоохоронних структурах, навчальних закладах, консалтингових корпораціях, громадських організаціях та міжнародних фондах.

Пеpспективні напрями наукової та практичної спеціалізації:

- конфлікт-менеджмент;

- медіація та  фасилітація;

- аналітична та експертно-консалтингова діяльність у соціально-політичній та соціально-культурній сфері;

- викладацька діяльність;

- управлінський консалтинг та адміністративне консультування;

- life coaching;

- управління соціальними комунікаціями і людськими ресурсами (HR- менеджмент);

- соціологічні дослідження і маркетинг;

Університет гарантує:

- навчання за оригінальними навчальними планами, які відповідають усім сучасним освітнім вимогам:

- практику у органах державного управління, консалтингових агенціях, закладах освіти та  культури;

- закордонну освітню практику;

- участь в культурних та соціально-просвітницьких проектах і програмах;

- свободу в самореалізації та перебування в креативному середовищі.

Випускники програми підготовлені до виконання посадових обов’язків:

– консультанта з врегулювання соціальних, міжнародних, міжетнічних, міжконфесійних та міжособових  конфліктів;

- експерта-консультанта в органах влади, політичних партіях і громадських організаціях;

- викладача навчального закладу;

- соціолога (політолога);

- радника (помічника) депутата;

- експерта з соціальних комунікацій.

Консультації з питань вступу, правил прийому до університету надає

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ за адресою: б-р Шевченка, 81, навчальний корпус № 1

 Телефони:

 (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 50 25 27

 

Адреса кафедри філософії та релігієзнавства:

м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, ауд. 519. 

Телефон: 37-55-57

 Сайт кафедри:  http://philosophy.ck.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/groups/philosophy.ck

 

Магістерська освітня програма

СОЦІОГУМАНІТАРНА АНАЛІТИКА ТА ОСНОВИ ЛОГОТЕРАПІЇ

Термін навчання на освітній програмі «Соціогуманітарна аналітика та основи логотерапії» (денна та заочна форми) становить 1,5 роки.

 Прийом студентів до магістратури на освітню программу «Соціогуманітарна аналітика та основи логотерапії» здійснюється за умови наявності диплома бакалавра.

 Вступні випробування:

- іноземна мова;

- філософія.

 

Після завершення навчання випускники отримують кваліфікацію «магістр філософії, експерт-аналітик з соціогуманітарних питань»

Метою магістерської освітньої програми «Соціогуманітарна аналітика та основи логотерапії» є підготовка конкурентоспроможного фахівця в соціально-гуманітарній сфері, здатного забезпечити фахове експертно-аналітичне опрацювання інформації суспільно-політичного,  морально-етичного, художньо-естетичного, релігійного та   екзистенційно - особистіcного характеру, який, поєднуючи традиційні філософські техніки із найсучаснішими духовними практиками, зокрема, логотерапією, буде спроможним  вести як педагогічну (викладацьку) діяльність, так і здійснювати  світоглядно-орієнтаційну роботу з людьми, що мають особливі потреби, з оосбами, що знаходяться в станах смислової фрустрації (ветерани АТО, внутрішньо переміщені особи тощо) та потребують  компетентної  духовно-ціннісної підтримки.

Випускники програми зможуть успішно працювати в аналітично-інформаційних агенціях, освітніх установах, державних органах, громадських організаціях та політичних партіях, соціально-реабілітаційних центрах.

Університет гарантує:

- навчання за оригінальними навчальними планами, які відповідають усім сучасним освітнім вимогам:

- практику у органах державного управління, інформаційно-аналітичних та консалтингових агенціях, закладах освіти й  культури, соціально-реабілітаційних центрах;

- закордонну освітню практику;

- участь в культурних та соціально-просвітницьких проектах і програмах;

- свободу в самореалізації та перебування в креативному середовищі.

Випускники програми підготовлені до виконання посадових обов’язків:

- аналітика комунікацій;

- експерта із суспільно-політичних та соціально-гуманітарних питань;

- експерта із соціальної відповідальності;

- експерта-консультанта в апараті органів державної влади, політичних партіях і громадських організаціях;

- консультанта психолого-медико-педагогічної консультації;

- професіонала з корпоративного управління;

- професіонала з розвитку персоналу;

- радника (органи державної влади);

- вищої посадовоі особи громадських і самоврядних організацій;

- менеджера у соціальній сфері;

- викладача університетів та вищих навчальних закладів;

- професіонала з управління соціальними комунікаціями і людськими ресурсами (HR-менеджмент);

- професіонала-дослідника  в галузі філософії.

Консультації з питань вступу, правил прийому до університету надає

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ за адресою: б-р Шевченка, 81, навчальний корпус № 1

 Телефони:

 (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 50 25 27

 

Адреса кафедри філософії та релігієзнавства:

м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, ауд. 519. 

Телефон: 37-55-57

 Сайт кафедри:  http://philosophy.ck.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/groups/philosophy.ck

 

 

 

Підготовка фахівців історико-філософського профілю в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького має давні традиції, що сприяють розширенню традиційних спеціальностей спеціалізаціями.
 
 
 
 

Практики, обміни

Освітньо-професійна підготовка фахівців передбачає навчальні, виробничі та навчально-ознайомчі практики в установах та організація як в Україні, так і закордоном (архівна, археологічна, музейна, педагогічна). На базі інституту створено міжнародну археологічну літню школу. Студенти мають можливість брати участь в програмах культурного обміну  магістерськими програмами в країнах Європи та СНД, слухати лекції професорів провідних університетів світу, що запрошуються керівництвом університету.

На базі ННІ функціонують археологічний кабінет-лабораторія, лабораторія з етнографії, філософський клуб, кіноклуб та музей Богдана Хмельницького, які слугують базою для студентських наукових гуртків, проблемних груп.

Дієве студентське самоврядування надихає роботу поетичної студії «Вірші з ароматом кави», туристичного гуртка, команди КВК та футбольної команди. Під час навчання студенти залучаються до гуманітарної програми «Мистецтво естетичного сприймання» в межах якої проводяться інтерактивні проекти, творчі зустрічі, перфоменси. За досягнення в громадській роботі студенти нагороджуються відзнаками, преміями, іменними стипендіями та туристичними поїздками.

Міжнародні партнери

ННІ має угоди про співпрацю з факультетом політології Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща); факультетом журналістики і міжнародних відносин Варшавського університету, з філологічно-історичним відділенням  університету Яна Длугаша та  Вищою лінгвістичною школою в Ченстохові та ін. Всі угоди передбачають можливість одержання  дипломів.  Інститут підтримує можливість навчальної мобільності студентів, в т.ч. і в формі одночасного навчання в ЧНУ ім. Б.Хмельницького та будь-якому університеті світу.

По закінченні магістеріуму, крім вступу в аспірантуру, студенти мають можливість чотирирічної підготовки в рамках докторських програм Опольського університету ( Ополе, Польща). В інституті створені умови для поглибленого вивчення іноземних мов за програмами, що адаптовані до вимог кожної спеціальності.

Багато років підряд студенти  підрозділу стають переможцями всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт з історії, археології, філософії, філології. Серед студентів ННІ багато призерів конкурсу Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA" та інших освітніх програм. До послуг молоді ресурси Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, в тому числі фонди електронних видань EBSCO, а також бібліотека Інституту дослідження української діаспори НаУОА, які включають значну кількість книжкових та періодичних видань.

Зміст навчальних програм, система організації начального процесу в університеті сприяє розвитку творчого мислення та комунікативних навичок у студентів, набуття ними здатності до автономного прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах, що є невід’ємною складовою фахових компетенцій сучасного випускника вишу.

МОЖЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 • учитель/викладач у загальноосвітньому, професійно-технічному та вищому навчальних закладах
 • фахівець археологічних експедицій (археолог)
 • фахівець, керівник музею
 • фахівець, керівник архіву
 • фахівець у системі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
 • фахівець із інформаційних технологій пов’язаних із соціологічними дослідженнями
 • працівник правоохоронних структур
 • консультант із суспільно-політичних питань в політичних партіях, міжнародних та громадських організаціях
 • журналіст, аналітик, редактор, контент-менеджер у регіональних і загальноукраїнських ЗМІ
 • працівник туристичних компаній, галерей, видавництв
 • фахівець у структурах із охорони та використання культурної спадщини
 • менеджер (управлінець) із соціальної та корпоративної відповідальності
 • експерт із соціальної відповідальності
 • менеджер з персоналу (HR – менеджер)
 • офіс-менеджер, організатор діловодства, копірайтер.

 

 Ти став на складний шлях навчання, і, щоб цей шлях був більш зрозумілим і менш тернистим, ми і склали цей путівник. Отже, щоб стати студентом Навчально-наукового інституту  міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, пам’ятай!

1. Зарахування до ЧНУ, як і до будь-якого іншого ВНЗ України, проводиться на підставі оригіналів документів про освіту (атестату та сертифікату ЗНО). Тому ти повинен визначитися із ВНЗ і спеціальністю, де ти мрієш навчатися, і надати оригінали документів до цього закладу. Не тримай оригінали документів удома – інакше вони так і залишаться в тебе. Повір, у минулі роки багато абітурієнтів втратили свій шанс вступити до бажаного вишу, навіть посідаючи прохідні місця в рейтингах, тільки через те, що вони вчасно не надали оригінали документів до приймальної комісії.

2. Регулярно стеж за своїм місцем в рейтингу – воно постійно змінюватиметься, як в кращий, так і в гірший для тебе бік. Найкраще стежити за своєю позицією на сайті нашого вузу http://www.cdu.edu.ua, оскільки дані рейтингів оновлюються в режимі реального часу. Не лякайся – ти можеш опинитися за прохідною межею в рейтингу, але пам’ятай, що й інші абітурієнти, як і ти, подали документи в кілька ВНЗ і на кілька спеціальностей, тому шанси вступити залишаються завжди.

3. Прізвища рекомендованих до зарахування і терміни надання документів будуть висвітлені на сайті та інформаційних стендах приймальної комісії. Тому, якщо ти знайшов своє прізвище у списку рекомендованих – мерщій вези оригінали документів до приймальної комісії ЧНУ. Останній день прийому оригіналів документів для навчання за кошти державного бюджету – 05 серпня.

4. Якщо ти вступаєш на навчання за контрактом, то підставою для зарахування, крім проходження за рейтингом та надання оригіналів документів, є укладання угоди та оплата, як мінімум, за І семестр навчання. Якщо тобі ще не виповнилося 18 років, хтось із батьків мусить укласти угоду за тебе.

5. Реквізити для оплати за навчання будуть розміщені на нашому сайті. За відсутності оплати твоє місце буде передано наступному за рейтингом абітурієнту.

6. Зарахування всіх абітурієнтів на умовах контрактного навчання, які виконали умови для вступу, відбудеться на конкурсній основі.

7. Поселення в гуртожитки буде відбуватися в адміністративному корпусі університету (бул. Шевченка 81, каб. 518).

Щасти тобі!