Абітурієнту

 

⇒ Зроби правильний вибір!

 

 

 

Публічна історія - новий проєкт ННІ міжнародних відносин, історії та філософії! 

 
 
Представники кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, кафедри історії України, кафедри філософії та релігієзнавства, всесвітньої історії та міжнародних відносин розкажуть вам про особливості освітніх програм 032 «Історія та археологія», 014 «Середня освіта. Історія», 033 Філософія та Прикладна конфліктологія, 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»; а відповідальний секретар приймальної комісії ННІ роз'яснить особливості вступу 2021 р.
Тітіка Олена Олександрівна 
 
 
 

 

ЧНУ - твій упевнений старт! 

⇒ Кава з директором ННІ міжнародних відносин, історії та філософії)

Студенти в програмі "У фокусі подій" розповідають про свою спеціальність (І. Капустинська та Я. Римарчук)

Студенти в програмі "У фокусі подій" розповідають про свою спеціальність (М. Попов та А. Сіренченко)

"У фокусі подій": про науковий потенціал ННІ розповідають студенти (В. Постоєнко, Є. Циганник)

У фокусі подій: Марія Боковня та Олексій Величко

У фокусі подій: Ярослав Платмір та Олена Абразумова

 

Відео про нас

 

 

Особливості вступу 2021 р.

Основні зміни:

 • Всі абітурієнти, незалежно від форми навчання (бюджет, контракт) подаватимуть заяви в електронному вигляді. Це стосується і випускників 11 класів, і тих, які вступають після коледжу, і до магістратури.
 • Подачу оригіналів документів пропонується також подавати дистанційно через електронний кабінет.
 • Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту
 • Абітурієнт зможе подати до 5 заяв на місця державного замовлення та не більше 30 заяв на контрактну форму навчання.
 • використовуються сертифікати ЗНО 2018-2021 років з усіх предметів.

Для вступників до магістратури:

 • ЄВІ з іноземної мови є обов'язковим для всіх спеціальностей
 • Можна скористатися результатом Еві 2020 і 2021 років, а ось результат єдиного фахового вступного випробування повинен бути датований 2021 роком.

Без змін залишаються норми:

 • Пріоритетність заяв від 1 до 5 (1 – показник найбільш пріоритетної заяви);
 • ЗНО: на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для отримання ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), будуть зараховуватися бали сертифікатів ЗНО (результати вступних екзаменів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра – за двома конкурсних предметів.
 • Прохідний бал ЗНО на бюджет – не менше 125 балів. На деякі спеціальності: «Фармація», «Промислова фармація» – не менше – 130 балів. «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» – не менше 140 балів.
 • Конкурсний бал включає бали ЗНО, Середній бал атестата, бали вступних випробувань або творчого конкурсу, а також додаткові бали.
 • При розрахунку конкурсного балу враховується балансуючий коефіцієнт (а саме, регіональний, галузевий, сільський або першочерговий). Більше про конкурсний бал: https://abiturients.info/uk/poleznoe/shcho-take-konkursnyy-bal-yak-yogo-...
 • Можливість навчання одночасно за кількома освітніми програмами, а також в декількох навчальних закладах. У той же час, не допускається навчання за двома або більше спеціальностями за рахунок державного або місцевого бюджетів.

Більш детальну інформацію щодо умов вступу можна отримати на офіційному веб-сайті ЧНУ імені Богдана Хмельницького http://cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam/vstup-2021/pravyla-pryiomu-2021-pereliky-spetsialnostei.html

 

 

Перелік предметів ЗНО необхідних для вступу за спеціальностями

Середня освіта. Історія/ Історія та археологія

 1. Українська мова та література
 2.  Історія України (профільний)
 3. Математика або Іноземна мова, Біологія, Географія, Фізика, Хімія (за вибором абітурієнта)

Філософія

 1. Українська мова та література)
 2. Історія України (профільний)
 3. Математика або Іноземна мова, Біологія, Географія, Фізика, Хімія (за вибором абітурієнта)

Міжнародні відносини

 1. Українська мова та література
 2. Іноземна мова (профільний)
 3. Історія України або Математика, Біологія, Географія, Фізика, Хімія (за вибором абітурієнта)

 

 

Звертаємо увагу абітурієнтів!

 

 Увага! Згідно Стандарту вищої освіти від 4.08.2020 р. припинено набір студентів за ОП "Міжнародні відносини" на заочну форму навчання.

 

Якщо Ви плануєте використовувати для Вступу сертифікат з математики, тоді ця інформація буде корисною для Вас:

 

 

 

 

 

 

 

Про вартість навчання 

 

 

 До уваги абітурієнтів, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра,

освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та бажають продовжити навчання

 

     Абітурієнти, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та бажають продовжити навчання в університеті, мають пройти співбесіду та скласти іспит з фаху. Перелік спеціальностей та вступних випробувань для прийому на навчання на перший курс (зі скороченим дворічним, (трирічним) терміном навчання) осіб, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, для здобуття освітнього ступеню бакалавра  (термін навчання 3 роки):

 

014 Середня освіта. Історія  –  Фаховий іспит ( історія України), співбесіда *; 

 032 Історія та археологія  –  Фаховий іспит ( історія України), співбесіда*;

 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії  – Фаховий іспит  (історія України+країнознавство), співбесіда*;

 033 Філософія  –  Фаховий іспит (філософія), співбесіда*.

 

* програми співбесід розміщено на сайті Черкаського національного університету ім. Б.  Хмельницького.

 

Прийом до магістратури ("Історія", "Філософія", "Архівознавство", "Етнологія") здійснюється на базі освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр" або спеціаліст" за напрямом підготовки Історія" і "Філософія" та інших спеціальностей, здобутих в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького або іншому вищому навчальному закладі України.

Інформацію про умови вступу та навчання можна також отримати в дирекції навчально-наукового інституту  історії і філософії (телефон 8(0472) 35-52-37) за адресою: місто Черкаси, бульвар Шевченка 81, навчальний корпус № 1 (центральний), 5-й поверх, кабінети 508, 509. E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідальний секретар - Тітіка Олена Олександрівна (067 -77-68-787)

 

Чекаємо!   Бажаємо успіху!

 

До уваги бажаючих навчатися у магістратурі!

 

 

Чекаємо! Бажаємо успіхів!

 

Консультації з питань Вступу-2021, правил прийому до Університету надає 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ ЧНУ ім. Б. Хмельницького: 

http://www.cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam.html

 

 

 

Увага! Інформація для бажаючих вступити в аспірантуру: 

Путівник аспіранта

 

 

 

 Шановні абітурієнти!

Зараз ви стоїте перед важливим і відповідальним кроком – гідним початком Вашого професійного шляху, здобуттям якісної вищої освіти, яка стане підґрунтям для подальших успіхів і перемог.

Обравши професію історика, філософа, політолога, вчителя – ви вирішили присвятити себе великій справі служіння людям. У сучасному динамічному світі інновацій історична освіта надає людині можливість не лише пізнати світ, але й розвинути власні аналітичні здібності, віднайти своє місце в динамічному вирі життя.

Ми – велика дружня родина, у якій навчання та наука поєднуються з численними можливостями особистого та професійного розвитку. У нелегкий для країни час йдемо уперед, знаходимо прогресивні методи навчання, дбаємо про обмін досвідом із авторитетними освітніми установами України та зарубіжжя. Вся наша команда – колектив Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії переконані, що інтелект та професіоналізм – це найцінніший скарб держави, її реальний золотий резерв.

Чекаємо вас у провідному вищому навчальному закладі європейського зразка. Впевнена, вже незабаром ви неодмінно станете студентами, а згодом поповните лави найкращих випускників нашого університету!

З повагою,

директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталія Земзюліна

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "Чому я люблю ЧНУ"

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначає ось як 95-річний ювілей. Багато це чи замало казати досить важко. У порівнянні із Харківським (відкритий у 1804 році), Київським відкритий у 1834 році), здавалось би наш – досить молодий юнак. Однак майже за ціле століття він зумів перетворитися із педагогічної школи та ІНО у флагман Шевченківського краю.

Університет не лише спрямовує свою діяльність на підготовку майбутніх спеціалістів, але й закладає та формує у студентів сталі традиції. Зокрема, проводячи в своїх стінах тематичні заходи, святкові концерти тощо. Він надає всебічний розвиток своїм вихованцям, допомагаючи усім охочим віднаходити та розвивати таланти…а це так важливо.

Недарма наші студенти призери, лауреати регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад, турнірів. Ти бажаєш танцювати – йди у «Черкащанку», хочеш співати – тебе люб’язно зустрінуть у «Живій музиці», мрієш про спорт – іди до «Богдана».

Та не лише цим багаті наші надбання. На науковій ниві при кафедрах та навчально-наукових інститутах університету сформувалося багато наукових студентських товариств, працює телестудія, дослідні лабораторії і навіть…є телескоп для романтиків, що вивчають небесні зірки.

Беручи участь у багатьох конкурсах, турнірах я відчуваю підтримку наукових керівників, які із повагою та натхненням беруться допомагати у підготовці наукових робіт. І це прекрасно…працюючи в архівних установах, наукових бібліотеках усієї України в руках ти тримаєш сторінки історії твого народу…а як це важливо для історика…!

Не обов’язково навчатися на філолога або педагога для того, щоб приймати участь та займати призові місця зі спеціалізованих конкурсів…і я тому яскравий приклад. Лише за підтримки друзів, керівників та свого натхнення можна долати гори. Не залишається це осторонь і адміністрації університету. Зокрема, приємною несподіванкою стала традиція нагороджувати «Відзнакою ректора» активних та ініціативних студентів і викладачів.

Звичайно, 95 років це замало для великої історії, однак вже не одне покоління вийшло із стін цього навчального закладу, які успішно працювали і працюють за омріяними спеціальностями, даруючи людям тепло. Цю традицію підтримаємо і ми, покоління студентів, які ось вже скоро вийдуть із стін рідної alma mater немов пташенята із гнізда через все життя….через все життя пронесемо чарівну мить студентства.

Кронгауз Владислав, випускник ННІ історії і філософії

Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Юлія Бессараб: “Навчання в університеті для мене – приємний час, який хочеться використати максимально успішно”

 

“Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома”. Ця фраза Анатоля Франца пройшла червоною лінією крізь незабутнє стажування в Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (AJD) аж на 3 місяці.

Ченстохова — невеличке місто в Польші, відоме на увесь світ, адже це – культурний та релігійний центр країни, а також одне з найвідоміших міст паломництва в Європі...

Детальніше: https://histfilos.cdu.edu.ua/hovyny/640-yuliia-bessarab-navchannia-v-universyteti-dlia-mene-pryiemnyi-chas-iakyi-khochetsia-vykorystaty-maksymalno-uspishno.html

 

Ще про міжнародні обміни: 

 

 

Практики, обміни

Освітньо-професійна підготовка фахівців передбачає навчальні, виробничі та навчально-ознайомчі практики в установах та організація як в Україні, так і закордоном (архівна, археологічна, музейна, педагогічна). На базі інституту створено міжнародну археологічну літню школу. Студенти мають можливість брати участь в програмах культурного обміну  магістерськими програмами в країнах Європи, слухати лекції професорів провідних університетів світу, що запрошуються керівництвом університету.

На базі ННІ функціонують археологічний кабінет-лабораторія, лабораторія з етнографії, філософський клуб, кіноклуб та музей Богдана Хмельницького, які слугують базою для студентських наукових гуртків, проблемних груп.

Дієве студентське самоврядування надихає роботу поетичної студії «Вірші з ароматом кави», туристичного гуртка, команди КВК та футбольної команди. Під час навчання студенти залучаються до гуманітарної програми «Мистецтво естетичного сприймання» в межах якої проводяться інтерактивні проекти, творчі зустрічі, перфоменси. За досягнення в громадській роботі студенти нагороджуються відзнаками, преміями, іменними стипендіями та туристичними поїздками.

 

  

 

  
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародні партнери

ННІ має угоди про співпрацю з факультетом політології Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща); факультетом журналістики і міжнародних відносин Варшавського університету, з філологічно-історичним відділенням  університету Яна Длугаша та  Вищою лінгвістичною школою в Ченстохові та ін. Всі угоди передбачають можливість одержання  дипломів.  Інститут підтримує можливість навчальної мобільності студентів, в т.ч. і в формі одночасного навчання в ЧНУ ім. Б.Хмельницького та будь-якому університеті світу.

 

По закінченні магістеріуму, крім вступу в аспірантуру, студенти мають можливість чотирирічної підготовки в рамках докторських програм Опольського університету (Ополе, Польща). В інституті створені умови для поглибленого вивчення іноземних мов за програмами, що адаптовані до вимог кожної спеціальності.

 Багато років підряд студенти  підрозділу стають переможцями всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт з історії, археології, філософії, філології. Серед студентів ННІ багато призерів конкурсу Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA" та інших освітніх програм. До послуг молоді ресурси Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, в тому числі фонди електронних видань EBSCO, а також бібліотека Інституту дослідження української діаспори НаУОА, які включають значну кількість книжкових та періодичних видань.

Зміст навчальних програм, система організації навчального процесу в університеті сприяє розвитку творчого мислення та комунікативних навичок у студентів, набуття ними здатності до автономного прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах, що є невід’ємною складовою фахових компетенцій сучасного випускника вишу.

 

 

 

 Ти став на складний шлях навчання, і, щоб цей шлях був більш зрозумілим і менш тернистим, ми і склали цей путівник. Отже, щоб стати студентом Навчально-наукового інституту  міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, пам’ятай!

1. Зарахування до ЧНУ, як і до будь-якого іншого ВНЗ України, проводиться на підставі оригіналів документів про освіту (атестату та сертифікату ЗНО). Тому ти повинен визначитися із ВНЗ і спеціальністю, де ти мрієш навчатися, і надати оригінали документів до цього закладу. Не тримай оригінали документів удома – інакше вони так і залишаться в тебе. Повір, у минулі роки багато абітурієнтів втратили свій шанс вступити до бажаного вишу, навіть посідаючи прохідні місця в рейтингах, тільки через те, що вони вчасно не надали оригінали документів до приймальної комісії.

2. Регулярно стеж за своїм місцем в рейтингу – воно постійно змінюватиметься, як в кращий, так і в гірший для тебе бік. Найкраще стежити за своєю позицією на сайті нашого вузу http://www.cdu.edu.ua, оскільки дані рейтингів оновлюються в режимі реального часу. Не лякайся – ти можеш опинитися за прохідною межею в рейтингу, але пам’ятай, що й інші абітурієнти, як і ти, подали документи в кілька ВНЗ і на кілька спеціальностей, тому шанси вступити залишаються завжди.

3. Прізвища рекомендованих до зарахування і терміни надання документів будуть висвітлені на сайті та інформаційних стендах приймальної комісії. Тому, якщо ти знайшов своє прізвище у списку рекомендованих – мерщій вези оригінали документів до приймальної комісії ЧНУ. 

4. Якщо ти вступаєш на навчання за контрактом, то підставою для зарахування, крім проходження за рейтингом та надання оригіналів документів, є укладання угоди та оплата, як мінімум, за І семестр навчання. Якщо тобі ще не виповнилося 18 років, хтось із батьків мусить укласти угоду за тебе.

5. Реквізити для оплати за навчання будуть розміщені на нашому сайті. За відсутності оплати твоє місце буде передано наступному за рейтингом абітурієнту.

6. Зарахування всіх абітурієнтів на умовах контрактного навчання, які виконали умови для вступу, відбудеться на конкурсній основі.

7. Поселення в гуртожитки буде відбуватися в адміністративному корпусі університету (бул. Шевченка 81, каб. 518).

Щасти тобі!