Абітурієнту

 

У межах волонтерської освітньої програми навчально-науковий інститут історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького організовує безкоштовні курси підготовки до ЗНО з історії України.

На навчання запрошуються учні 11-х класів спеціалізованих і загальноосвітніх шкіл, а також студенти-старшокурсники коледжів, технікумів та училищ Черкаської області.

Реєстрація слухачів підготовчих курсів на E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік роботи: І (20.10. – 8.12.1018 р.) і ІІ (9.02. – 13.04.2019 р.) семестри 2018/2019 навчального року. Заняття проводитимуться щосуботи з 9:40 до 12:30 (дві пари по 120 хвилин, між ними перерва 10 хвилин) у корпусі № 1, поверх 5, аудиторія 518.

За додатковою інформацією звертайтесь за адресою: м. Черкаси, б-р Шевченка, 81; корп. № 1; ауд. 508, 509.

або за телефоном: (063) 94-54-533 – Валерія Костянтинівна (координатор);

або пишіть на Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 Шановні абітурієнти!

Зараз ви стоїте перед важливим і відповідальним кроком – гідним початком Вашого професійного шляху, здобуттям якісної вищої освіти, яка стане підґрунтям для подальших успіхів і перемог.

Обравши професію історика, філософа, політолога, вчителя – ви вирішили присвятити себе великій справі служіння людям. У сучасному динамічному світі інновацій історична освіта надає людині можливість не лише пізнати світ, але й розвинути власні аналітичні здібності, віднайти своє місце в динамічному вирі життя.

Ми – велика дружня родина, у якій навчання та наука поєднуються з численними можливостями особистого та професійного розвитку. У нелегкий для країни час йдемо уперед, знаходимо прогресивні методи навчання, дбаємо про обмін досвідом із авторитетними освітніми установами України та зарубіжжя. Вся наша команда – колектив Навчально-наукового інституту історії і філософії переконані, що інтелект та професіоналізм – це найцінніший скарб держави, її реальний золотий резерв.

Чекаємо вас у провідному вищому навчальному закладі європейського зразка. Впевнена, вже незабаром ви неодмінно станете студентами, а згодом поповните лави найкращих випускників нашого університету!

З повагою,

директор ННІ історії та філософії Наталія ЗемзюлінаНАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ І ФІЛОСОФІЇ

 

 (до вересня 2008 року – історико-філософський факультет) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – добре знаний в Україні центр підготовки фахівців історичного та філософського профілів. За 20 років існування інституту (факультету) в ньому здобули вищу освіту близько двох тисяч юнаків і дівчат з Черкащини та інших областей України.

У складі інституту – 4 кафедри, на яких працює 12 докторів наук, професорів і понад 40 кандидатів наук. Діють аспірантури з історії та філософії, спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій. До послуг студентів – навчальні аудиторії, комп’ютерний клас, мережа Інтернет, наукова бібліотека, спортивні зали та майданчики, профілакторій, сучасні гуртожитки, кафе та їдальні.

Випускники інституту (факультету) успішно трудяться не тільки на освітній та науковій ниві, а й на державній службі, в правоохоронних органах, архівах, музеях, історико-культурних заповідниках, засобах масової інформації, а також працювати фахівцями посольств, місій та апарату відомств закордонних справ, візових центрів; консультувати представників центральних та місцевих органів державної влади з питань, пов’язаних зі сферою міжнародних відносин та зовнішньої політики.

В університеті запроваджено навчання за програмою підготовки офіцерів запасу з присвоєнням первинного офіцерського звання.

 Інститут має музей Богдана Хмельницького, археологічний кабінет-лабораторію, кабінет етнографії, комп’ютерний клас з можливістю користуватися мережею Internet. Цілеспрямовано здійснюється придбання нових підручників та навчальних посібників, наукової та методичної літератури.

Колектив інституту історії і філософії докладає багато зусиль щодо удосконалення навчально-виховного процесу, розв’язання відповідальних завдань, які стоять сьогодні перед викладачами і студентами, усією освітою та наукою держави.

Характерною особливістю стала активна науково-дослідна робота викладачів кафедр та студентів. В рамках програми академічної мобільності, студенти  беруть участь у вітчизняних та зарубіжних наукових конференціях, симпозіумах, літніх школах. Мають можливість стажування та отримання подвійного диплому як в Україні так і в європейських вузах (програма Еразмус+). Викладачі інституту активно співпрацюють і обмінюються досвідом з провідними вченими Інститутів НАН України, вищих навчальних закладів Києва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Кіровограда, Луцька, Чернігова та багатьох інших міст України, науковцями країн СНД, Німеччини, Нідерландів, Польщі та інших зарубіжних країн.

Вагомою складовою студентського життя є наукові та виробничі практики: археологічна, музейна, педагогічна, архівна.

Уже декілька років поспіль на базі ННІ історії і філософії активно діє туристичний гурток. Студенти інституту щорічно подорожують містами та цікавими місцями України, отримуючи нові враження та знання з історії нашої держави.

На базі ННІ історії і філософії активно діє поетична студія «Вірші з ароматом кави», яка розпочала свою діяльність у 2009 р. та об’єднала однодумців – студентів, які закохані в поезію і самі складають вірші та прозові твори.

Щорічно студенти ННІ історії та філософі приймають участь у творчих конкурсах у рамках всеуніверситетського конкурсу "Алло, ми шукаємо таланти". І незмінно радують глядачів запальними, цікавими, патріотичними і веселими шоу-програмами.

Студенти заснували та видають студентську історичну газету «СтудОК», присвячену актуальним питанням Редколегія намагається максимально сприяти тому, щоб ця газета гідно представляла елітність спеціальностей інституту і була гарною рекламою нашого інституту.

 

 

 

 "Чому я люблю ЧНУ"

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначає ось як 95-річний ювілей. Багато це чи замало казати досить важко. У порівнянні із Харківським (відкритий у 1804 році), Київським відкритий у 1834 році), здавалось би наш – досить молодий юнак. Однак майже за ціле століття він зумів перетворитися із педагогічної школи та ІНО у флагман Шевченківського краю.

Університет не лише спрямовує свою діяльність на підготовку майбутніх спеціалістів, але й закладає та формує у студентів сталі традиції. Зокрема, проводячи в своїх стінах тематичні заходи, святкові концерти тощо. Він надає всебічний розвиток своїм вихованцям, допомагаючи усім охочим віднаходити та розвивати таланти…а це так важливо.

Недарма наші студенти призери, лауреати регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад, турнірів. Ти бажаєш танцювати – йди у «Черкащанку», хочеш співати – тебе люб’язно зустрінуть у «Живій музиці», мрієш про спорт – іди до «Богдана».

Та не лише цим багаті наші надбання. На науковій ниві при кафедрах та навчально-наукових інститутах університету сформувалося багато наукових студентських товариств, працює телестудія, дослідні лабораторії і навіть…є телескоп для романтиків, що вивчають небесні зірки.

Беручи участь у багатьох конкурсах, турнірах я відчуваю підтримку наукових керівників, які із повагою та натхненням беруться допомагати у підготовці наукових робіт. І це прекрасно…працюючи в архівних установах, наукових бібліотеках усієї України в руках ти тримаєш сторінки історії твого народу…а як це важливо для історика…!

Не обов’язково навчатися на філолога або педагога для того, щоб приймати участь та займати призові місця зі спеціалізованих конкурсів…і я тому яскравий приклад. Лише за підтримки друзів, керівників та свого натхнення можна долати гори. Не залишається це осторонь і адміністрації університету. Зокрема, приємною несподіванкою стала традиція нагороджувати «Відзнакою ректора» активних та ініціативних студентів і викладачів.

Звичайно, 95 років це замало для великої історії, однак вже не одне покоління вийшло із стін цього навчального закладу, які успішно працювали і працюють за омріяними спеціальностями, даруючи людям тепло. Цю традицію підтримаємо і ми, покоління студентів, які ось вже скоро вийдуть із стін рідної alma mater немов пташенята із гнізда через все життя….через все життя пронесемо чарівну мить студентства.

Кронгауз Владислав, випускник ННІ історії і філософії

Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Юлія Бессараб: “Навчання в університеті для мене – приємний час, який хочеться використати максимально успішно”

“Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома”. Ця фраза Анатоля Франца пройшла червоною лінією крізь незабутнє стажування в Академії імені Яна Длугоша в Ченстохові (AJD) аж на 3 місяці.

Ченстохова — невеличке місто в Польші, відоме на увесь світ, адже це – культурний та релігійний центр країни, а також одне з найвідоміших міст паломництва в Європі...

Детальніше: https://histfilos.cdu.edu.ua/hovyny/640-yuliia-bessarab-navchannia-v-universyteti-dlia-mene-pryiemnyi-chas-iakyi-khochetsia-vykorystaty-maksymalno-uspishno.html

 

 

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ І ФІЛОСОФІЇ

Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить набір на денну, заочну форми навчання за такими напрямами підготовки:

СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІСТОРІЯ) – (освітній ступінь «бакалавр», «магістр»);

ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ – (освітній ступінь «бакалавр», «магістр»)

МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ – (освітній ступінь «бакалавр»)

ФІЛОСОФІЯ – (освітній ступінь «бакалавр», «магістр»);

на перший курс проводиться за сумою балів, зазначених у сертифікатах з трьох предметів:

На спеціальність «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІСТОРІЯ)»; «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ»:

1)      Історія України –  профільний;

2)      Українська мова і література – непрофільний;

3)      за вибором абітурієнта: Географія або Іноземна мова - непрофільний.

На спеціальність «МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ»:

1)      Українська мова і література – профільний;

2)      Іноземна мова  – непрофільний;

3)      за вибором абітурієнта: Математика або Історія України - непрофільний.

На спеціальність «ФІЛОСОФІЯ»:

1)      Історія України - профільний;

2)      Українська мова і література - не профільний;

3)      за вибором абітурієнта: Математика або Іноземна мова.

 

Прийом на навчання осіб, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліікційний рівень молодшого спеціаліста для здобуття освітнього ступеню бакалавра (термін навчання 3 роки) здійснюється за такими спеціальностями : 014 Середня освіта. Історія; 032 Історія та археологія; 033 Філософія; 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.

 

Прийом до магістратури ("Історія", "Філософія", "Архівознавство", "Етнологія") здійснюється на базі освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр" або спеціаліст" за напрямом підготовки Історія" і "Філософія" та інших спеціальностей, здобутих в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького або іншому вищому навчальному закладі України.

 

Особливості вступної кампанії 2018 р.

 

Графік здачі ЗНО 2018 р.:

МАТЕМАТИКА

22 травня

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

 24 травня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

 6 червня

АНГЛІЙСЬКА МОВА / ГЕОГРАФІЯ

 1 червня / 8 червня

 1. Прийом заяв у вищі навчальні заклади на основі ЗНО відбуватиметься лише в електронній формі (крім вступників, які мають спеціальні права на участь у конкурсі, право на зарахування за квотами, а також тих, у кого є розбіжності в документі, що посвідчує особу та сертифікаті ЗНО).
 2. У 2018 році абітурієнти зможуть подавати 7 заяв на 4 спеціальності на місця державного та регіонального замовлення. При цьому кількість заяв на контракт обмежена не буде.
 3. Під час подання заяв абітурієнти зможутьвикористовувати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування з іноземних мов у 2018 році. Зокрема, на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
 4. Сільський коефіцієнт дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

 

Терміни прийому заяв і документів та зарахування на навчання

 

 • Реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження додатків документів про освіту триватиме з 2 липня до 18.00 години 25 липня.
 • Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Особи, які вступатимуть до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів зможуть подавати заяви до 20 липня; абітурієнти, які вступатимуть тільки на основі сертифікатівЗНО – до 26 липня.
 • Вступні іспити будуть проведені з 21 до 26 липня; співбесіди – з 21 до 23 липня включно.
 • Рейтинговий список вступників, із зазначенням рекомендованих до зарахування сформують та оприлюднять 1 серпня.
 • Вступники, які отримають рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 6 серпня
 • Зарахування вступників за державним або регіональним замовленням відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.

 

До уваги абітурієнтів, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра,

освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та бажають продовжити навчання

 

       Відповідно до «Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2018 році» та «Правил прийому до Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького у 2018 році» абітурієнти, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста та бажають продовжити навчання в університеті мають пройти співбесіду та скласти іспит з фаху. Перелік спеціальностей та вступних випробувань для прийому на навчання на перший курс (зі скороченим дворічним, (трирічним) терміном навчання) осіб, які здобули освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, для здобуття освітнього ступеню бакалавра  (термін навчання 3 роки):

 

014 Середня освіта. Історія  –  Фаховий іспит ( історія України), співбесіда *; 

 

032 Історія та археологія  –  Фаховий іспит ( історія України), співбесіда*;

 

291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії  – Фаховий іспит  (історія України+країнознавство), співбесіда*;

 

033 Філософія  –  Фаховий іспит (філософія), співбесіда*.

 

* програми співбесід розміщено на сайті Черкаського національного університету ім. Б.  Хмельницького.

 

Чекаємо!   Бажаємо успіху!

 

До уваги майбутнім магістрантам!

 

Відповідно до «Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2018 році» та «Правил прийому до Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького у 2018 році» для вступу на магістерські програми в університеті передбачено обов’язкове складання вступних випробувань у формі єдиного вступного іспиту з іноземної мови за такими спеціальностями  : 032 Історія та археологія  та  033 Філософія.

 

Для вступників до магістратури за вказаними спеціальностями, які вступають на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрям підготовки), передбачено додаткове вступне випробування у формі співбесіди з профпридатності (програми розміщено на сайті Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького).

 

Для вступу до магістратури за спеціальністю 014 Середня освіта. Історія вступники мають скласти в Університеті вступний іспит з іноземної мови та фахове вступне випробування. Ті, хто вступатимуть на основі ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня), здобутого за іншою спеціальністю (напрям підготовки), повинні скласти додаткове вступне випробування у формі співбесіди з профпридатності (програми розміщено на сайті Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького).

 

 Зареєструватися для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови можна буде з 14 травня до 5 червня 2018 року

 

Тестування з іноземної мови відбудеться 11 липня 2018 року

 

Чекаємо!   Бажаємо успіху!

 

Інформацію про умови вступу та навчання можна також отримати в дирекції навчально-наукового інституту  історії і філософії (телефон 8(0472) 35-52-37) за адресою: місто Черкаси, бульвар Шевченка 81, навчальний корпус № 1 (центральний), 5-й поверх, кабінети 508, 509. E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідільний секретар - Тітіка Олена Олександрівна (067 -77-68-787)

 

   
 

Підготовка фахівців історико-філософського профілю в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького має давні традиції, що сприяють розширенню традиційних спеціальностей спеціалізаціями, а саме: 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Практики, обміни

Освітньо-професійна підготовка фахівців передбачає навчальні, виробничі та навчально-ознайомчі практики в установах та організація як в Україні, так і закордоном (архівна, археологічна, музейна, педагогічна). На базі інституту створено міжнародну археологічну літню школу. Студенти мають можливість брати участь в програмах культурного обміну  магістерськими програмами в країнах Європи та СНД, слухати лекції професорів провідних університетів світу, що запрошуються керівництвом університету.

На базі ННІ функціонують археологічний кабінет-лабораторія, лабораторія з етнографії, філософський клуб, кіноклуб та музей Богдана Хмельницького, які слугують базою для студентських наукових гуртків, проблемних груп.

Дієве студентське самоврядування надихає роботу поетичної студії «Вірші з ароматом кави», туристичного гуртка, команди КВК та футбольної команди. Під час навчання студенти залучаються до гуманітарної програми «Мистецтво естетичного сприймання» в межах якої проводяться інтерактивні проекти, творчі зустрічі, перфоменси. За досягнення в громадській роботі студенти нагороджуються відзнаками, преміями, іменними стипендіями та туристичними поїздками.

Міжнародні партнери

ННІ має угоди про співпрацю з факультетом політології Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща); факультетом журналістики і міжнародних відносин Варшавського університету, з філологічно-історичним відділенням  університету Яна Длугаша та  Вищою лінгвістичною школою в Ченстохові та ін. Всі угоди передбачають можливість одержання  дипломів.  Інститут підтримує можливість навчальної мобільності студентів, в т.ч. і в формі одночасного навчання в ЧНУ ім. Б.Хмельницького та будь-якому університеті світу.

По закінченні магістеріуму, крім вступу в аспірантуру, студенти мають можливість чотирирічної підготовки в рамках докторських програм Опольського університету ( Ополе, Польща). В інституті створені умови для поглибленого вивчення іноземних мов за програмами, що адаптовані до вимог кожної спеціальності.

Багато років підряд студенти  підрозділу стають переможцями всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт з історії, археології, філософії, філології. Серед студентів ННІ багато призерів конкурсу Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA" та інших освітніх програм. До послуг молоді ресурси Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, в тому числі фонди електронних видань EBSCO, а також бібліотека Інституту дослідження української діаспори НаУОА, які включають значну кількість книжкових та періодичних видань.

Зміст навчальних програм, система організації начального процесу в університеті сприяє розвитку творчого мислення та комунікативних навичок у студентів, набуття ними здатності до автономного прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах, що є невід’ємною складовою фахових компетенцій сучасного випускника вишу.

МОЖЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 • учитель/викладач у загальноосвітньому, професійно-технічному та вищому навчальних закладах
 • фахівець археологічних експедицій (археолог)
 • фахівець, керівник музею
 • фахівець, керівник архіву
 • фахівець у системі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
 • фахівець із інформаційних технологій пов’язаних із соціологічними дослідженнями
 • працівник правоохоронних структур
 • консультант із суспільно-політичних питань в політичних партіях, міжнародних та громадських організаціях
 • журналіст, аналітик, редактор, контент-менеджер у регіональних і загальноукраїнських ЗМІ
 • працівник туристичних компаній, галерей, видавництв
 • фахівець у структурах із охорони та використання культурної спадщини
 • менеджер (управлінець) із соціальної та корпоративної відповідальності
 • експерт із соціальної відповідальності
 • менеджер з персоналу (HR – менеджер)
 • офіс-менеджер, організатор діловодства, копірайтер.

 

 

 

 

 

 Ти став на складний шлях навчання, і, щоб цей шлях був більш зрозумілим і менш тернистим, ми і склали цей путівник. Отже, щоб стати студентом Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, пам’ятай!

1. Зарахування до ЧНУ, як і до будь-якого іншого ВНЗ України, проводиться на підставі оригіналів документів про освіту (атестату та сертифікату ЗНО). Тому ти повинен визначитися із ВНЗ і спеціальністю, де ти мрієш навчатися, і надати оригінали документів до цього закладу. Не тримай оригінали документів удома – інакше вони так і залишаться в тебе. Повір, у минулі роки багато абітурієнтів втратили свій шанс вступити до бажаного вишу, навіть посідаючи прохідні місця в рейтингах, тільки через те, що вони вчасно не надали оригінали документів до приймальної комісії.

2. Регулярно стеж за своїм місцем в рейтингу – воно постійно змінюватиметься, як в кращий, так і в гірший для тебе бік. Найкраще стежити за своєю позицією на сайті нашого вузу http://www.cdu.edu.ua, оскільки дані рейтингів оновлюються в режимі реального часу. Не лякайся – ти можеш опинитися за прохідною межею в рейтингу, але пам’ятай, що й інші абітурієнти, як і ти, подали документи в кілька ВНЗ і на кілька спеціальностей, тому шанси вступити залишаються завжди.

3. Прізвища рекомендованих до зарахування і терміни надання документів будуть висвітлені на сайті та інформаційних стендах приймальної комісії. Тому, якщо ти знайшов своє прізвище у списку рекомендованих – мерщій вези оригінали документів до приймальної комісії ЧНУ. Останній день прийому оригіналів документів для навчання за кошти державного бюджету – 05 серпня.

4. Якщо ти вступаєш на навчання за контрактом, то підставою для зарахування, крім проходження за рейтингом та надання оригіналів документів, є укладання угоди та оплата, як мінімум, за І семестр навчання. Якщо тобі ще не виповнилося 18 років, хтось із батьків мусить укласти угоду за тебе.

5. Реквізити для оплати за навчання будуть розміщені на нашому сайті. За відсутності оплати твоє місце буде передано наступному за рейтингом абітурієнту.

6. Зарахування всіх абітурієнтів на умовах контрактного навчання, які виконали умови для вступу, відбудеться на конкурсній основі.

7. Поселення в гуртожитки буде відбуватися в адміністративному корпусі університету (бул. Шевченка 81, каб. 518).

Щасти тобі!

Навчально-науковий інститут історії і філософії (до вересня 2008 р. – історико-філософський факультет) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – добре знаний в Україні центр підготовки фахівців історичного та філософського профілів.  За 20 років існування інституту (факультету) в ньому здобули вищу освіту понад тисячу юнаків і дівчат з Черкаської, Київської, Кіровоградської, Полтавської та інших областей нашої держави.  У складі інституту 4 кафедри, на яких працює 12 докторів наук і понад 40 кандидатів наук. Діють аспірантури з історії та філософії, спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій за трьома спеціальностями.  До послуг студентів – навчальні аудиторії, комп’ютерний клас, мережа Internet, наукова бібліотека, спортивні зали та майданчики, профілакторій, облаштовані сучасні гуртожитки, кафе та їдальні. Випускники інституту (факультету) успішно трудяться не тільки на освітній та науковій ниві, а й на державній службі, в правоохоронних органах, архівах, музеях, історико-культурних заповідниках, засобах масової інформації, а також в банках, бізнесі та в інших сферах суспільного життя.  Близько 30 випускників захистили кандидатські та докторські дисертації і присвятили себе науково-педагогічній роботі. В університеті здійснюється навчання за програмою підготовки офіцерів запасу. Після закінчення навчання присвоюється первинне офіцерське звання.

Причини, чому варто навчатись саме в ЧНУ ім. Б. Хмельницького:

 • Здобувай освіту, якість якої підтверджена рейтингами та нагородами.
 • Навчайся під керівництвом висококваліфікованих викладачів та переконайся у практичній спрямованості процесу навчання.
 • Відчуй переваги сучасних технологій навчання та відвідуй лекції іноземних професорів.
 • Проходь стажування за кордоном.
 • Навчайся у комфортних умовах.
 • Насолоджуйся цікавим та насиченим студентським життям.
 • Одержуй документи про здобуту освіти європейського зразка.
 • Сплачуй фіксовану та помірну плату за навчання.
 • Продовжуй славетні традиції університету та приєднуйся до світової спільноти випускників.
 • Живи та навчайся у найкомфортнішому місті України.