Абітурієнту

У рамках волонтерської освітньої програми ННІ історії і філософії організував безкоштовні курси підготовки до ЗНО з історії України для учнів 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкас та Черкаської області.

Перший семестр, який розпочався 21.10.2017 р., триватиме до 9.12.2017 р.

Заняття щосуботи з 940 до 1230 (дві пари по 120 хв., між ними перерва 10 хв.) у корп. № 1, пов. 5, ауд. 518.

 

За додатковою інформацією звертайтеся:

м. Черкаси, б-р Шевченка, 81; корп. № 1; ауд. 508, 509.

(063)9454533 – Валерія Костянтинівна (координатор);

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 Шановні абітурієнти!

Зараз ви стоїте перед важливим і відповідальним кроком – гідним початком Вашого професійного шляху, здобуттям якісної вищої освіти, яка стане підґрунтям для подальших успіхів і перемог.

Обравши професію історика, філософа, політолога, вчителя – ви вирішили присвятити себе великій справі служіння людям. У сучасному динамічному світі інновацій історична освіта надає людині можливість не лише пізнати світ, але й розвинути власні аналітичні здібності, віднайти своє місце в динамічному вирі життя.

Ми – велика дружня родина, у якій навчання та наука поєднуються з численними можливостями особистого та професійного розвитку. У нелегкий для країни час йдемо уперед, знаходимо прогресивні методи навчання, дбаємо про обмін досвідом із авторитетними освітніми установами України та зарубіжжя. Вся наша команда – колектив Навчально-наукового інституту історії і філософії переконані, що інтелект та професіоналізм – це найцінніший скарб держави, її реальний золотий резерв.

Чекаємо вас у провідному вищому навчальному закладі європейського зразка. Впевнена, вже незабаром ви неодмінно станете студентами, а згодом поповните лави найкращих випускників нашого університету!

З повагою,

директор ННІ історії та філософії Наталія Земзюліна


НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ І ФІЛОСОФІЇ

 (до вересня 2008 року – історико-філософський факультет) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – добре знаний в Україні центр підготовки фахівців історичного та філософського профілів. За 20 років існування інституту (факультету) в ньому здобули вищу освіту близько двох тисяч юнаків і дівчат з Черкащини та інших областей України.

У складі інституту – 4 кафедри, на яких працює 12 докторів наук, професорів і понад 40 кандидатів наук. Діють аспірантури з історії та філософії, спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій. До послуг студентів – навчальні аудиторії, комп’ютерний клас, мережа Інтернет, наукова бібліотека, спортивні зали та майданчики, профілакторій, сучасні гуртожитки, кафе та їдальні.

Випускники інституту (факультету) успішно трудяться не тільки на освітній та науковій ниві, а й на державній службі, в правоохоронних органах, архівах, музеях, історико-культурних заповідниках, засобах масової інформації, а також працювати фахівцями посольств, місій та апарату відомств закордонних справ, візових центрів; консультувати представників центральних та місцевих органів державної влади з питань, пов’язаних зі сферою міжнародних відносин та зовнішньої політики.

В університеті запроваджено навчання за програмою підготовки офіцерів запасу з присвоєнням первинного офіцерського звання.

 

Інститут має музей Богдана Хмельницького, археологічний кабінет-лабораторію, кабінет етнографії, комп’ютерний клас з можливістю користуватися мережею Internet. Цілеспрямовано здійснюється придбання нових підручників та навчальних посібників, наукової та методичної літератури.

Колектив інституту історії і філософії докладає багато зусиль щодо удосконалення навчально-виховного процесу, розв’язання відповідальних завдань, які стоять сьогодні перед викладачами і студентами, усією освітою та наукою держави.

Характерною особливістю стала активна науково-дослідна робота викладачів кафедр та студентів. В рамках програми академічної мобільності, студенти  беруть участь у вітчизняних та зарубіжних наукових конференціях, симпозіумах, літніх школах. Мають можливість стажування та отримання подвійного диплому як в Україні так і в європейських вузах (програма Еразмус+). Викладачі інституту активно співпрацюють і обмінюються досвідом з провідними вченими Інститутів НАН України, вищих навчальних закладів Києва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Кіровограда, Луцька, Чернігова та багатьох інших міст України, науковцями країн СНД, Німеччини, Нідерландів, Польщі та інших зарубіжних країн.

 Вагомою складовою студентського життя є наукові та виробничі практики: археологічна, музейна, педагогічна, архівна.

Уже декілька років поспіль на базі ННІ історії і філософії активно діє туристичний гурток. Студенти інституту щорічно подорожують містами та цікавими місцями України, отримуючи нові враження та знання з історії нашої держави.

На базі ННІ історії і філософії активно діє поетична студія «Вірші з ароматом кави», яка розпочала свою діяльність у 2009 р. та об’єднала однодумців – студентів, які закохані в поезію і самі складають вірші та прозові твори.

Щорічно студенти ННІ історії та філософі приймають участь у творчих конкурсах у рамках всеуніверситетського конкурсу "Алло, ми шукаємо таланти". І незмінно радують глядачів запальними, цікавими, патріотичними і веселими шоу-програмами.

Студенти заснували та видають студентську історичну газету «СтудОК», присвячену актуальним питанням Редколегія намагається максимально сприяти тому, щоб ця газета гідно представляла елітність спеціальностей інституту і була гарною рекламою нашого інституту.

 

 

 

 "Чому я люблю ЧНУ"

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького відзначає ось як 95-річний ювілей. Багато це чи замало казати досить важко. У порівнянні із Харківським (відкритий у 1804 році), Київським відкритий у 1834 році), здавалось би наш – досить молодий юнак. Однак майже за ціле століття він зумів перетворитися із педагогічної школи та ІНО у флагман Шевченківського краю.

Університет не лише спрямовує свою діяльність на підготовку майбутніх спеціалістів, але й закладає та формує у студентів сталі традиції. Зокрема, проводячи в своїх стінах тематичні заходи, святкові концерти тощо. Він надає всебічний розвиток своїм вихованцям, допомагаючи усім охочим віднаходити та розвивати таланти…а це так важливо.

Недарма наші студенти призери, лауреати регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, олімпіад, турнірів. Ти бажаєш танцювати – йди у «Черкащанку», хочеш співати – тебе люб’язно зустрінуть у «Живій музиці», мрієш про спорт – іди до «Богдана».

Та не лише цим багаті наші надбання. На науковій ниві при кафедрах та навчально-наукових інститутах університету сформувалося багато наукових студентських товариств, працює телестудія, дослідні лабораторії і навіть…є телескоп для романтиків, що вивчають небесні зірки.

Беручи участь у багатьох конкурсах, турнірах я відчуваю підтримку наукових керівників, які із повагою та натхненням беруться допомагати у підготовці наукових робіт. І це прекрасно…працюючи в архівних установах, наукових бібліотеках усієї України в руках ти тримаєш сторінки історії твого народу…а як це важливо для історика…!

Не обов’язково навчатися на філолога або педагога для того, щоб приймати участь та займати призові місця зі спеціалізованих конкурсів…і я тому яскравий приклад. Лише за підтримки друзів, керівників та свого натхнення можна долати гори. Не залишається це осторонь і адміністрації університету. Зокрема, приємною несподіванкою стала традиція нагороджувати «Відзнакою ректора» активних та ініціативних студентів і викладачів.

Звичайно, 95 років це замало для великої історії, однак вже не одне покоління вийшло із стін цього навчального закладу, які успішно працювали і працюють за омріяними спеціальностями, даруючи людям тепло. Цю традицію підтримаємо і ми, покоління студентів, які ось вже скоро вийдуть із стін рідної alma mater немов пташенята із гнізда через все життя….через все життя пронесемо чарівну мить студентства.

Кронгауз Владислав, випускник ННІ історії і філософії

Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ І ФІЛОСОФІЇ

Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить набір на денну, заочну форми навчання за такими напрямами підготовки:

СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІСТОРІЯ) – (освітній ступінь «бакалавр», «магістр»);

ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ – (освітній ступінь «бакалавр», «магістр»)

МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ – (освітній ступінь «бакалавр»)

ФІЛОСОФІЯ – (освітній ступінь «бакалавр», «магістр»);

на перший курс проводиться за сумою балів, зазначених у сертифікатах з трьох предметів:

На спеціальність «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІСТОРІЯ)»; «ІСТОРІЯ ТА АРХЕОЛОГІЯ; «МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ, СУСПІЛЬНІ КОМУНІКАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ СТУДІЇ»:

1)      Історія України –  профільний;

2)      Українська мова і література – непрофільний;

3)      за вибором абітурієнта: Географія або Іноземна мова - непрофільний.

На спеціальність «ФІЛОСОФІЯ»:

1)      Історія України - профільний;

2)      Українська мова і література - не профільний;

3)      за вибором абітурієнта: Географія або Іноземна мова.

При рівній кількості балів, переважне право на зарахування надається абітурієнтам, які мають вищий бал з профільних предметів.

Кількість балів з непрофільних предметів має бути не нижчою 124. Як виняток до участі у конкурсному відборі можуть допускатися вступники, які мають сертифікат з кількістю балів з одного непрофільного предмета нижче 124, за умови якщо кількість балів з профільного предмета становить не нижче 170 балів.

Прийом до магістратури ("Історія", "Філософія", "Архівознавство", "Етнологія") здійснюється на базі освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр" або спеціаліст" за напрямом підготовки Історія" і "Філософія", здобутих в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького або іншому вищому навчальному закладі України.

Прийом документів та сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання згідно правил прийому проводиться з 1 по 31 липня. Конкурс сертифікатів та зарахування на місця державного замовлення – з 1 до 10 серпня.

Конкурс вступників на навчання за контрактом проводиться після зарахування на місця державного замовлення до 25 серпня.

   
 

Підготовка фахівців історико-філософського профілю в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького має давні традиції, що сприяють розширенню традиційних спеціальностей спеціалізаціями, а саме: 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Практики, обміни

Освітньо-професійна підготовка фахівців передбачає навчальні, виробничі та навчально-ознайомчі практики в установах та організація як в Україні, так і закордоном (архівна, археологічна, музейна, педагогічна). На базі інституту створено міжнародну археологічну літню школу. Студенти мають можливість брати участь в програмах культурного обміну  магістерськими програмами в країнах Європи та СНД, слухати лекції професорів провідних університетів світу, що запрошуються керівництвом університету.

На базі ННІ функціонують археологічний кабінет-лабораторія, лабораторія з етнографії, філософський клуб, кіноклуб та музей Богдана Хмельницького, які слугують базою для студентських наукових гуртків, проблемних груп.

Дієве студентське самоврядування надихає роботу поетичної студії «Вірші з ароматом кави», туристичного гуртка, команди КВК та футбольної команди. Під час навчання студенти залучаються до гуманітарної програми «Мистецтво естетичного сприймання» в межах якої проводяться інтерактивні проекти, творчі зустрічі, перфоменси. За досягнення в громадській роботі студенти нагороджуються відзнаками, преміями, іменними стипендіями та туристичними поїздками.

Міжнародні партнери

ННІ має угоди про співпрацю з факультетом політології Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща); факультетом журналістики і міжнародних відносин Варшавського університету, з філологічно-історичним відділенням  університету Яна Длугаша та  Вищою лінгвістичною школою в Ченстохові та ін. Всі угоди передбачають можливість одержання  дипломів.  Інститут підтримує можливість навчальної мобільності студентів, в т.ч. і в формі одночасного навчання в ЧНУ ім. Б.Хмельницького та будь-якому університеті світу.

По закінченні магістеріуму, крім вступу в аспірантуру, студенти мають можливість чотирирічної підготовки в рамках докторських програм Опольського університету ( Ополе, Польща). В інституті створені умови для поглибленого вивчення іноземних мов за програмами, що адаптовані до вимог кожної спеціальності.

Багато років підряд студенти  підрозділу стають переможцями всеукраїнських олімпіад та конкурсів наукових робіт з історії, археології, філософії, філології. Серед студентів ННІ багато призерів конкурсу Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука "Завтра.UA" та інших освітніх програм. До послуг молоді ресурси Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича, в тому числі фонди електронних видань EBSCO, а також бібліотека Інституту дослідження української діаспори НаУОА, які включають значну кількість книжкових та періодичних видань.

Зміст навчальних програм, система організації начального процесу в університеті сприяє розвитку творчого мислення та комунікативних навичок у студентів, набуття ними здатності до автономного прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах, що є невід’ємною складовою фахових компетенцій сучасного випускника вишу.

МОЖЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 • учитель/викладач у загальноосвітньому, професійно-технічному та вищому навчальних закладах
 • фахівець археологічних експедицій (археолог)
 • фахівець, керівник музею
 • фахівець, керівник архіву
 • фахівець у системі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування
 • фахівець із інформаційних технологій пов’язаних із соціологічними дослідженнями
 • працівник правоохоронних структур
 • консультант із суспільно-політичних питань в політичних партіях, міжнародних та громадських організаціях
 • журналіст, аналітик, редактор, контент-менеджер у регіональних і загальноукраїнських ЗМІ
 • працівник туристичних компаній, галерей, видавництв
 • фахівець у структурах із охорони та використання культурної спадщини
 • менеджер (управлінець) із соціальної та корпоративної відповідальності
 • експерт із соціальної відповідальності
 • менеджер з персоналу (HR – менеджер)
 • офіс-менеджер, організатор діловодства, копірайтер.

До приймальної комісії абітурієнти особисто подають:

 1. Заяву про вступ до університету.
 2. Атестат про повну загальну середню освіту (або диплом молодшого спеціаліста) і додаток до нього (оригінал або завірену копію).
 3. 6 фотокарток розміром 3 х 4 см.
 4. Сертифікат Українського центру оцінювання якості знань (оригінал або завірені копії).
 5. Паспорт громадянина України (приписне свідоцтво або свідоцтво про народження - для осіб, які за віком не мають паспорта. чи інший документ. який засвідчує особу і громадянство).

При необхідності копію документа про освіту засвідчує приймальна комісія, сертифіката Українського центру оцінювання якості знань та інших документів. Документи подаються за адресою: Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (м. Черкаси, бульвар Шевченка 79, корпус № 3), приймальна комісія. Телефон для довідок: 8(0472) 45-12-53. Проїзд до зупинки "Університет" з центрального автовокзалу автобусами № 26 та № 6, із залізничного вокзалу – автобусом № 26.

   За консультаціями щодо вступу можна звертатися до Інформаційного центру приймальної комісії за адресою: бульвар Шевченка 79, корпус № 3 (чотирьохповерховий), перший поверх, кімната 137. Інформацію про умови вступу та навчання можна також отримати в дирекції навчально-наукового інституту історії і філософії (телефон 8(0472) 35-52-37) за адресою: місто Черкаси, бульвар Шевченка 81, навчальний корпус № 1 (центральний), 5-й поверх, кабінети 508, 509. E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідільний секретар - Тітіка Олена Олександрівна (067 -77-68-787)

 

 Ти став на складний шлях навчання, і, щоб цей шлях був більш зрозумілим і менш тернистим, ми і склали цей путівник. Отже, щоб стати студентом Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, пам’ятай!

1. Зарахування до ЧНУ, як і до будь-якого іншого ВНЗ України, проводиться на підставі оригіналів документів про освіту (атестату та сертифікату ЗНО). Тому ти повинен визначитися із ВНЗ і спеціальністю, де ти мрієш навчатися, і надати оригінали документів до цього закладу. Не тримай оригінали документів удома – інакше вони так і залишаться в тебе. Повір, у минулі роки багато абітурієнтів втратили свій шанс вступити до бажаного вишу, навіть посідаючи прохідні місця в рейтингах, тільки через те, що вони вчасно не надали оригінали документів до приймальної комісії.

2. Регулярно стеж за своїм місцем в рейтингу – воно постійно змінюватиметься, як в кращий, так і в гірший для тебе бік. Найкраще стежити за своєю позицією на сайті нашого вузуhttp://www.cdu.edu.ua, оскільки дані рейтингів оновлюються в режимі реального часу. Не лякайся – ти можеш опинитися за прохідною межею в рейтингу, але пам’ятай, що й інші абітурієнти, як і ти, подали документи в кілька ВНЗ і на кілька спеціальностей, тому шанси вступити залишаються завжди.

3. Прізвища рекомендованих до зарахування і терміни надання документів будуть висвітлені на сайті та інформаційних стендах приймальної комісії. Тому, якщо ти знайшов своє прізвище у списку рекомендованих – мерщій вези оригінали документів до приймальної комісії ЧНУ. Останній день прийому оригіналів документів для навчання за кошти державного бюджету – 05 серпня.

4. Якщо ти вступаєш на навчання за контрактом, то підставою для зарахування, крім проходження за рейтингом та надання оригіналів документів, є укладання угоди та оплата, як мінімум, за І семестр навчання. Угоду можна буде скласти до 10 серпня 2017 р. за адресою приймальної комісії. Якщо тобі ще не виповнилося 18 років, хтось із батьків мусить укласти угоду за тебе.

5. Реквізити для оплати за навчання будуть розміщені на нашому сайті. Оплатити необхідно до 14 серпня. За відсутності оплати твоє місце буде передано наступному за рейтингом абітурієнту.

6. Зарахування всіх абітурієнтів на умовах контрактного навчання, які виконали умови для вступу, відбудеться 15 серпня 2017 р. на конкурсній основі.

7. Поселення в гуртожитки буде відбуватися в адміністративному корпусі університету (бул. Шевченка 81, каб. 518) з 17 серпня.

Щасти тобі!

Навчально-науковий інститут історії і філософії (до вересня 2008 р. – історико-філософський факультет) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – добре знаний в Україні центр підготовки фахівців історичного та філософського профілів.  За 20 років існування інституту (факультету) в ньому здобули вищу освіту понад тисячу юнаків і дівчат з Черкаської, Київської, Кіровоградської, Полтавської та інших областей нашої держави.  У складі інституту 4 кафедри, на яких працює 12 докторів наук і понад 40 кандидатів наук. Діють аспірантури з історії та філософії, спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій за трьома спеціальностями.  До послуг студентів – навчальні аудиторії, комп’ютерний клас, мережа Internet, наукова бібліотека, спортивні зали та майданчики, профілакторій, облаштовані сучасні гуртожитки, кафе та їдальні. Випускники інституту (факультету) успішно трудяться не тільки на освітній та науковій ниві, а й на державній службі, в правоохоронних органах, архівах, музеях, історико-культурних заповідниках, засобах масової інформації, а також в банках, бізнесі та в інших сферах суспільного життя.  Близько 30 випускників захистили кандидатські та докторські дисертації і присвятили себе науково-педагогічній роботі. В університеті здійснюється навчання за програмою підготовки офіцерів запасу. Після закінчення навчання присвоюється первинне офіцерське звання.

Причини, чому варто навчатись саме в ЧНУ ім. Б. Хмельницького:

 • Здобувай освіту, якість якої підтверджена рейтингами та нагородами.
 • Навчайся під керівництвом висококваліфікованих викладачів та переконайся у практичній спрямованості процесу навчання.
 • Відчуй переваги сучасних технологій навчання та відвідуй лекції іноземних професорів.
 • Проходь стажування за кордоном.
 • Навчайся у комфортних умовах.
 • Насолоджуйся цікавим та насиченим студентським життям.
 • Одержуй документи про здобуту освіти європейського зразка.
 • Сплачуй фіксовану та помірну плату за навчання.
 • Продовжуй славетні традиції університету та приєднуйся до світової спільноти випускників.
 • Живи та навчайся у найкомфортнішому місті України.