Hовини

 

Вітаємо з ювілеєм

професора кафедри історії України

БОЄЧКА Владислава Федоровича

Нехай ця дата ознаменується радістю і новим натхненням, нехай цей вік принесе гармонію душі і спокій серця.  

Бажаємо отримувати від життя море захоплення і позитивних емоцій. Міцного здоров’я, приємного оточення, радості і приголомшливих подій! Нехай довгоочікувані мрії здійсняться і зроблять вас найщасливішою людиною! Благополуччя в домі, мирного неба і щастя навколо!

У рамках співпраці Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Громадської спілки «Громадські Ініціативи України», Сергій Пасічник представив і презентував Інституту комплект української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії».

Гра була розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights», а перекладена для польських та українських організацій та навчальних закладів  Фондом «Освіта для демократії» та ГС «Громадські ініціативи України», за фінансової підтримки Посольства США у Варшаві. 

Студенти третього і четвертого курсів ННІ взяли участь у дискусії-грі, сенс якої полягає в тому, що потрібно створити своєрідний «пиріг, або Cake англійською» демократичної держави. Учасники поділилися на групи-команди, кожна з яких спочатку зібрала інгредієнти, що притаманні демократичній державі, з притаманним їй державним управлінням і національною ідентичністю. Потім додали елементи демократії, розміщуючи їх в хронологічному порядку, який обговорювався та обґрунтовувався кожною групою. І на кінець, в грі пропонуються «погані інгредієнти», які заважають існуванню демократичної системи. Учасники спробували виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами.

Детальніше:Студенти ННІ взяли участь у дискусії-грі «Democracy Cake – Рецепт демократії»

Україна надзвичайно багата на археологічні пам'ятки, причому частина з них є унікальними об'єктами світового значення. Але доводиться констатувати, що їх репрезентація та популяризація знаходиться на доволі низькому рівні та зазвичай обмежується експонуванням деяких матеріалів з археологічного комплексу на музейних вітринах. Особливо актуалізувалося питання необхідності музеєфікації археологічних об'єктів цьогоріч - після розкопок так званого «Українського Стоунхенджу» (кургану у с. Новоолександрівка). 

На превеликий жаль, археологічні пам'ятки в межах нашого міста, незважаючи на їх інформаційний та туристичний потенціал, нещадно зникають під новобудовами.

Тому пропоную оглянути європейський досвід музеєфікації археологічних об'єктів, які були виявлені в районах великого будівництва на прикладі дольменів Коромінас (Естепона, Іспанія). 

Детальніше:Музеєфікація археологічних об'єктів: європейський досвід

Студенти та викладачі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії 08 вересня 2021 року взяли участь у черговій зустрічі «Кіно та культурна дипломатія» у межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія». Проєкт здійснюється за підтримки Федерального міністерства закордонних справ на основі рішення Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина через Фонд Ганса Зайделя в Україні. Організатором є Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин та Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.  Інформаційним партнером – Дирекція «Медіацентр» Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв». Науковим партнером – Інститут історії України НАН України.

Координаторка заходу: Ірина Матяш – Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, докторка історичних наук, професорка, провідна наукова співробітниця відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, кураторка проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі».

Детальніше:Відбулася зустріч «Кіно та культурна дипломатія»

Багатогранність. Саме таке означення вповні характеризує постать нашого сучасника – Анатолія Юзефовича Чабана. Відомий в Україні вчений і освітянин, краєзнавець, громадсько-політичний діяч, дипломат, кавалер високих нагород, лауреат престижних премій, професор нашого університету.

А ще знаний будівничий духовної сфери Шевченкового краю, великий життєлюб. У дев’ятий вересневий день він зустрічає перше 75-річчя від дня свого народження.

Детальніше:Вітаємо з ювілеєм Анатолія Юзефовича Чабана!

9 вересня об 11.20 в ауд. 420 за ініціативи норвезької організації «Rafto Foundation for Human Rights», Фонду «Освіта для демократії» та  Громадської спілки «Громадські Ініціативи України» відбудеться дискусія-гра «Democracy Cake – Рецепт демократії». Запрошуються всі охочі.

 У дружньому до учасників форматі поговоримо про те, що таке демократія, які її найважливіші інгредієнти? Як зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами? У сучасному світі, в контексті викликів, перед якими ми стоїмо, актуальність цих питань постійно зростає.

8 вересня 2021 року об 11.00 розпочнеться захід «Кіно та культурна дипломатія» у межах проєкту «Європейські цінності та культурна дипломатія».

Серед учасників представники МЗС України, представники дипломатичних установ; Посольство України в Грузії; Посольство України в Молдові;  експерти з дипломатичних відносин та культурної дипломатії;  студенти та викладачі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки Національного університету «Острозька академія»;  студенти та викладачі Інституту міжнародних відносин та історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка;  факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка;  Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»; Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова; Київського державного університету імені Бориса Грінченка; ННІ МВІФ Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького; Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Сухумського державного університету (Тбілісі, Грузія); Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Батумі, Грузія); факультету міжнародних відносин, політичних та адміністративних наук Державного університету Молдови; факультету міжнародних відносин Міжнародного незалежного університету Молдови.

Детальніше:Кіно та культурна дипломатія