Hовини

 

Навчально-науковий інститут історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького запрошує абітурієнтів на навчання. У складі інституту – 4 кафедри, на яких працює 12 докторів наук, професорів і понад 40 кандидатів наук. 

Випускники інституту (факультету) мають можливість працювати не тільки на освітній та науковій ниві, а й на державній службі, в правоохоронних органах, архівах, музеях, історико-культурних заповідниках, засобах масової інформації, а також працювати фахівцями посольств, місій та апарату відомств закордонних справ, візових центрів; консультувати представників центральних та місцевих органів державної влади з питань, пов’язаних зі сферою міжнародних відносин та зовнішньої політики.

Характерною особливістю інституту є активна науково-дослідна робота викладачів кафедр та студентів. У рамках програми академічної мобільності, студенти  беруть участь у вітчизняних та зарубіжних наукових конференціях, симпозіумах, літніх школах. Мають можливість стажування та отримання подвійного диплому як в Україні, так і в європейських вузах (програма Еразмус+). 

Детальніше: Запрошуємо вступити до інституту історії й філософії

Студенти ІІ курсу ННІ історії і філософії спеціальності "Історія та археологія" завершили двотижневу археологічну практику, яка стартувала 2 липня 2018 р. 

Експедиція локалізувалася у селі Івківці, на Чигиринщині, де археологи досліджують поховання, датоване І-ІІ століттям нової ери. 

Розкопуючи пам’ятку пізньої зарубинецької групи науковці знайшли рідкісну фібулу та фрагменти невідомого їм металу. Зі слів керівника експедиції Юрія Башкатова пам`ятки І-ІІ століття нашої ери для Черкащини – рідкість. В Івківцях їх виявили кілька. В цих місцях уже знайшли уламки кераміки, людські рештки і залишки імовірно господарської споруди. Цьогоріч археологи продовжили розкопки і сподіваються знайти могильник та поселення І-ІІ століття нашої ери.

Детальніше: Студенти ІІ курсу завершили археологічну практику у Холодному яру

Дорогі випускники!

Вітаємо вас із успішним завершенням навчання та отриманням дипломів бакалаврів!

Ви здобули не лише професійні знання, але й зросли як особистості. Ви - наша інтелектуальна еліта, духовне поле нашої нації, люди високої культури і творчої наснаги! Сприяйте подальшому розвитку вашого інтелекту, адже від вас залежить майбутнє нашої України!

Сподіваємося, що час, який був  проведений вами в стінах нашого університету, назавжди буде закарбований в ваших серцях, а ті знання, які ви здобули, будуть освітлювати ваш життєвий та професійний шлях, сприяючи пізнанню нових горизонтів, допоможуть досягти задуманих цілей!

Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!

Детальніше: Вітаємо випускників-бакалаврів 2018!

Щиро вітаємо Вас із визначним святом – Днем Конституції України! Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім'я процвітання нашої незалежної Батьківщини. Від усієї душі зичимо Вам міцного здоров'я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України!

ННІ історії і філософії

 

Приймальна комісія ННІ історії і філософії розпочинає роботу 2 липня 2018 р.

Абітурієнти ОКР "бакалавр" та "магістр" можуть отримати необхідну інформацію та консультації за адресою: м. Черкаси, б-р Шевченка, 81, корпус № 1 , аудиторія 518.

Відповідальний секретар: Тітіка Олена Олександрівна.

 

Розклад роботи приймальної комісії:

Детальніше: До уваги абітурієнтів

 

15 червня о 12.00 

відбудеться настановча конференція з археологічної практики

ауд. 518

Явка студентів 1-А, 1-Б та 2-Б обов'язкова!

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Коліївщина 1768–1769 років. Козацько-гайдамацьке повстання на Правобережній Україні: історичні реалії та національна пам’ять». Ініціювали захід науковці ННІ історії і філософії.

Участь у конференції взяли представники Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України, Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя, Черкаського крайового товариства українського козацтва.

Відкрив засідання доктор історичних наук, професор, проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Б. Хмельницького Сергій Корновенко, який відзначив, що тема дослідження Коліївщини має непересічне значення в історії України: «Приємно, що участь у заході взяли не тільки історики, краєзнавці, а й літературознавці, адже сьогодні ми говоримо про конструктивний діалог як між істориками, так і між фахівцями з різних галузей. На мою думку, ми маємо дивитися на явище Коліївщини з точки зору українізму та академічності. Також нам варто створювати адекватну модель тогочасних подій, яка буде відповідати дійсності».

Детальніше: На Всеукраїнській науковій конференції обговорили добу Коліївщини