Hовини

Студентка 1-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», Дарія Гончаренко - стала переможницею IX-го Міжнародного міждисциплінарного Конкурсу наукових та мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко, у номінації «Кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів та молодих науковців». Організаторами є Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору за сприяння Holodomor Research and Education Centre при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.

Дарія представила науково-дослідну роботу (інтерактивно-графічну оповідь) «Родинний передзвін: сплетіння доль», яка створена на основі опитування рідних та метричних книг ЦДІАК (Центральний державний історичний архів України, м.Київ). Дослідження представлене у форматі малюнків, створених за допомогою графіки.

Детальніше:Вітаємо Дарію Гончаренко з перемогою у міжнародному конкурсі наукових та мистецьких робіт!

 

Мистецький захід «Додому на Різдво» відбудеться 25 грудня 2024 року у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Під час святкового дійства творчі колективи університету за участю студентів усіх інститутів і факультетів представлять різдвяну програму. Розпочнеться захід з новорічного привітання ректора Олександра Черевка та голови профкому Ігоря Погрібного.

Детальніше: ЧНУ запрошує на мистецький захід «Додому на Різдво»

Студенти-політологи ЧНУ на запрошення черкаського осередку Солідарна Молодь Черкащини провели практичне заняття в Черкаській обласній державній адміністрації.

Зокрема вони відвідали засідання Черкаської обласної ради, під час якого студенти мали змогу побачити практичну реалізацію різноманітних політичних технологій та прийомів, що використовуються для досягнення своїх цілей.

У хитросплетіннях політичного процесу студентам допомагали розбиратися: перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко, голова фракції ЄС у Черкаській обласній раді Віталій Коваль.

Детальніше:Студенти-політологи відвідали засідання Черкаської обласної ради

В Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького до Дня працівника дипломатичної служби України відбулась зустріч з Надзвичайним  і Повноважним Послом України в Ірландії  Ларисою  Герасько. Такі заходи вже стали традиційними в грудні і проходять в форматі  відкритої бесіди дипломатів зі студентами, аспірантами, викладачами університету. Цього року, окрім академічної спільноти Черкаського національного до зустрічі долучилися партнери (Луцький інститут розвитку людини Університету «Україна», «Національний університет біоресурсів і природокористування України») і стейкхолдери  (Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, ГО «Київська школа дипломатичних мистецтв», ГО «Академія стратегічних досліджень») за спеціальністю 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації, регіональні студії.

Детальніше:Відбулась зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ірландії Ларисою Герасько

Центр дослідження росії за організаційного сприяння Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» запрошує вас узяти участь у круглому столі на тему: «“Хорошие русские” — хто вони? (феномен “хороших русских” у гібридній війні московії проти України і Заходу)». Подія відбудеться 19 грудня 2024 року об 11:00 у Медіацентрі ДП «ГДІП» за адресою: м. Київ, вул. Пирогова, 6-А. Захід матиме комбінований формат: онлайн та офлайн.

Модеруватиме подію Володимир ОГРИЗКО, Міністр закордонних справ України (2007–2009 рр.), Надзвичайний і Повноважний Посол, керівник Центру дослідження росії.

Детальніше:Запрошуємо до участі у круглому столі на тему: «“Хорошие русские” — хто вони? (феномен “хороших...

13 грудня 2024 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, на базі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії відбулася міжнародна студентська наукова дискусія, яка стала продовженням наукової конференції «Помаранчева революція та Революція Гідності як ключові події сучасного українського державотворення» (19.11.2024р.).

Захід організували члени Студентського наукового товариства ННІ міжнародних відносин історії та філософії ЧНУ, секція історії Східної Європи Студентського наукового товариства Варшавського університету та Студентське наукове коло «Вернигора» Ягеллонського університету. До дебатів долучилися також українські студенти-стажисти Поморського університету в Слупську.

Робочими мовами зустрічі були українська, польська та англійська. Приємно відзначити, що українські і польські доповідачі активно використовували англійську, щоби заощадити час, відведений на переклади  виступів (перекладач - проф. Ольга Морозова) та збільшити часовий простір для дискусії.  

Детальніше:Відбулася міжнародна студентська наукова дискусія, присвячена Помаранчевій революції та Революції...

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася презентація книги «Чому тато не вдома?» магістрантки психологічного факультету Аліни Отземко, чоловік якої, Василь Отземко, загинув на війні.

Модерувала захід докторка психологічних наук, професорка, завідувачка кафедри психології Юлія Чистовська. Вона керує магістерською кваліфікаційною роботою Аліни Отземко, в межах якої й створено видання.

— Аліною Отземко вперше під час повномасштабної війни  в межах кваліфікаційної роботи створено книгу для психосоціальної підтримки дітей, батьки яких боронять терени нашої держави. Знання та досвід, який отримала Аліна під час навчання дав можливість їй проаналізувати важливі складники для сприйняття проблем війни та втрати рідних дітьми, — наголосила Юлія Чистовська.

Детальніше:«Чому тато не вдома?»: у ЧНУ презентували унікальну книгу для психологічної підтримки дітей...

17 грудня о 14.00 на базі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбудеться зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ірландії Ларисою Герасько на тему: «Ірландія: околиця чи Силіконова долина Європи» (з нагоди Дня працівників дипломатичної служби України).

Щоб приєднатися до відеозустрічі, натисніть це посилання:
https://meet.google.com/gfm-wvcf-mfc

Детальніше:Запрошуємо на зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Ірландії Ларисою Герасько

11 грудня 2024 р. відбулася онлайн-зустріч професорсько-викладацького складу ННІ МВІФ із учнями 10-х та 11-х класів КЗ «Канівський академічний ліцей «Гармонія» Черкаської обласної ради». Її було спільно ініційовано, організовано й проведено дирекцією підрозділу та керівниками (учителями) канівського закладу – Іриною Ткаченко й Іриною Ситник.

Незважаючи на повітряну тривогу, жорсткий графік відключення електроенергії, професор кафедри історії України, директор Науково-освітнього центру Українського козацтва Юрій Присяжнюк встиг прочитати для канівської аудиторії лекцію про українське козацтво. У своєму виступі він поєднав кілька концептуальних підходів до тлумачення цього унікального світового явища, роз’яснив особливості наукової та дидактичної інтерпретації феномена. До всього, критично оцінив усталені (стереотипні) погляди на козацтво, як на щось «однозначно минуле».

Детальніше:Відбулася онлайн-зустріч професорсько-викладацького складу ННІ МВІФ із учнями 10-х та 11-х класів

Делегація кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ННІ міжнародних відносин історії і філософії Черкаського національного університету, в складі професорок Наталки Земзюліної та Ольги Морозової відвідали Поморський університет з робочим візитом.

Між Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького та Поморським університетом в Слупську (http://153.19.161.77/kontakt.php)  діє угода про співпрацю, за якою здійснюється академічне стажування студентів та викладачів, реалізується програма подвійного диплому.

Детальніше:Міжнародна співпраця кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ННІ міжнародних відносин...