Hовини

Завершальним заходом тижня Республіки Польща в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького (з 11 квітня 2024 року) 18 квітня стала урочиста академія «Питання українсько-польської співпраці в контексті війни Росії проти України».

Модератор заходу — кандидатка історичних наук, завідувачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доцентка Вікторія Кірєєва.

Активну участь у дискусії взяли з української сторони науково-педагогічні працівники та студенти навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії та навчально-наукового інституту іноземних мов. З польської сторони науково-педагогічні працівники та студенти Варшавського університету (Uniwersytet Warszawski) та Поморського університету в Слупську (Польща).

Детальніше: Студентський відеоміст Черкаси – Варшава – Слупськ розглянув безпекову стратегію

За ініціативи Ольги Морозової, докторки історичних наук, професорки кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, запрошеної дослідниці кафедри архівістики, дидактики та історії історіографії Варшавського університету на базі навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії відбулася чергова урочиста академія на тему: «Євроінтеграційний та безпековий поступ Польщі та України».

Захід провели у межах тижня Республіки Польща в ЧНУ ім. Б. Хмельницького, який триває з 11 квітня.

Модерувала докторка історичних наук, директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталка Земзюліна.

Детальніше: Євроінтеграційний і безпековий поступ Польщі та України розглянули на конференції

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулося пленарне засідання XXXV наукової сесії осередку НТШ в Черкасах, присвячене 210-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

— Наукове товариство імені Тараса Шевченка – важлива наукова громадська інституція, яка існує вже понад 150 років. Це перша українська академія наук. Унікальність цього товариства полягає в тому, що в ньому співпрацюють не тільки поважні науковці, але молоді дослідники. Саме тому ми прагнемо залучати студентів до нашої діяльності, — наголосив голова осередку НТШ у Черкасах Віталій Масненко.

Детальніше:У ЧНУ відбулося пленарне засідання наукової сесії осередку НТШ у Черкасах

У межах тижня Республіки Польща в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького пройшла урочиста академія «в історичній перспективі». Захід відбувся на базі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

Директорка навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професорка Наталка Земзюліна представила гостей. Вона зазначила, що упродовж трьох днів польські та українські історики, громадські діячі обговорюють співпрацю між Україною та Польщею, історію міжособистісних відносин їхніх народів, а також євроінтеграційний та безпековий поступ країн. Захід відбувався у змішаному форматі, учасники з Польщі доєднувалися онлайн.

Детальніше:Українсько-польським відносинам присвятили міжнародну конференцію

Оголошуємо новий збір! Для підрозділу Сил спеціальних операцій, де служать п’ять випускників Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, потрібен автомобіль. 

Для забезпечення потреб загону, покращення його спроможностей у діяльності, пов'язаній зі здійсненням оборонних заходів нашої країни, військовим необхідне авто. Тому наші захисники звернулися до колективу університету: працівників, викладачів та студентів — допомогти зібрати кошти на цю справу.

Детальніше:Увага! Збір на авто для військових

проєкт "Образ думки"

Лабіринти

«Шукайте, щоб шукати, а не щоб знайти»

Борхес

Лабіринт – один з найцікавіших та найзагадковіших феноменів в історії культури і цивілізації. Аурою таємничості оповита історія його походження. На рівні метафори лабіринт – це щось заплутане, власне, процес блукання, з яким пов'язані уявлення про глухі кути, пошуки виходу, вибір шляху, рух до центру, повернення. В екзистенційному аспекті лабіринт є простором переходу і трансформації Душі.

Очевидним є символічний і сакральний характер лабіринту, образ якого присутній у візуальних системах давніх культур та у сучасних екзистенційних метафорах, зокрема у мистецькій творчості. Тією або іншою мірою творчість сучасного художника звернена до структури світу як лабіринту, що невпинно ускладнюється, стає гіперреалістичним, фрактальним, багатовимірним.

Детальніше:Триває проєкт “Образ думки”

Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  12 квітня 2024 відбулася п'ята лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей "Філософія hic-nunc- sic:  візія в часі і просторі культури".

Тема п'ятої лекції: "Ф. Ніцше та М. Гайдеггер як прекурсори соціально-культурної хімії ХХ-ХХІ ст. Феномен постправди та сучасні ідеології."

Було проблематизовано наступні питання:

1.  Рання творчість Ф. Ніцше: концепції «Вічного повернення», «Аполонійського-Діонісійського» та культурна есхатологія.

2.  Пізня творчість: Імморалізм, надлюдина, ідеологія. Радикальні тлумачення. Стилістика дискурсу.

3.  Ф. Ніцше: персональний міф та рецепція в  масовій та елітарній культурах. Ніцше в коханні та мистецтві.

4.  М. Гайдеггер: буття, час, екзистенціали існування. Стилістика дискурсу.

5.  Пізня творчість: гуманізм, техніка, річ. Стилістика та граматика дискурсу.

6.  Рецепція Гайдеггера сучасною філософією та ідеологічні інваріанти гайдеггеріанства. «Чорні зошити» (1-13, 1931-1941). Гайдеггер та Ганна Арендт.

Детальніше:Відбулася чергова лекція Павла Кретова в межах другого циклу філософських зустрічей

12 квітня відбудеться черговий захід із циклу "Жінка в дипломатії: виклик чи місія?".

Цього разу йтиметься про кулінарну та культурну дипломатію. Подія є частиною реалізації проєкту Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин "Жіноче обличчя дипломатії" (автор і куратор – доктор історичних наук, професор Ірина Матяш).

Детальніше:Запрошуємо на другий захід у межах циклу "Жінка в дипломатії: виклик чи місія?"

В ННІ міжнародних відносин історії та філософії відбувся міжкафедральний  науковий семінар на тему: "Аграрна історія України ХІХ - першої половини ХХ ст. в науковому виданні "Український селянин".

Говорили про  важливість наукових досліджень в аграрній сфері, їх актуальність і необхідність для розуміння процесів не лише економічної історії, а й для розуміння впливу аграрних перетворень в царині суспільних відносин. В дискусії взяли участь проф. Морозов А.Г., Присяжнюк Ю. П., Корновенко С.В., Івангородський К.В., доц. Захарченко М.В., викл.Касян А.І.

Детальніше:Відбувся міжкафедральний науковий семінар