Hовини

ЮІЧ3

23 березня на базі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулося підбиття підсумків ІІ етапу VII обласного та Х міського конкурсу учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини» на тему: «Людина, громадянин, патріот: портрети сучасних українців», серія: «Українці у війні: героїчне повсякдення».

Цьогорічний конкурс був присвячений співвітчизникам, які зробили й роблять свій внесок у Перемогу України в російсько-українській війні: воїнам, волонтерам, громадським, політичним та культурним діячам, дипломатам, цивільним громадянам, що перебувають в тилу і на тимчасово окупованих територіях, вимушеним переселенцям, біженцям.

Детальніше:Відбулося підбиття підсумків конкурсу учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини»

25 березня о 15:00 у Черкаському Художньому Музеї (вул. Хрещатик, 259) відбудеться зустріч  з виконавчим директором Українського інституту майбутнього, доктором історичних наук Вадимом Денисенком «Вежі Кремля: як функціонують і проти кого воюють?», ініційована Черкаським книжковим фестивалем та ГО «Горизонт змін».

Детальніше:Дискусія з Вадимом Денисенком: «Вежі кремля: як функціонують і проти кого воюють?»

3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до 3 травня. 

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби  створити  персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашому вебсайті. Ця функція  активується одночасно з початком реєстрації. 

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

Детальніше:НМТ 2023: Що потрібно знати про реєстрацію

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького — осередок розвитку наукової діяльності та приклад ефективного впровадження її результатів в усі сфери суспільного життя.

Наукова діяльність в університеті здійснюється з метою інтеграції наукової, навчальної та виробничої діяльності в системі вищої освіти. Вона зазнає постійних трансформацій задля спроможності університету протистояти сучасним викликам у новому глобалізованому світі та бути конкурентним у боротьбі ідей та інновацій.

Детальніше:Наукові підрозділи ЧНУ представлені в презентаційному відео

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме у дві сесії:

—  основна: 5 червня – 23 червня;

— додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

Детальніше:Затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного...

17 березня 2023 року викладачі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії взяли участь у XXI Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених «Соціологія у (пост)сучасності».

Організаторами конференції виступили Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Студентське наукове товариство соціологічного факультету та Соціологічна асоціація України.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись: Віль Бакіров – доктор соціологічних наук, академік, президент Соціологічної̈ асоціації̈ України; Людмила Сокурянська – докторка соціологічних наук, професорка, віцепрезидентка Соціологічної̈ асоціації̈ України; Олена Мурадян – деканка соціологічного факультету, кандидатка соціологічних наук, доцентка та інші.

Детальніше:Викладачі ННІ МВІФ взяли участь у XXI Міжнародній науковій конференції «Соціологія у...

The Kyiv School of Diplomatic Arts

 

Запрошуємо вас узяти участь у Міжуніверситетському українсько-турецькому віртуальному мості "Туреччина, Україна й регіон Чорного моря: минуле в політиці сучасності» («Turkey, Ukraine, and The Black Sea Region: The Past in the Politics of the Present»).

Турецьку сторону в рамках заходу представлятимуть студенти й викладачі програми «Міжнародні відносини» Університету Кадира Хаса в Стамбулі.

День проведення зустрічі – п'ятниця, 24 березня ц.р.

Початок – о 16:00 за київським часом.

Детальніше:Запрошуємо до участі у Міжуніверситетському українсько-турецькому віртуальному мості «Туреччина,...

Відповідно до наказу МОН України від 03.03.2023. № 232 два проєкти науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького отримали фінансову підтримку МОН України.

Вони пройшли конкурсний відбір з-поміж значної кількості проєктів фундаментальних, прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до сфери управління МОН України. Фінансування цих проєктів коштом державного бюджету України розпочнеться з 2023 року.

Детальніше:Наукові проєкти Сергія Корновенка та Віталія Масненка отримали фінансування МОН України

Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв запрошує вас долучитися до презентації книжки «З прожитого… з відвертістю» (відчайдушне зазіхання на мемуари) Надзвичайного і Повноважного Посланника Станіслава Юхимовича Лазебника. Захід відбудеться 28 березня 2023 року об 11:30 в Медіацентрі ДП «ГДІП» за адресою: м. Київ, вул. Пирогова, 6-А. Подію проведуть у комбінованому форматі: онлайн та офлайн.

У книзі висвітлено актуальні проблеми, пов’язані з українською діаспорою, закордонним українством. Ба більше, у збірці статей розкрито історію, діяльність, вплив і роль українських організацій за кордоном.

Детальніше:Запрошуємо долучитися до презентації книжки Станіслава Лазебника «З прожитого… з відвертістю»

Студенти ННІ міжнародних відносин, історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького взяли участь у Міжуніверситетському українсько-угандійському віртуальному мості «Дипломатія та неурядові актори в часи війни», організованому Київською школою дипломатичних мистецтв та Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Республіці Уганда й Південному Судані.

У ролі співрозмовників з боку Уганди виступили студенти Університету Макерере, що є одним із провідних університетів в Східній Африці.

На зустрічі було започатковано діалог між українською та угандійською молоддю. Відбувався активний обмін запитаннями та відповідями, що стосувались як і політичної ситуації України та Уганди, так і волонтерської діяльності з обох сторін.

Детальніше:Студенти-історики провели діалог між українською та угандійською молоддю

Студентка спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОС «Магістр» Катерина Чистякова успішно пройшла двомісячний освітній курс «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель».

Навчання проходило у рамках проєкту «AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe».

Освітній курс запроваджено командою СумДУ, що реалізується в рамках міжнародного проєкту AICE за напрямом «Жан Моне» Програми Erasmus+.

Детальніше:Студентка Катерина Чистякова вивчала освітній курс у рамках міжнародного проєкту AICE