Hовини

Будувати мости, щоб знову повертатися туди, де витоки, де друзі, кохання, нові знання і нові можливості, де зроблені перші кроки у доросле життя, бажають випускникам-2020 Черкаського національного вокальний колектив «Мелодія», викладачі та студентська рада університету.

Над музичним дарунком працювали учасники ансамблю «Мелодія» під керівництвом народної артистки України Лідії Зайнчківської, звукорежисерка Анна Прокопчук та відеооператор Руслан Крижанівський.

Цьогоріч Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького випускає 1200 бакалаврів. На жаль, у зв’язку з пандемією ми не можемо зібрати в актовій залі наших випускників, їхніх батьків і друзів на урочисту церемонію вручення дипломів. Але шлемо їм теплі вітання, щирі побажання професійної самореалізації, добра і любові! І нагадуємо, що двері рідної alma mater завжди для них гостинно відчинені!

Детальніше: Щоб знову повертатись сюди…

28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України.

Це стало важливою віхою українського державотворення. Конституція становить ядро національної правової системи. Вона фіксує головні юридичні та політичні аспекти відносин між державою та суспільством: від забезпечення прав і свобод людини до подальшого розвитку держави. У цьому полягає соціальна цінність Основного закону.

Ключові тези щодо української Конституції

Конституція України 1996 року не виникла на порожньому місці. Історія українського конституціоналізму має глибоке історичне коріння та тяглість.

Детальніше: Історична ретроспектива: День Конституції України у спогадах

Студенти 3-В курсу ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Мєйнартас Алан та Гук Мілена пройшли марафон від Комітету суспільної ініціативи під назвою: «VI Всеукраїнська школа майбутнього парламентаря», який тривав з 9 до 12 квітня 2020 року.

Школа майбутнього парламентаря – це освітня платформа, спрямована на отримання якісних та нових знань, спілкування з представниками органів державної влади. Усі вебінари відбувалися у прямих ефірах.

Своїми враженнями поділилася Мілена Гук: «Цей он-лайн форум надав можливість ознайомитися з новими людьми, поспілкуватися з ними та покращити знання в галузі парламентської дипломатії, а також політичної ідеології в Україні та світі».

А Мєйнартас Алан підкреслив, що на форумі панувала чудова атмосфера: «Майстер-клас був прекрасний, ми отримали надзвичайно корисну інформацію щодо емоційного інтелекту в публічній комунікації».

Детальніше: Карантин – це не привід зупинятися в саморозвитку

 

24 червня відбулося останнє випробування для бакалаврів спеціальності "Історія та археологія". Студенти 4-Б успішно захистили свої кваліфікаційні роботи та отримали позитивні оцінки та відгуки членів державної комісії. Після офіційної частини, дирекція та члени деку привітали здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр" та вручили подяки за здобутки у навчанні.  

Детальніше: Захист випускник робіт студентів-археологів

23 червня відбувся публічний захист кваліфікаційних робіт студентами 4-А курсу. Захід відбувся у доволі дружній атмосфері.  На завершення зустрічі директор Інституту та члени екзаменаційної комісії привітали студентів із останнім випробуванням на шляху до отримання диплому бакалавра. Студенти отримали іменні подяки за досягнення за період навчання, а також запрошення продовжити здобуття освіти у магістратурі Університету.

Детальніше: Захист кваліфікаційних робіт

Сьогодні в Інституті розпочався другий етап державних іспитів на здобуття ступеню бакалавра. Державна комісія у складі проф. А. Морозова, доцентів І. Десятнікова, О. Овчаренка та О. Мазур провела захист кваліфікаційних робіт з таких тем: «Османська імперія в період військово-політичних реформ ХІХ ст.» (О. Кононенко), «Чорнобильська трагедія крізь призму ХХІ століття: історичний вектор осмислення» (А. Жуковський), «Вплив П. Куліша на формування української національної інтелігенції середини – другої половини ХІХ ст.» (А. Григоренко), «Розуміння історичного процесу в працях Томаса Гоббса» (А. Кучер) та ін.

Детальніше: Розпочато другий етап державних іспитів

Одним із найбільш успішних спортсменів нашого Інституту у 2019/2020 н.р. став студент другого курсу (спеціальності - Середня освіта, Історія) Семенов Станіслав Андрійович.

Станіслав займається важкою атлетикою з 2018 року. За цей короткий період він вже став неодноразовим призером та переможцем Чемпіонатів області, призером Відкритого чемпіонату Черкаської області 2020 року. На початку 2020 р. Станіслав став учасником Чемпіонату України серед юніорів до 20 років у м. Коломия, де спортсмен увійшов у десятку кращих штангістів-юнаків та підтвердив присвоєний І дорослий розряд, в сумі двоборства зібрав 220 кг у ваговій категорії до 96 кг.

Детальніше: Станіслав Семенов - у десятці найкращих штангістів-юнаків України