Hовини

29 вересня з нагоди Дня працівників освіти до Інтерактивної просвітницької платформи завітали учні старших класів Черкаської гімназії № 9 у супроводі голови кафедри іноземних мов Наталії Захаричевої.

Зустріч пройшла у Черкаському обласному художньому музеї під темою “Таємниці асоціативного мислення”.

Доцентка кафедри філософії та релігієзнавства Оксана Пушонкова звернула учнів до мистецької практики, за допомогою якої:

– відкривали для себе асоціативну багатогранність картин з виставки Андрія Кулагіна “Світовідчуття”;

Детальніше:Таємниці асоціативного мислення

Напередодні Дня працівників освіти колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького здійснив виробничо-пізнавальну поїздку до Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів», що на Канівщині.

Маршрут мандрівки охопив місце археологічних розкопок на території села Бучак та Бучацький краєзнавчий музей, а також природно-заповідні об’єкти — мальовниче озеро Бучак, Рожена криниця та унікальні Канівські гори, розташовані на території  Трахтемирівського півострова.

Ця експедиція стала своєрідним підсумком успішної вступної кампанії, що завершилася напередодні. Попри виклики воєнного часу, університет набрав 2395 студентів та повноцінно увійшов у новий навчальний рік. Метою поїздки було також розширення співпраці з Державним історико-культурним заповідником «Трахтемирів».

Детальніше:Трахтемирів: збереження і комплексне дослідження природних та історичних багатств Черкащини

Збір на авто для ЗСУ

Черкаський національний університет імен Богдана Хмельницького збирає кошти на автомобіль для одного з випускників, який нині служить у Збройних Силах України.

Його ім’я повідомимо пізніше. Запрошуємо також долучитися до нашої благодійної ініціативи всю багатотисячну спільноту випускників університету.

Усі зусилля і студентів, і викладачі та працівників університету спрямовані на збір коштів, щоб придбати військовим автомобіль, який їм життєво важливий. Вдалося зібрати вже половину суми, але час не чекає. Важлива кожна гривня! Про зібрані кошти регулярно звітуємо.

Детальніше:Триває великий збір коштів на авто для ЗСУ!

вропейський інструмент сусідства і партнерства

На запрошення начальника відділу освіти м. Ченстохова Рафала Піотровського професор Євген Сінкевич, очільник Україно-польського наукового товариства в ЧНУ ім. Б. Хмельницького 26 вересня взяв участь у науковій панелі, що проходила в краєзнавчому музеї м. Ченстохова (старий ратуш).

Міське самоврядування Ченстохови разом з управліннями освіти Вільнюса і міста Резекне (Латвія) реалізують проєкт  „Przeszłość buduje przyszłość – Sąsiedzi równych praw” (Минуле будує майбутнє - сусіди з рівними правами).

Детальніше:Професор Євген Сінкевич взяв участь у науковій панелі проєкту Європейський інструмент сусідства і...

Бабин Яр

29 вересня виповнюються 81-і роковини від початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Ці трагічні події відомі як символ «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення населення. Про це йдеться на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Бабин Яр — місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них — євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Ярі 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Детальніше:81 роковини Бабиного Яру: росіяни повторюють злочини проти людяності

Петро Гробатенко

Випускник ННІ міжнародних відносин, історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, командир 1-го загону ССО «Азов» Київ Петро Горбатенко, позивний «Ролло», в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій розповів про те, як змінилося його життя після 24 лютого.

 Під час розмови говорили про оборону Києва, стратегічні плани росіян, деблокаду Маріуполя, звільнення Харківщини, зрадників з лднр, про те, що війна непередбачувана, та про сім’ю і мрії «Ролло». Про це та багато іншого можна переглянути у відео на особистому YouTube-каналі журналістки.

Детальніше:Петро Горбатенко в інтерв’ю Яніні Соколовій розповів про побратимів-азовців, спецназ рф та сина

Лекція Віталія Масненка

«Україна в боротьбі за незалежність, державність та свободу» — такою буде перша в цьому навчальному році лекція для аспірантів першого року навчання Черкаського національного унівреистету імені Богдана Хмельницького.

Прочитає її доктор історичних наук, професор Віталій Масненко 28 вересня о 13:00 год.

Лекція відбудеться онлайн, тому доєднуватися можуть усі охочі.

Щоб приєднатися до відеозустрічі, натисніть посилання https://meet.google.com/oaw-vpmp-zni

Детальніше:Професор Віталій Масненко прочитає онлайн-лекцію для аспірантів та науковців

Снимок экрана 2022-09-26 в 17.01.19

Кафедра філософії та релігієзнавства запрошує учнів старших класів приєднатися до заходу Інтерактивної просвітницької платформи, який присвячено феномену асоціативного мислення.

Дізнаємось, що таке асоціації і як вони виникають. З’ясуємо, як асоціації пов’язані з естетичними почуттями і переживаннями. Як художня творчість розвиває образне світосприйняття, глибинне бачення аналогій  і чому це так важливо для сучасної людини?

У плані заходу: інтерактивна екскурсія виставковими проєктами та цікаві арт-практики.

Детальніше:Запрошуємо учнів старших класів до Інтерактивної просвітницької платформи

презентація інструментарію Акад. доброчес.

23 вересня голова Комісії з академічної доброчесності та корпоративної етики ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доцентка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Анжела Іржавська взяла участь в онлайн-презентації «Інструментарій для дослідження академічної доброчесності та якості освіти у ЗВО», який підготувала і провела українська команда  Academic IQ від Американських Рад з міжнародної освіти.

Представлена розробка є набором інструментів та механізмів для проведення моніторингу системи якості освіти та академічної доброчесності (анкета самооцінювання для адміністрації ЗВО, анкети для викладачів та студентів; інструкція для організації та проведення фокус-групових досліджень;  інструмент «Матриця-Світлофор»: документ, який дозволяє порефлексувати на позитивні чи негативні процеси та практики в ЗВО, а також знайти точки для покращення.

Детальніше:Академічна доброчесність

ЧНУ ім. Б. Хмельницького

Шановні абітурієнти та абітурієнтки!

Стартувала друга хвиля Вступу-2022! 

Встигніть подати документи:

- бакалаврат до 27 вересня,

- магістратура до 10 жовтня

Детальніше:Стартувала друга хвиля вступної кампанії! Встигніть подати документи!

Сьогодні, 21 вересня, студентам першого курсу ННІ міжнародних відносин, історії та філософії була презентована Інтерактивна просвітницька платформа, куратором якої є доцентка кафедри філософії та релігієзнавстваОксана Пушонкова.

Платформа діє на базі Соціогуманітарної лабораторії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаського обласного художнього музею, пропонує до відвідування культурфілософські, мистецькі, арт-терапевтичні проєкти і практики.

Багато років поспіль наші студенти та випускники мають можливість одними з перших знайомитись із новинками виставкового простору, долучатись до всеукраїнських та міжнародних мистецьких акцій, актуалізувати творчі зустрічі з цікавими художниками, створювати власні проєкти та тематичні заходи.

Детальніше:Першокурсники відвідали Інтерактивну просвітницьку платформу