Hовини

Щорічно 20 лютого відповідно до Указу Президента України від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.

З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, проводяться пам’ятні заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності.

Детальніше:Що для студентів-істориків значить Революція Гідності

Кафедра філософії, соціальних та політичних наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького в межах профорієнтаційної роботи організувала зустріч учнів старших класів Черкаської гімназії №9 та студентів спеціальності 052 «Політологія» з секретарем Черкаської міської ради – Юрієм Тренкіним.

Захід відбувся на базі ННІ міжнародних відносин, історії та філософії, модератором діалогу між владою та учнівством виступив доктор політичних наук, завідувач кафедри філософії, соціальних та політичних наук – Богдан Калініченко.

Детальніше:Учні та студенти зустрілись з секретарем Черкаської міської ради

17 лютого 2025 року в Державному архіві Черкаської області розпочалася архівна практика для студентів 3-го курсу спеціальностей 014 Середня освіта та 032 Історія та археологія під керівництвом старшого викладача кафедри археології та спеціальних галузей історичних наук Меміш Оксани Миколаївни.

Відкриттям практики стала лекція директора архіву, кандидата історичних наук, доцента Клименко Тетяни Анатоліївни, яка познайомила студентів як із системою архівів у світі, так із історією Державного архіву Черкаської області.

Детальніше:Розпочалася архівна практика для студентів 3-го курсу

Співробітник Науково-дослідного інституту селянства та вивчення аграрної історії Олексій Компанієць провів презентацію «Селянські республіки 1918 - 1922 рр.: матеріальний світ». 

Спільно з гімназистами обговорили маловідомі сторінки, пов'язані із селянським виміром Української революції 1917 - 1921 рр., а саме:

  • використання атрибутів влади, зокрема, прапорів та "державних печаток" у Висунській, Гуцульській, Східнолемківській, Гуляйпільській, Холодноярській, Чорноліській, Медвинській селянських республіках;
  • грошовий обіг і випуск повстанських "псевдогрошей" на території Висунської, Холодноярської, Чигиринської, Гуляйпільської республік;
  • розбудову збройних сил селянських республік;
  • обіг зброї в селянському середовищі, джерела отримання зброї селянами-повстанцями, масштаб озброєності українського села в період перших визвольних змагань;
  • наслідки більшовицької політики "роззброєння" села протягом 1919 - 1929 рр., яка стала передумовою «Великого перелому» 1929 – 1933 рр. та Голодомору 1932 - 1933 рр.

Детальніше:У межах освітньо-наукового проєкту «Аграрна історія України для проактивної учнівської молоді»...

Викладачі та студенти ННІ міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 17 лютого взяли участь в тренінгу з публічної дипломатії.

Цей захід у межах співпраці організували партнери ДП ГДІП та Ірина Іващук, почесна консулка Республіки Сенегал в Україні. Запрошеним спікером був засновник і керівник першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру» при Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського, Народний артист України (2015 р.), перший українець, якому присвоєно високе міжнародне звання «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру» (2016) Герман Мироненко

У ході спілкування молодь цікавилася реальними проєктами, за допомогою яких Маестро знайомить світ з українською музичною спадщиною, відстоює національну культуру в гібридній війні з росією.

Детальніше:Викладачі та студенти ННІ МВІФ взяли участь в тренінгу з публічної дипломатії

Запрошуємо до участі в ІХ ОБЛАСНОМУ та ХІІ МІСЬКОМУ КОНКУРСАХ УЧНІВСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ З ІСТОРІЇ «ЮНІ ІСТОРИКИ ЧЕРКАЩИНИ» на тему: «ЛЮДИНА, ГРОМАДЯНИН, ПАТРІОТ: ПОРТРЕТИ СУЧАСНИХ УКРАЇНЦІВ», який стартує 13 січня 2025 року й триватиме до 25 березня 2025 року. 

Цьогорічний конкурс присвячений 20-тій річниці Помаранчевої революції та 11-тій річниці Євромайдану. Співвітчизникам, які виборювали свободу, честь, гідність, відстоювали незалежність України. Громадянам, волонтерам, громадським, політичним, культурним діячам, дипломатам, усім поборникам вільної і суверенної держави Україна. Йдеться про нашу історію і наше сьогодення, про важливість історичних революційних подій в контексті широкомасштабної російсько-української війни, боротьби українців за незалежність, європейськість, ідентичність і за наше майбутнє.

Детальніше:Запрошуємо до участі у конкурсі "Юні історики Черкащини"

В продовження проєкту «Дипломатичний фронт», запрошуємо на зустріч з Тимчасовим повіреним у справах України в Лівані Олександром Овчаровим.

Скористайтеся унікальною можливістю розширити свої знання про сучасну українську дипломатію!

Середа, 19 лютого 15:00.

Онлайн-формат.

Детальніше:Запрошуємо на зустріч з Тимчасовим повіреним у справах України в Лівані Олександром Овчаровим

З нагоди Міжнародного дня дарування книг студентська рада ННІ міжнародних відносин, історії та філософії  долучилася до університетської акції разом з викладачами інституту.

Бібліотеці було подаровано не лише художню літературу а й науково-методичні розробки, монографії, словники, збірники наукових конференцій професорів та доцентів кафедр ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

Можливість працювати не лише в електронному репозиторїї, але й із "живою" книгою є тією важливою інтелектуальною практикою, про яку молодь студради у цей день ще раз нагадує усім студентам.

 

Співпраця ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» (ДП «ГДІП») триває з 2018 року. Крім реалізації спільних заходів і проєктів із культурної  та публічної дипломатії, підприємство є базою навчальної практики для студентів ННІ ОП 291 «Міжнародні відносини».

11 лютого у  приміщенні дирекції «Медіацентр» відбулася робоча зустріч за участю проф. кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин  Земзюліної Н. І. (гаранта програми), очільниці дирекції «Медіацентр» Інни Хоменської, очільниці рекламно-видавничого відділу дирекції «Медіацентр» Романи Касіянчук та її заступниці Інни Гавінської.

Обговорили подальшу співпрацю в напрямку розвитку Публічної дипломатії і безпосередньо визначили заходи з реалізації грантового проєкту Жана Моне «Виклики та можливості дипломатії ЄС щодо культурної спадщини в Україні» (2024-2026), що реалізується в ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Також визначили форми та методологічну складову  виробничої практики для студентів -міжнародників на базі  ДП «ГДІП», публікаційну активність в Україні-Дипломатичній та інші важливі для обох сторін питання подальшої співпраці.

Заходи культурфілософського музейного проєкту «Образ думки», кураторкою якого є Оксана Пушонкова, у поточному місяці було присвячено практикам візуального мислення у мистецтві. Вибір теми обумовили цікаві виставки: «Ріка-Море» Миколи Маценка (графіка у геральдичній манері), «Зимова» Василя Легкого (лінорит, літографія, різьблення масок) та різноманітна за формозмістовими пошуками творчість художників з «Молодіжної мистецької палітри» (як ще кажуть – «молодіжки»), арткуратором якої є Володимир Яковець.

Вже традиційно «Образ думки» відвідують туристи з різних регіонів України «Черкащина 365», які більше дізнаються про художню культуру Середнього Подніпров'я, про її ментальне коріння та візуальні коди. Завітали у Черкаський художній й канівчани з туристичного клубу ГО «Фонд розвитку «Шевченків край»». Захід ініціював за програмою «Патріотичні екскурсії Україною» Яків Прогнімак. За новими екскурсійними маршрутами проєкту подорожували також з молоддю Черкаського територіального Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя». Захід ініційовано організатором культурно-дозвіллєвої діяльності Наталією Байдою.

Детальніше:Мистецтво і візуальне мислення /проєкт "Образ думки"/

11 лютого 2025 р. до проєкту «Аграрна історія України для проактивної учнівської молоді» долучився ще один учасник – Черкаський гуманітарно-правовий ліцей.

Дякуємо за кооперацію Віктору Гайдуку та Олексію Компанійцю.

Перша зустріч з ліцеїстами відбулася на базі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Старшокласники з інтересом слухали екскурсію директора інституту, доцента Андрія Касяна, оглянули експозицію кабінету археології, зокрема пам’ятки землеробських культур різних епох, з’ясували історичне значення неолітичної революції, закцентували увагу на феномені трипільської культури, а також на багатому археологічному матеріалі ознайомилися з агрокультурою ранніх слов’ян.

Детальніше:Освітньо-науковий проєкт «Аграрна історія України для проактивної учнівської молоді» розширює...