Hовини

4 грудня 2020 року в рамках заходів з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні у Навчально-науковому інституті міжнародних відносин, історії та філософії відбувся Міжнародний науковий онлайн-семінар «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі». Семінар організований Науковим товариством студентів та аспірантів Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії за підтримки Осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка у Черкасах, Центру ґендерних досліджень і комунікацій, Інституту дослідження Голодомору та Опольського університету в  Польщі (University of Opole Poland).

Детальніше:Відбувся онлайн-семінар "Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі"

Український інститут політики і Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького підписали Угоду про співпрацю з метою розвитку партнерських зв'язків в області вдосконалення наукових програм і організації освітнього процесу.

Для створення і реалізація стратегічних проектів і освітніх програм у сфері вищої освіти, сторони запланували здійснювати обмін інформацією, організовувати спільні зустрічі та заходи.

В рамках Угоди, вже 1-2 грудня 2020 р. експерти УИП Руслан Бортник та Руслан Бізяєв взяли участь в онлайн-конференції на тему: "Конфлікти на пострадянському просторі: динаміка, рішення, перспективи." Представницький захід зібрав понад 100 вчених з усіх куточків України та інших країн.

Джерело: https://uiamp.org.ua/uk/uyp-uklav-ugodu-pro-spivpracyu-z-cherkaskym-nacionalnym-universytetom

Два дні (1–2 грудня 2020 р.) поспіль, на базі Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького науковці та громадські діячі з усієї України та трьох ЗВО Польщі обговорювали надзвичайно важливі, актуальні питання міжнародної та регіональної безпеки в рамках Всеукраїнської онлайн-конференції з міжнародною участю «КОНФЛІКТИ НА ПОСТРАДЯНСЬКОМУ ПРОСТОРІ: ДИНАМІКА, ВИРІШЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ». Біля 140 учасників – провідні науковці, громадські діячі, аспіранти, студенти обговорювали питання теорії і практики сучасних проблем конфліктів на пострадянському просторі.

Детальніше:Підсумки проведення Всеукраїнської онлайн-конференції з міжнародною участю «КОНФЛІКТИ НА...

1 грудня 2020 р. відбувся спільний вебінар Unicheck та НАЗЯВО - онлайн-зустріч «Як забезпечити академічну доброчесність у закладі вищої освіти". Спікери заходу поділилися реальним досвідом впровадження академічної доброчесності у закладах вищої освіти України. Артем Артюхов - член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти розкрив питання «Університетська система забезпечення академічної доброчесності: погляд ЗВО та Нацагентства». Андрій Сідляренко - комерційний директор Unicheck Україна доповів з темою «Unicheck – інструмент для боротьби з плагіатом. Роль і місце програмного продукту у системі забезпечення академічної доброчесності».
Від кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЧНУ ім. Б. Хмельницького у вебінарі взяла участь відповідальна за співпрацю з Unicheck Україна к.і.н., доц. Іржавська А. П.

Детальніше:Участь ННІ міжнародних відносин, історії та філософії у спільному вебінарі Unicheck Україна та...

В Черкаському національному університеті, за підтримки Центру гендерних досліджень, в рамках роботи Соціогуманітарної лабораторії ННІ міжнародних відносин історії та філософії   28 листопада відбулась інтерактивна зустріч «Ескапістські практики і сучасна культура спілкування». Координаторка проекту доц. Пушонкова О.А, запросила студентів різних підрозділів ЧНУ, митців  Черкаського обласного Художного музею. Учасники дізнавалися про зміст термінів «ескапізм» і «прокрастинація» та їх історико-культурні проекції. Розглядали форми сучасного ескапізму від «уникнення» та «ігнорування» до активної «боротьби за розширення зони комфорту».

Детальніше:Відбулась інтерактивна зустріч «Ескапістські практики і сучасна культура спілкування»

Вітаємо нашу випускницю, нашу гордість, надзвичайно талановиту, тендітну, глибоку, мудру, Джаніту Шах із перемогою у Міжнародному чесько-українському фестивалі-конкурсі «Іскра» (ІІІ місце)!

Джаніто, не зупиняйтеся на досягнутому! Бажаємо Вам невичерпного натхнення та нових перемог!

Конкурсне відео можна переглянути тут.

Ось що розповіла Джаніта про своєрідний характер індійського танцю:

«Devi mantra – танець життя, присвячений богині Деві, котра є уособленням енергії жіночого божественного начала – Шакті. В індійському пантеоні вона відома як заступниця богиня-матір. Богині Деві властива рішучість, наполегливість у досягненні мети, непереможність. Вона створює і руйнує, проявляє смиренність і водночас непокору, володіє світлими добрими якостями і в той же час може проявити лють та навіяти страх, – і робила це богиня Деві, ясна річ, у танці.

Детальніше:Вітаємо Джаніту Шах із перемогою у Міжнародному конкурсі!

Сьогодні стартувала Всеукраїнська онлайн-конференція з міжнародною участю «КОНФЛІКТИ НА ПОСТРАДЯНСЬКОМУ ПРОСТОРІ:  ДИНАМІКА, ВИРІШЕННЯ, ПЕРСПЕКТИВИ», 1–2 грудня 2020 р., м. Черкаси.

За допомогою онлайн-платформи Google Meet зібралося понад 90 науковців, громадських діячів, студентів, в тому числі спеціальності 291 – «Міжнародні відносини».

Організував онлайн-конференцію з міжнародною участю Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, за підтримки ЗВО України (ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чорноморського національного університету  імені Петра Могили); Громадських організацій («Академія стратегічних досліджень», «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин», «Український інститут політики», «Центр дослідження Росії»,«Центр європейської та євроатлантичної інтеграції», Експертна група «СОВА»), а також наших вже традиційних польських партнерів (Południowo-Wschodni Instytut Naukowy w Przemyślu (Південно-Східний Науковий Інститут (Перемишль)), University of Opole Poland (Університет Ополе (Польща), Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Педагогічний Університет ім. Комісії Національної Освіти в Кракові).

Детальніше:Стартувала Всеукраїнська онлайн-конференція з міжнародною участю "Конфлікти на пострадянському...

Незважаючи на тривалий карантин і дистанційне навчання, в Інституті вирує наукове життя. Зокрема, 1 грудня 2020 р. відбулося онлайн-засідання студентського гуртка "Середньовічна Європа: антропологічний вимір" (науковий керівник - доц. С. І. Гальченко). Студенти підготували та обговорили низку цікавих доповідей. Цього разу учасники аналізували різноманітні аспекти лицарства: повсякденне життя, традиції, обладунки, ордени тощо. 

Варто підкреслити, що вивчення історичного процесу через антропологічний вимір передбачає розширення горизонтів історичної науки, освоєння нею нових "територій", нетрадиційних проблем і, відповідно, використання нових методів та підходів. Тому звернення молодих дослідників до цієї проблематики є корисним досвідом для майбутніх наукових пошуків.

Детальніше:Відбулося засідання студентського гуртка "Середньовічна Європа: антропологічний вимір"

ННІ міжнародних відносин, історії і філософії

запрошує студентів

 4 грудня о 13.00

взяти участь в міжнародному онлайн-семінарі

«Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі»

 

Детальніше:Запрошуємо на міжнародний онлайн-семінар «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі»

З нагоди річниці трагедії голодомору в Україні 1932–1933 рр. 20 листопада 2020 р. відбулася онлайн конференція «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі». Вона була організована Посольством України й Українським Товариством в Швейцарії та за участі української громади з різних кантонів Конфедерації.

Однією із учасниць конференції стала випускниця ННІ міжнародних відносин, історії і філософії (2012 р.), а нині  докторантка Опольського університету (Польща),  яка досліджує проблематику голодоморів в Україні Юлія Романенко.

Захід відкрили Посол України Артем Рибченко і голова Українського Товариства в Швейцарії Андрей Лужницький, які поінформували про зусилля Посольства і УТШ для поширення правди в Швейцарії про Голодомор 1932–1933 в Україні та закликали українську громаду консолідуватися з цією метою.

Детальніше:Українсько-швейцарська конференція «Голодомор. Проблематика визнання трагедії у світі» за...

День пам'яті жертв голодомору вшановується в нашій країні у четверту суботу листопада. Тож, ми закликаємо кожного небайдужого запалити свічку пам’яті о 16 годині.

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо — українці.

Заплачте! Затужіть! Заголосіть!

Померлі люди стогнуть з тої днини,

Й благають: українці, донесіть

Стражденний біль голодної країни.

Детальніше:Згадаймо тих, хто загинув в муках голоду