Hовини

 

З нагоди річниці Незалежності нашої держави бажаємо вам міцного здоров'я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту. Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радістю, теплом та новими здобутками! 

 

8 серпня на телестудії «Ільдана» стартував новий спільний проект інституту історії та філософії Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького та журналістів телестудії. Цього разу він присвячується вікопомній події історії України – 370-ій річниці створення Української козацької держави середини XVII ст. Презентували його доктор історичних наук, професор Анатолій Чабан та кореспондент Валентина Рабцун.

Відзначалося, що відновлення формату проведення історичних четвергів науковцями Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького викликано значним інтересом у телеглядачів до історичної проблематики, професіоналізмом інтерв’юерів, актуальністю піднятих проблем для сучасності.

Саме такою важливою подією історії  України є утворення Української козацької держави у 1649 році. У серпні цього року виповнюється 370-а річниця Зборівської угоди, яка по-суті задекларувала початки Української козацької держави середини 17 століття.

Передбачається, що в час проведення історичних четвергів будуть розглянуті актуальні питання державотворення українського народу.

Детальніше: На «Ільдані» знову історичні четверги

Всесвітній день археолога щорічно відзначається 15 серпня. Це свято приурочене всім працівникам, які хоча б якось пов'язані з археологічною діяльністю. Таке свято з'явилося в нашій країні в 2008 році, коли Президент України підписав указ № 694/2008 від 6.08.2008. І у Всесвітній день археолога бажаємо нашим майбутнім дослідникам об'їхати увесь світ, допомогти людям зрозуміти своє минуле, знайти скарб та рідкісні артефакти)

VOLUNTEERS FOR SOLIDARITY

Проект, який дозволить вам набути нових навичок та досвіду роботи з дітьми. Протягом навчального року ви будете працювати в місцевих початкових школах, навчаючи англійську мову, ведучими семінарами чи допомагаючи вчителям.
Ви також матимете можливість проводити культурні семінари та обмінюватися знаннями про свою культуру. Ми разом підготуємо деякі міжнародні заходи для інтеграції нашої спільноти.

KALEIDOSCOPE FOR SOLIDARITY

Проект, орієнтований на роботу з місцевою громадою та організацію зустрічей, семінарів, а також заходів протягом тижня. Волонтер працюватиме здебільшого в нашому молодіжному клубі, але кожен тиждень він також матимете можливість відвідувати різні школи, дитячі садки, державні установи, щоб провести майстер-класи з питань власної культури. Не хвилюйтесь, ми підтримаємо вас, і ви будете працювати в творчій, міжнародній команді!

Детальніше: ЧУДОВІ ВОЛОНТЕРСЬКІ МОЖЛИВОСТІ В ПОЛЬЩІ!

Незабутні враження та емоції залишили по собі два тижні археологічної практики студентів ННІ історії і філософії у с. Легедзине Тальнівського району. Першокурсники на славу попрацювали у складі Трипільської експедиції Інституту археології НАН України, а також не менш яскраво відпочили на землях, де шість тисяч років тому розвивалася трипільська цивілізація.

Завершенням археологічного польового сезону стала посвята в археологи студентів ННІ історії і філософії. В останній вечір практикантів чекали веселі конкурси та випробування, урочиста присяга, іменні сертифікати та символічні подарунки на згадку про участь в експедиції.

Детальніше: Завершення археологічного сезону 2019

Студенти-першокурсники, які проходять практику у селі Легедзино, у суботу, 27 липня долучилися до археологічного експерименту під час трипільської толоки. Вже традиційний захід цього року носив, крім культурно-просвітницького та розважального, ще й науковий характер. Суть експерименту полягала у випробовуванні нової техніки побудови даху трипільської хати. За словами Владислава Чабанюка, директора ДІКЗ "Трипільська культура" цілком зрозуміло, які були стіни у хатах трипільців, — наука про це більше знає, ніж про те, якими ж були в їхніх оселях дахи. Про дахи дуже мало інформації. Припускається, що на хатах міг бути і глиняний круглий верх. Він обґрунтовує свою гіпотезу тим, що на маленьких моделях трипільських будівель найчастіше дах є напівсферичним і без стріхи переходить у стіни. За великої щільності забудови трипільських поселень дах міг бути глиняним, тобто плетеним, як корзина, і накиданим глиняним замісом. 

Детальніше: Студенти-практиканти на Трипільській толоці

Третій заїзд студентів-першокурсників ННІ історії і філософії 22 липня розпочав археологічну практику у складі Трипільської експедиції Інституту археології НАН України, яка досліджує найбільше в світі поселення міднокам’яної  доби - Тальянки (розташоване між селами Легедзино та Тальянки Тальнівського району). Цей трипільський мегаполіс, який існував у ІV-ІІІ  тис. до н. е. займав площу понад 450 гектарів, містив близько 2700 жител та нараховував до 15000 жителів. Трипільці створили високо розвинуту хліборобську культуру, що наближала занепад первісного ладу.

Цього року студенти-практиканти долучилися до польового дослідження двох трипільських жител та господарської ями. Експедицію очолює вчений секретар ІА НАН України - Олексій Генріхович Корвін-Піотровський.  Свій досвід, знання та майстерність передають першокурсникам знанні дослідники Інституту  Едуард Вікторович Овчинников та Дмитро Костянтинович Черновол. Керівниками студентської практики є доценти кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки - Лариса Григорівна Лисиця, Марина Василівна Захарченко та старший викладач кафедри АСГІН  - Олена Миколаївна Абразумова. Постійний супровід та всіляку підтримку студентської практики здійснює директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» - Владислав Васильович Чабанюк.

Детальніше: Початок археологічної практики у Легедзино

На базі кафедри філософії та релігієзнавства працює Філософська школа.

12 та 18 липня проводились заняття з обдарованими дітьми з табору “Еврика”.

12 липня відбувся тренінг із нестандартного мислення. Учасникам були запропоновані сучасні підходи до формування нешаблонного мислення, школярі брали участь у цікавих тестах, вирішували логічні задачки.

18 липня відбувся інтерактивний семінар на тему “Сучасне нефігуративне мистецтво”.

Учні познайомились з роботами В. Кандінського, П. Клєє, К. Малевича, С. Твомблі, П. Поллока, К.МакКоннера, М. Примаченко.

Заняття провела доцент кафедри філософії та релігієзнавства Астапова О. І.

Дякуємо школярам, вихователям з табору “Еврика” за цікаве і незабутнє спілкування!

Детальніше: Заняття з обдарованими дітьми з табору “Еврика”

18 липня 2019 р. завершилася двотижнева археологічна практика у с. Івківці Чигиринського району. Студенти здійснили різні види польових робіт на об'єкті: розбивка, власне розкоп, фіксація артефактів, первинна обробка виявлених матеріалів, шифрування, консервування тощо. У результаті  проведеного дослідження було виявлено пізньозарубенецький могильник, який може свідчити про розширення ареалу розселення цієї археологічної культури.

Завершальним акордом студентської практики стала вже традиційна посвята: після низки випробувань та символічної клятви юні дослідники були урочисто оголошені археологами.

Детальніше: Першокурсники пройшли посвяту в археологи