Hовини

У Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького завітали випускники-«азовці», командири батальйонів Третьої окремої штурмової бригади Петро Горбатенко (позивний «Ролло») та Дмитро Кухарчуко (позивний «Сліп»).

Військові гості, переступивши поріг рідного університету, віддали шану загиблим випускникам та студентам університету біля куточка пам’яті, оглянули інсталяцію, створену з «подарунків», які передали з фронту захисники, а також поспілкувалися з ректором Олександром Черевком.

На зустріч почути легендарних «Ролло» і «Сліпа» зібралися студенти інститутів міжнародних відносин, історії і філософії та  економіки і права, викладачі та проректори університету.

Детальніше:Дмитро Кухарчук та Петро Горбатенко поспілкувалися в Черкаському національному зі студентами

6 грудня в ННІ МВІФ відбувся студентський круглий стіл  «Країни Центральної і Східної Європи та російсько-українська війна: засудження агресії і допомога Україні,  невирішеність і підтримка агресора». В ньому взяли участь не лише студенти, а й учні випускних класів Хацьківського і Степанківського ліцеїв Степанківської сільської ради Черкаського району. З вітальним словом до гостей і студентів звернулися директорка Інституту проф. Н. Земзюліна і доцент кафедри АСГІН О. Сухушина.

Ставлення країн Центральної і Східної Європи до оцінки агресії росії проти України неоднозначне. Більшість країн з самого початку війни засудили агресію і допомагають можливими засобами Україні; Сербія, Угорщина та Словаччина відверто не висловлюють позицію засудження і непослідовні в своїх діях стосовно України; білорусь підтримала агресію росії і стала фактично її союзником.

Детальніше:Відбувся студентський круглий стіл «Країни Центральної і Східної Європи та російсько-українська...

Напередодні сесії та з метою популяризації принципів академічної доброчесності у ЧНУ ім. Б. Хмельницького 5.12.2023 р. відбувся онлайн-тренінг з академічної доброчесності для студентів 1 курсу ННІ міжнародних відносин, історії та філософії.

Говорили про академічну доброчесність як про важливу складову внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти.

З’ясували, що академічна доброчесність має бути в основі інституційної культури ЗВО, а її значення для розвитку освіти полягає у забезпеченні чесного та справедливого середовища, де студенти навчаються і розвиваються на основі своїх здібностей.

Детальніше:Тренінг з академічної доброчесності для студентів 1 курсу

В листопаді 2023 р. делегація ЧНУ ім. Богдана Хмельницького у складі директорки Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії проф. Наталії Земзюліної, а також професорів кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольги Морозової та Євгена Сінкевича ( почесного професора Природничо-гуманістичного університету ім. Яна Длугоша) провели робочі зустрічі з колегами Факультету суспільних наук - фахівцями з нацбезпеки (др. Малгожатою Соєю, др. Анною Засунь та др. Малгожатою Кусь). Було обговорено механізми започаткування в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького програми подвійних дипломів з Університетом ім. Яна Длугоша в Ченстохові на напрямку «Міжнародні відносини» та спільні наукові заходи з польськими колегами.

Детальніше:Візит делегації ЧНУ ім. Б. Хмельницького до Природничо-гуманістичного університету ім. Яна Длугоша...

 На черговому засіданні генеалогічної студії у змішаному форматі (аудиторно й на платформі «Google Meet») відбулася цікава та плідна дискусія на тему «Відносини українського політикуму із Третім Райхом у 1930 – 1940-х рр.». Учасники торкнулися низки маловідомих і суперечливих аспектів. Гостею заходу стала учениця 10 класу Степанківського ліцею Дарія Гончаренко, яка презентувала надзвичайно ґрунтовне генеалогічне дослідження «Шлях родини: діалог минулого з майбутнім», поділилася його методологією та джерелами (родовід доведено до XVIII ст.), а також взяла активну участь в обговоренні доповідей членів студії.

Детальніше:На засіданні генеалогічної студії дискутували про співпрацю українських діячів із Третім Райхом

Шановний Віталію Васильовичу!

Прийміть щиросердні вітання з нагоди Вашого ювілейного Дня народження!

Професіоналізм, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість у досягненні поставлених цілей дали змогу Вам досягти значних успіхів у Вашій діяльності, здобути шану та повагу серед колег та студентства.

Нехай Ваш шлях буде наповненим новими злетами й досягненнями!

Міцного здоров'я Вам, благополуччя, миру, щедрої долі, безмежної наснаги у розбудові нашої величної України, здійснення заповітних мрій та сподівань!

Ми безмежно цінуємо Вашу людяність, щирість, відданість науці, освіті та активну громадянську просвіту! Нехай Господь береже Вас і подарує многії і благії літа!

                                                                 Колектив ННІ міжнародних відносин, історії та філософії

3 грудня, у день народження Г.С. Сковороди кафедра ФСПН долучилася до XXXI  Харківських міжнародних сковородинівських читань «Метафізика серця в українській та західноєвропейській філософії» організованих інститутом  філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Харківською обласною військовою адміністрацією, національним літературно-меморіальним музеєм Г. С. Сковороди, Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна.

Було обговорено майбутнє ідейного спадку філософа в Україні часів війни та післявоєнного майбутнього Батьківщини, та можливі напрями його розвою. В конференції взяли участь А. Єрмоленко, І. Карпенко, М. Бойченко, А. Малівський, В. Возняк, В. Абашнік та інші.

Каферу ФСПН представляв П. Кретов.

 

Викладачі Черкаського національного  університету, директорка ННІ міжнародних відносин історії та філософії Наталка Земзюліна та професорка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольга Морозова, взяли участь в роботі міжнародної конференції AMU INTERNATIONAL COMPASS, присвяченій питанням підготовки докторантів, що проходила 17 та 18 листопада 2023 року в Познані  (університет імені Адама Міцкевича).

Проректор з науково-дослідних проектів та докторантів проф. Пшемислава Войташека,  привітав учасників  та запросив до участі в спільних проєктах, а саме в контексті інтернаціоналізації вищої школи і безпосередньо її третього рівня.

Детальніше:Викладачі ЧНУ взяли участь в роботі міжнародної конференції AMU INTERNATIONAL COMPASS

У відомому серед мистецьких та бізнесових, інтелектуальних кіл міста арт-кафе MORRIS-SPACE  1 грудня відбулася п'ята, завершальна лекція Павла Кретова в межах запланованого циклу "PHILOSOPHY: RELOADING, АБО НАВІЩО ФІЛОСОФСЬКА РЕФЛЕКСІЯ У ХХІ СТОЛІТТІ".

Тема п'ятої лекції: "Символічний ландшафт реальності. Діалогізм та самість".

Було проблематизовано наступні питання:

Детальніше:Відбулася лекція Павла Кретова "Символічний ландшафт реальності. Діалогізм та самість"

Студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького спільно із профкомом оголошують конкурс на кращу новорічну прикрасу «Бойова ялинка».

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, студенти, викладачі навчально-наукових інститутів, факультетів, центрів університету мають розписати (розмалювати) та оздобити гільзи, тубуси від снарядів, наданих військовими ЗСУ, яким університет допомагав у 2023 році.

За результатами голосування, буде визначено 3 переможці, які отримають грошовий приз:

1 місце — 1500 грн

2 місце — 1000 грн

3 місце — 500 грн


Джерело: cdu.edu.ua

16–17 листопада 2023 року в Варшаві та Бидгощі відбулася Міжнародна наукова конференція “Жінки в дипломатії: виклик чи місія?” в її роботі взяла участь директорка ННІ міжнародних відносин історії та філософії Наталка Земзюліна. Захід  був організований Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин за співпраці з Центром Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, Історичним факультетом Університету ім. Казімєжа Великого в Бидгощі, Музеєм польської дипломатії та еміграції, Факультетом історичних наук Університету Миколи Коперника в Торуні, Платформою “Подружжя українських дипломатів”. Захід пройшов під почесним патронатом Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Василя Зварича, Воєводи Куявсько-Поморського воєводства Миколая Богдановіча (Mikołaj Bogdanowicz), директора Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького (Jan Malicki) та ректора Університету ім. Казімєжа Великого в Бидгощі Яцека Возного (Jacek Woźny). Науковим координатором конференції була Голова Правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, професор Центру Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, доктор історичних наук, професор Ірина Матяш. 

Детальніше:ЧНУ був представлений на міжнародній конференції в Варшаві та Бидгощі