Hовини

19-ий випуск магістрів 2020 року пройшов у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 24 січня.

Щиро вітаємо випускників! Щасливого вам старту у вашій кар’єрі, нових досягнень і перемог! Бажаємо вам міцного здоров'я, вагомих здобутків, високих цілей і безперечних успіхів, авторитету і поваги! Гідно несіть ім’я випускника Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, славіть рідний університет добрими вчинками та корисними справами.

Детальніше: Вітаємо випускників 2020!

До Дня Соборності України Черкаський обласний художній музей презентував банерну виставку «Українське військо: 1917–1921», організовану інститутом національної пам’яті. Вона розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині. У виставковому залі також експонуються роботи народного художника України Данила Нарбута, який змальовував козацьку звитягу України. Експозиція розгорнута в Черкаському обласному художньому музеї з 22 січня по 11 лютого.

У відкритті виставки взяли участь ректор ЧНУ Олександр Черевко та науковці університету. 

Під час урочистостей у Черкаському обласному художньому музеї голова Черкаської облдержадміністрації вручив державні нагороди низці науковців та працівників університету. Посвідчення про присвоєння звання «Заслужений працівник культури України» отримали професор кафедри історії України Василь Мельниченко, завідувачу кафедри історії України Віталію Масненку та професору кафедри Юрію Присяжнюку заступник міського голови Черкас Ігор Волошин вручив подяки міського голови.

Детальніше: Науковці ЧНУ взяли участь в урочистостях до Дня Соборності України

10 січня 2020 р. співробітниками Центру зовнішніх та міжнародних зв'язків була проведена презентація для заступників директора/декана з наукової роботи. Презентація була присвячена перспективам розвитку міжнародних зв'язків університету. Були обговорені проекти в рамках програми Erasmus+. Особлива увага була зосереджена на важливості участі викладачів та студентів у проектах напрямку КА1 (міжнародна кредитна мобільність) та інформування колег про необхідні дії для успішної реалізації проектів в рамках програми Erasmus+.

Детальніше: Міжнародні зв’язки ЧНУ: перспективи розвитку

Круглий стіл у формі подіумної дискусії «Ґендерний підхід в оцінці людського потенціалу» відбувся на базі Центру ґендерних досліджень і комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та ННІ міжнародних відносин, історії та філософії відбувся 26 грудня.

Зі вступним словом до учасників та учасниць звернувся проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Сергій Корновенко, який  відзначив актуальність заходу з огляду на сучасні виклики та потреби українського суспільства, відмітив необхідність подальшого розвитку наукового, освітнього та просвітницького напрямів роботи Центру ґендерних досліджень і комунікацій.

Детальніше: «Ґендерний підхід в оцінці людського потенціалу» обговорили в ЧНУ

У межах волонтерського освітнього проєкту навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії — «Школа юного історика» — було організовано та проведено VII Міський конкурс учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини» на тему «Шкільний музей як осередок формування громадянської активності та національно-патріотичного виховання».

Цьогорічний конкурс був покликаний привернути увагу молодого покоління до музейної справи, зацікавити учнів історією та культурою Черкащини.

Проявили інтерес та взяли участь у конкурсі 47 учнів із 12 шкіл м. Черкаси.

Експертна комісія у складі професорів Анатолія Морозова, Наталії Земзюліної, а також доцентів Світлани Гальченко та Олени Сухушиної обрала 23 найкращі учнівські роботи (презентації, відеоролики та мультфільми), автори яких і стали переможцями та призерами конкурсу.

Колектив навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії вітає переможців, призерів й усіх учасників конкурсу та бажає їм подальших успіхів, творчого натхнення, нових досягнень та яскравих перемог. 

Список переможців і призерів

Детальніше: Вітаємо переможців і призерів конкурсу «Юні історики Черкащини»

Благодійний марафон в розпалі.Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, «за дорученням Святого Миколая», привітали дітей у Черкаському обласному онкологічному диспансері.

Ініціатор акції — доцентка кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, голова профбюро ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Марина Захарченко. Останні два роки до цього заходу долучається комісія профкому університету у справах студентів. Студенти провели благодійний ярмарок. Продавали різноманітні товари: тістечка, сувеніри, хенд-мейд, фрукти та книжки тощо. 

Детальніше: Студенти-історики подарували свято маленьким пацієнтам онкодиспансеру

Студенти першого, другого, третього курсів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, які навчаються за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», напередодні Дня працівників дипломатичної служби України разом із викладачами провели дискусійну зустріч, яка пройшла у форматі «круглого столу».

Відкрила зустріч директорка ННІ міжнародних відносин, історії та філософії Наталія Земзюліна. Вона підкреслила, що нещодавно відкрита спеціальність із підготовки фахівців-міжнародників користується зростаючим інтересом серед абітурієнтів. Сьогодні на трьох курсах навчається понад 70 студентів. До викладання залучаються, крім провідних викладачів університету, дипломати-практики, громадські діячі. Студенти — майбутні дипломати беруть активну учать у громадському житті університету, проходять навчальну практику у зарубіжних навчальних закладах. Невдовзі буде відкрито магістратуру за вказаною спеціальністю.

Детальніше: До професійного свята українських дипломатів провели «круглий стіл»

14 грудня 2019 року у м. Києві відбулася ІІІ науково-практична конференція “Емоції та екзистенція”, яка була організована секцією екзистенційного аналізу та логотерапії Української спілки психотерапевтів за підтримки GLE-INTERNATIONAL.

Форум був присвячений проблематиці другої фундаментальної мотивації в контексті концепції 4-х фундаментальних мотивацій відомого австрійського психотерапевта, учня та колеги Віктора Франкла – Альфріда Ленгле.

Конференція викликала широкий резонанс серед психологів, філософів, гуманітаріїв, всіх, хто цікавиться питаннями сенсу буття, емоційними станами та внутрішнім світом сучасної людини.

У роботі конференції взяв участь студент магістерської програми “Соціогуманітарна аналітика та основи логотерапії”  кафедри філософії та релігієзнавства ЧНУ імені Богдана Хмельницького Нікіта Максимов.

Детальніше: Студент магістерської програми “Соціогуманітарна аналітика та основи логотерапії” взяв участь у...