В ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького березень має свої традиційні буденні, на перший погляд, події. Окрім святкування 8 березня та вшанування пам’яті Т. Шевченка, студенти повертаються з виробничої практики.

Виробнича педагогічна практика допомагає збагнути майбутній фах, випробувати власні сили, повернутись до рідної школи (більшість проходять практику саме в своїй школі), реально замислитись над власними силами та амбіціями. Вона – найбільш очікувана подія в житті майбутнього педагога.

Традиційними в цей період є зустрічі з  вчителями-практиками, які розкривають секрети свого успіху в професії. Так днями в ННІ відбулась зустріч із директором Веселохутірського навчально-виховного комплексу Любов’ю Дмитрівною Домаш, яка не вперше проводить майстер-класи з педагогічної майстерності для студентів-істориків.

На думку студентів, незважаючи на формальність і традиційність, зустріч отримала несподівано чуттєвий зміст. Вона була присвячена практичним порадам і навичкам, якими має володіти молодий вчитель, коли приходить працювати з дітьми.

«Найголовніше – бути завжди зібраним, підготовленим. Початковий період адаптації молодого вчителя найважчий. Дуже важливо з самого початку привчитися до порядку, занотовуйте всі терміни, дати та цілі», – розповідала Любов Дмитрівна.

За її  словами, найважчий робочий колектив – це колектив вчителів, оскільки кожен педагог вважає свій предмет найголовнішим. Втім головна порада проста – відчувати потребу поділитися своїми знаннями з дітьми. Та найбільше запали до душі слова Любові Дмитрівні, що «наша професія від Бога, а інші - від вчителів…».

Час пролетів стрімко. Такі заходи дають наснагу і молодим, і досвідченим педагогам… кожен, пропускаючи крізь себе відомі постулати,  ще раз перевіряє свою відповідність і готовність служити великій справі формування особистості, громадянина, людини!

Олексій Шандра,

студент 3 курсу ННІ історії і філософії