Hовини

Лави туристичного клубу ННІ історії і філософії (керівник - доц. Гальченко С. І.) поповнилися студентами І курсу, для яких  4 жовтня 2017 р. була проведена оглядова екскурсія міста Київ. Подорож розпочалася пізнавальною розповіддю екскурсовода про історію заснування Черкас, становлення та розвитку області, пам'ятні місця нашого краю, видатних постатей Черкащини, знамениті події, що відбувалися на її теренах. Прямуючи до столиці студенти дізналися багато цікавих фактів й про Київську область, зокрема про міста Переяслав та Бориспіль. Окремим тематичним блоком екскурсії стало висвітлення різноманітних історичних та сучасних даних про місто Київ.

  Першим пунктом спраглих до знань першокурсників став "Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс", розташований на схилах правого берега Дніпра. Експозицію розгорнуто в 16 залах площею 5 тис. кв. м; вона налічує 17 тис. 400 експозитів, постійно доповнюється, удосконалюється та актуалізується.

Початком екскурсії став огляд нового музейного проекту, присвяченого звитязі і жертовності патріотів України, які наразі на східних теренах Української держави відстоюють її суверенітет та територіальну цілісність. Виставка складається з розповідей про участь різних військових формувань, добровольчих батальйонів у бойових діях на Сході України впродовж 2014–2017 років. Також у символічні батальйони об’єднані капелани, які дбають про душу солдата; медики, покликані у польових умовах лікувати поранені солдатські тіла; волонтери, чия безкорисна допомога, особливо в перші місяці протистояння, рятувала наших бійців; журналісти, репортажі яких доносять до нас гірку правду про війну; "іноземні легіони" із представників різних народів, які нині захищать українську землю; цивільні, які опинилися в зоні війни. Акцентна композиція виставки «Хресний шлях» уособлює криваву ціну, яку платить наш народ за право вільно жити на своїй землі.

Далі студенти ознайомилися із експонатами основної експозиції, яка тематично охоплює доволі широке коло питань: розстановка сил, армії ворогоючих сторін; початковий етап війни; основні битви; рух опору; окупація; концтабори; остарбайтери; втрати; нагороди. 

Варто зазначити, що експозиція музею розповідає про героїзм і звитягу, жертовність і трагедію, загальні події війни та окремі факти мовою автентичних предметів.

Ще однією доволі важливою її особливістю є те, що в центрі уваги перебуває пересічна людина, яка опинилася в екстремальних умовах воєнного буття.

Усі зали є емоційно забарвленими, особливим трагізмом пронизаний Зал пам'яті, фотодокументи та "похоронки" якого демонструють суцільне горе, яке залишила за собою війна.

 

Після відвідування Музею студенти мали змогу оглянути місто, ознайомитись із основними пам'ятками історії та культури, а також прогулятися центральними вулицями сучасного Києва.

Дорогою додому першокурсники ділилися своїми враженнями від насиченого та цікавого дня.