Відбулися спільні поїздки туристичного клубу ННІ історії і філософії (керівник доц. Світлана Гальченко) та студентського гуртка «За лаштунками історії мистецтв» (керівник доц. Марина Захарченко) до Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» для студентів 2-3 курсів.

Учасники поїздок отримали безліч незабутніх вражень, а також побачили та почули багато цікавої інформації.

Старшокурсників не залишив байдужими меморіальний музей Г. С. Сковороди, який висвітлює життя та творчість поета та філософа, його перебування на Переяславщині; частина експозиції присвячена історії Переяславського колегіуму. «Перлиною» подорожі став — Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини — справжнісіньке старосвітське село. Історики з задоволенням занурилися у величний і загадковий світ української минувшини.

Богдана Сегеденко, студентка 2-го курсу: «Яке ж диво, наша професія! Стоси книг, рукописів, конспектів, щоб посягнути тайну наших предків, але не лише "теорією єдиною живемо". Ми подорожуємо, щоб доторкнутись до минулого. Цього разу ми відвідали саме таке місце. То справжня краса: охайні хатки мазанки, тин, мальви, стара церква, а в ній образи спасителів. Враження такі, ніби там щойно вирувало життя, але час невпинно летить і все, що здається таким живим, старіє, руйнується... Ми покликані, щоб зберегти цей колорит!».

Аліна Костюкевич, 3-Б курс: «Музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини — один з найбільших музеїв України. На мою думку, кожен повинен обов'язково там побувати. Я вже не вперше відвідала музей, але його краса та чарівність щоразу по-новому зачаровують».

Завершити б хотілося словами Анатоля Франса: «Подорожі вчать більше, ніж що б то не було. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома».

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького