18 травня 2017 р. в ННІ історії і філософії відбулась презентація книг археолога, кандидата історичних наук, методиста відділення історії МАН України Тетяни Нераденко «Словник-довідник з археології Черкащини» і «Етнологія України».

Словник-довідник містить інформаційні матеріали з археологічної спадщини Черкаського краю та тлумачення пов’язаних з нею термінів, понять та явищ, що викладені у 1938 статтях. Статті охоплюють найвідоміші археологічні пам’ятки Черкащини від палеоліту до ранньомодерного часу, відомості про археологічні культури, інформація про унікальні знахідки, археологічні експозиції музеїв та заповідників та інші матеріали. Майже кожна стаття проілюстрована.

Тетяна Нераденко детально розкрила структуру та зміст "Етнології України", звернувши увагу на значний хронологічний проміжок, що охоплює запропоноване дослідження.

На презентації виступили професори Інституту Наталія Земзюліна та Анатолій Морозов. Вони зазначили, що це дуже вагомий внесок в історичну науку, подякували Тетяну Нераденко за багаторічні дослідження, видання книги та співпрацю з Інститутом.