30 березня в ННІ історії і філософії відбулась відкрита лекція для студентів 3 і 4 курсів, яку провела випускниця істфаку ЧНУ ім. Б. Хмельницького, переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2016», Заслужений вчитель України – Бурлака Олена Вікторівна. Лектор порушила актуальне питання української освіти, зокрема й історичної – «Сучасні технології вивчення історії в школі».

Актуалізовуючи увагу аудиторії, Олена Вікторівна, на прикладі вправи «Хмарка тегів», виокремила проблематику «Основні напрями діяльності вчителя-історика», обрала основні напрями: урок, позакласна виховна робота, заняття в гуртках та підготовка учнів до олімпіад. Також досить цікавим було проведення майстер-класу з використання на уроках роздаткового, хрестоматійного та ілюстраційного матеріалу. До дискусії щодо доцільності залучення в педагогічній діяльності цих матеріалів долучились студенти та викладачі.

Ще одним, не менш цікавим етапом лекції, було презентування аудиторії специфіки роботи та впровадження в навчальний процес ІКТ-програм. Зокрема, лектор виділила наступні програмні засоби: «Office 365», «MasterTool», «StudyStack», «Prezi», «Plickers» та інструменти Microsoft Office, ілюструючи дію кожної в практичному використанні з різноманітних шкільних тем зі світової та вітчизняної історії.

По закінченню лекції, від імені ННІ історії і філософії студентка 4 курсу Бартко Тетяна висловила вдячність Олені Вікторівні за цікаве та змістовне заняття, а бурхливі оплески від аудиторії на адресу лектора засвідчили високу інформативність проведеної бесіди.

Хоменко Денис,

студент 3 курсу ННІ історії і філософії