Hовини

У межах заходів Центру ґендерних досліджень і комунікацій  ННІ міжнародних відносин, історії та філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького відвідали у Черкаському обласному художньому музеї проєкт BEREHYNYA, який щорічно проходить у рамках фестивалю «Княжа Родина». Проєкт присвячено українським жінкам, що вершать історію з давніх часів до сьогодення. Він покликаний показати, як через століття рід зберігає й несе у собі найкращі риси. Прототипом образу Берегині стала Оранта, яка є заступницею людства перед Богом. Сакральний жест її рук є стародавнім символом духовного єднання з Богом, а нині дає нам особливі відчуття Оберегу.

У часи війни важливо привернути увагу до витоків українського роду через прояв жіночої мудрості, сильної волі, краси видатних представниць української нації: княгині Ольги, владної правительки України-Русі, князівен Анни, Єлизавети та Анастасії, що посіли європейські престоли, правили королівствами й народжували майбутніх королів. У східнослов'янській міфології Берегиня - жіноче божество, що охороняє Рід і протистоїть Злу. Коди роду та сила, що проявилися в сучасних українках, робить їх новими Берегинями. Говорили про роль жінки в історії, естетичні засоби відродження традицій та межі стилістичних експериментів.

*** Проєкт BEREHYNYA створений у травні 2022 року в Києві (Україна). Ідея належить Наталі Балабановій. Разом з Русланом Захарченком та дизайнером YS Янісом Степаненко, який працює у напрямку демі-кутюр, створили стилістичні образи. До проєкту була також запрошена відома українська фотохудожниця Тетяна Бунзило.

FB_IMG_1696610150946