Викладачі (доц. Овчаренко О.І., доц. Сухушина О.В., директор центру археологічних досліджень Касян А. І.) та студенти (Орловська А., Кузьменко О.) ННІ історії і філософії провели зустрічі з учнями черкаських шкіл ( № 21, № 33, № 34). Теми бесід стосувалася умов та перспектив навчання в Інституті історії і філософії. Зокрема доц. Овчаренко О.І. зробив акцент на нових спеціалізаціях, які запроваджуються в Інституті з цього року; доц. Сухушина О.В. звернула увагу учнів на можливість в процесі навчання в Інституті отримати подвійний диплом за програмою обміну з Європою (Польща) та стажування в університетах-партнерах. Директор центру археологічних досліджень Касян А.І. розповів про нові спеціалізації у межах спеціалізації «Історія та археологія», перспективи археологічних розкопок на о. Сицилія (Італія), а також щодо планів відкриття літньої археологічної школи для школярів. Значна частина бесіди була присвячена інформуванню учнів про випускників Інституту і можливості працевлаштування після закінчення Інституту історії і філософії.

Про власний шлях до Інституту історії і філософії, можливості самореалізації як майбутнього історика, громадянина, патріота України розповіли студенти. Капітан команди КВК «Колоритні» Орловська А. зазначила, що історична та філософська освіта дає базу для активної життєвої позиції як в галузі державної, так і в благодійній діяльності. Член студради Університету Кузьменко О. розповів про участь студентів Інституту у самоврядуванні, можливість активно займатися спортом.

Учні зацікавлено слухали викладачів та студентів, задавали питання. З метою вивчення подій і визначних постатей Української революції 1917–1921 рр. на Черкащині від ННІ історії і філософії школам був подарований навчальний посібник проф. Мельниченка В.М. «Черкащина в добу Української революції 1917–1921 рр.». Школярі разом з вчителями були запрошені взяти участь у тижні відкритих занять «Стань студентом ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького на один день», що проводяться 27–31 березня 2017 р. у ННІ історії і філософії.