Перед судом історії на підсумковому занятті із курсу "Історичні портрети державних та політичних діячів України" (к.і.н., ст. викл. О. М. Абразумова) постали неоднозначні постаті української історії ХХ століття. На лаві підсудних опинився Лазар Каганович, біографію та діяльність якого детально вивчили студенти 3-А. Аудиторія перетворилася на справжній зал засідань із судійською колегією, прокурором, адвокатом та різноманітними доказами. Свідками на слуханні були Й. Сталін, В. Чубар, В. Молотов, жертви Голодомору, родичі репресованих та інші.

3-Б розглянув позов Михайла Грушевського до Павла Скоропадського зі звинуваченням в організації державного перевороту. У ході бурхливих дебатів студенти з'ясовували особливості розбудови державності в ході Української революції 1917-1921 рр. До слова у залі засідань запрошувалися В. Винниченко, С. Петлюра, А. Денікін тощо.  Така форма роботи дозволяє "прожити" матеріал, що вивчається та стимулює образне мислення студентства.