За плідну співпрацю з розвитку краєзнавства, вагомий особистий внесок у формування системи краєзнавчо-дослідницької діяльності навчальних закладів на засадах національно-патріотичного виховання дітей та молоді професора кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Василя Миколайовича Мельниченка нагороджено грамотою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Він понад 15 років очолює секцію історичного краєзнавства обласного відділення Малої академії наук України. Її вихованці неодноразово ставали переможцями та призерами обласного та всеукраїнського конкурсів з історичного краєзнавства. Секція історичного краєзнавства та конкурси науково-дослідних робіт значною мірою сприяють вибору майбутньої професії їх учасниками.

Серед тих, хто брав активну участь у історико-краєзнавчих дослідженнях – десятки колишніх і нинішніх студентів навчально-наукового інституту історії і філософії. Зокрема, випускники минулих років – Іван Удовик, Олександр Пашинський, Олександр Мушта, Вікторія Задера, Артем Кухаренко. Сьогодні студентами інституту є колишні «манівці» Дмитро Поляруш, Олександр Дученко, Денис Хоменко, Владислав Джулай, Андрій Шведін, Наталія Подзьолкіна, Антон Ведула, Анастасія Ісмагілова та інші.

Щиро вітаємо із нагородою та бажаємо подальших успіхів!