В суботу 1 квітня 2023 р. у рамках «Тижня відкритих дверей» у Навчально-науковому інституті міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася зустріч вчителів та учнів, наших потенційних абітурієнтів, з Черкас та Черкаської області з викладацьким та студентським колективом Інституту. До нас завітали учні з Черкаської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 5 Черкаської міської ради Черкаської області, Черкаської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 24 Черкаської міської ради Черкаської області, Черкаської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів ім. В. Симоненка № 33 Черкаської міської ради Черкаської області, Черкаського колегіуму «Берегиня» Черкаської міської ради Черкаської області, Черкаського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – ліцей спортивного профілю № 34» Черкаської міської ради Черкаської області, Черкаської гімназії № 31 Черкаської міської ради Черкаської області.

Особливо приємно, що змогли приїхати діти та їхні вчителі з Ротмістрівського ліцею Ротмістрівської сільської ради, Благодатівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів ім. Г. П. Берези Золотоніської міської ради Черкаської області, Вереміївської гімназії Іркліївської сільської ради Золотоніського району  Черкаської області, Золотоніської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 5 Золотоніської міської ради Черкаської області, Комунального закладу «Іркліївський ліцей» Іркліївської сільської ради Черкаської області, Москаленківської гімназії Іркліївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, Хацьківського ліцею – закладу загальної середньої освіти Степанківської сільської ради  Черкаської області, Червонослобідського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів № 2 Червоснолобідської сільської ради Черкаської області та ін.

Директорка Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, докторка історичних наук, професорка Наталія Земзюліна розповіла гостям про конкурентні переваги навчання в ННІ, познайомила з історією та здобутками Інституту та його випускників, а також із спеціальностями, за якими здійснюватиметься набір 2023 року. Поінформувала про можливості здобуття подвійного диплому (за програмою обміну в Європі), а також стажування в університетах-партнерах тощо. Акцентувала увагу гостей на заходах безпеки в освітньому процесі в умовах воєнного стану, не оминула і питання очного і змішаного формату навчання в цих умовах.

Представники професорсько-викладацького колективу Вікторія Кірєєва (завідувачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидатка історичних наук, доцентка), Оксана Мазур (кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцентка), Олексій Марченко (завідувач кафедри філософії та релігієзнавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор філософських наук, професор), Віталій Масненко (завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук, професор), Оксана Меміш (кандидатка історичних наук, доцента кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцентка), Тетяна Терещенко (заступниця директора з наукової роботи Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидатка історичних наук, доцентка), Олена Тітіка (кандидатка історичних наук, завідувачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доцентка) детально ознайомили гостей із освітніми програмами, особливостями освітнього процесу й перспективами, які відкриваються після здобуття актуальної професії.

Представники Студентської ради ННІ Данило Захарченко, Андрій Косов (голова студентської ради ННІ міжнародних відносин, історії та філософії), Василь Лукʼяниця, Діана-Каріна Назаренко, Юлія  Назаренко, Сергій Овдій презентували роботу студентських органів самоврядування, розказали про можливості самореалізації у нашому інституті, розказали про захопливе студентське життя, що вирує в ННІ.

Приємною родзинкою заходу стало відзначення дипломантів  ІІ етапу VII обласного та Х міського конкурсу учнівських наукових робіт з історії «Юні історики Черкащини» на тему: «Людина, громадянин, патріот: портрети сучасних українців», серія: «Українці у війні: героїчне повсякдення». Призери отримали книги та інші символічні подарунки.

Директорка Музею історії університету, докторка історичних наук, професорка кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професорка Лариса Синявська провела для гостей екскурсію музеєм.

Ознайомив з експозицією археологічного музею студент 3 курсу спеціальності 032 Історія та археологія Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Лукʼяниця.

Сподіваємося наша зустріч стала чудовою нагодою для учнів, їхніх батьків познайомитися з нашим Інститутом, відчути його специфіку,  зробити вибір на користь нашого Інституту.

Більше фото за посиланням:  https://drive.google.com/drive/folders/1Z5X0vuzjg5QZLOUu4l2Um2uQ9jZtXI-f?usp=sharing

Тетяна Терещенко