Hовини

З 25 листопада до 10 грудня у світі триває акція «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства». Її мета – привернути увагу до цієї теми та закликати здолати будь-які форми ґендерно зумовленого насильства.

Цьогоріч Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки урядів України, Великої Британії, Канади та США організував акцію під гаслом «Чуйність переможе насильство». У 60 містах і громадах по всій Україні встановлено мозаїку із зображеннями різних форм насильства. Інсталяція виконана з магнітів, тож, беручи один із них собі, охочі приєднуються до того, щоб негативне зображення поступово зникало. Натомість з’являється фраза «Чуйність перемагає насильство».

З початку 2022 року до Національної поліції України надійшло 120 тис. повідомлень щодо випадків домашнього насильства. Крім того, 98% звернень на гарячу лінію 1547 для постраждалих стосується саме домашнього насильства.

Черкаси стали одним із 60 міст України, які доєдналися до акції. На площі біля Черкаської міської ради встановили тематичну магнітну мозаїку.

Кожен охочий, взявши частинку мозаїки та просканувавши її з допомогою QR-коду, ставав учасником акції. В ігровій формі на екрані мобільного телефону читав інформацію про різні форми насильства. Пройшовши гру, отримував спеціальні тематичні призи від Фонду народонаселення ООН.

«Чим більше українці знатимуть і відверто говоритимуть про насильство, проявлятимуть чуйність і небайдужість, до постраждалих від насильства, тим менше його ставатиме в нашому суспільстві, – відзначив Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко, який відвідав акцію. – І наша громада міста й відповідні органи роблять все можливе для протидії цьому ганебному явищу. Тому я взяв участь і в цій міжнародній акції від Фонду народонаселення ООН та приєднуюся до флешмобу «Я знаю. Я проти домашнього насилля» від громадської організації PREVENT».

Місто Черкаси є учасником проєкту UNFPA «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» з 2021 року. В межах проєкту в нашому обласному центрі розбудовується система сервісів підтримки та допомоги тим, хто страждає від усіх проявів насильства.

«Міська влада Черкас розуміє складність, важливість і відповідальність питання домашнього насильства в нашій громаді, адже це одна зі складових  психологічного клімату нашого міста, – говорить заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава. – Тому з ініціативи міського голови Анатолія Бондаренка більше року в Черкасах діє координаційна рада з протидії домашньому насильству. Вона об’єднує всі дотичні до цього проблеми структури: соціальні й психологічні служби, правоохоронні органи, суди, освіту, охорону здоров’я тощо. Координується робота центром соціальних служб, які контактують з міжнародними донатами. У місті діють дві мобільні бригади, які виїздять на виклики. І кожен з нас, знаючи про випадки насильства, не повинен бути байдужим, а інформувати  про ці факти й протидіяти їм. Адже домашнє насильство – це сміття, яке треба виносити з дому».

Працівники департаменту соціальної політики та Черкаського міського центру соціальних служб в рамках акції «Чуйність переможе насильство» роздавали перехожим буклети з протидії домашньому насильству, інформували про роботу відповідних служб міста і контактні телефони та адреси.

Надалі інформаційний стенд з протидії насильству встановлять у холі Черкаської міської ради, а тематичну інсталяцію – на першому поверсі входу до Центру соціальних служб за адресою Благовісна, 170.

Довідково:

Акцію до 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства організовує UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, у співпраці з партнерами, за підтримки Уряду Великої Британії, Канади та США, зокрема, за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

Кожен, хто відчуває над собою насильство і потребує підтримки – звертайтеся за допомогою в Черкаський міський центр соціальних служб.

Адреса Центру: вулиця Благовісна, 170, 2-й поверх.

Тел.: +380 472 336 794

Ел.пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вас підтримає також Інформаційна кампанія сайту «Розірви коло» UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення  https://rozirvykolo.org/

фейсбук-сторінка https://www.facebook.com/rozirvykolo .

Про це інформує сайт Черкаської міськради.

Джерела: https://www.president.gov.ua/, https://ukraine.unfpa.org/https://procherk.info/, http://chmr.gov.ua/