3 листопада 2022 року відбувся інтерактивний онлайн-семінар у межах вивчення культурфілософських дисциплін за участі студентів бакалаврату ЧНУ імені Богдана Хмельницького. Звернулися до філософських, соціальних і мистецьких контекстів понять тіла і тілесності.

Розглядали поняття «тілесності» і «тілесних практик», які історично резонують з ціннісною картиною світу. Шукали відповіді на питання: як змінювалось ставлення людини до тіла? Як людина вчилася рефлексувати тіло? Як боролося з його уразливістю? Які функції по відношенню до тіла виконували одяг і згодом мода? Як розглядалося тіло з точки зору релігії, медицини, народної культури, мистецтва? Які тілесні практики були розповсюджені або заборонені? Чому?

Досліджували, як це представлено в соціологічній та культурфілософській думці та мистецьких образах.

Зустріч супроводжувалася жвавим обговоренням в чаті студентів, які мали обмежені технічні можливості комунікації.

Організація і координація: Оксана Пушонкова і Зоя Шевченко.

Оксана Пушонкова